Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jutro mam ważną prezentację trwającą 20 minut przed zarządem mojej firmy oraz najważniejszym klientom - łącznie blisko 200 osób. Sala duża, ekran duży, światła, mikrofony, prezentacja przygotowana perfekcyjnie. Prezentować będziemy jednocześnie z kolegą (umiejętności prezentacyjne doszlifowane). Pojawia się pytanie jak się ubrać. Obowiązują krawaty oczywiście (klientów również). Pytanie jaki krawat? Jaki kolor najlepszy? Poza tym czy można na przykład krawat wełniano jedwabny? Czy wypada włożyć poszetkę. Wszelkie Wasze rady mile widziane. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jutro mam ważną prezentację trwającą 20 minut przed zarządem mojej firmy oraz najważniejszym klientom - łącznie blisko 200 osób. Sala duża, ekran duży, światła, mikrofony, prezentacja przygotowana perfekcyjnie. Prezentować będziemy jednocześnie z kolegą (umiejętności prezentacyjne doszlifowane). Pojawia się pytanie jak się ubrać. Obowiązują krawaty oczywiście (klientów również). Pytanie jaki krawat? Jaki kolor najlepszy? Poza tym czy można na przykład krawat wełniano jedwabny? Czy wypada włożyć poszetkę. Wszelkie Wasze rady mile widziane. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ubrałbym granatowy garnitur, jasnoniebieską/białą/w biało-niebieski prążek koszulę i burgundowy albo granatowy krawat. Z poszetką bym nie szalał, szczególnie jesli masz co do tego wątpliwości.

Ubierz rzeczy, które nie będą odwracały uwagi od tego co mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj pewna nielogiczność - ubieramy poszetkę, by wyglądać lepiej, formalniej, a jednocześnie przy ważnej okazji boimy się ją założyć ;)

Ja byłbym za drobnymi, mało widocznymi paskami albo kratką. Nie taką by walić po oczach, ale taką, by ludzie znudzeni już po 10 minutach się na wzór przypatrywali, wtedy podświadomie będą lepiej wspominać treść prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj pewna nielogiczność - ubieramy poszetkę, by wyglądać lepiej, formalniej, a jednocześnie przy ważnej okazji boimy się ją założyć ;)

Kwestia oswojenia (głównie siebie, ale też otoczenia). Jeżeli nigdy nie nosiłeś poszetki, a założysz ją na ważną okazję, to dołożysz sobie niepotrzebnego (podświadomego nawet) stresu. I na odwrót - jak co dzień ją masz i raz zapomnisz, to się będziesz czuł nagi ;) Aby dobrze wyglądać w ekstrawaganckim (dla niektórych nawet założenie garnituru jest ekstrawagancją) musisz się czuć pewnie. Inaczej ubranie będzie tylko przebraniem i będzie to widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Mimo rejestracji piszę rzadko,raczej przeglądam, ale jak mus to mus ;) Proszę o poradę w kwestii tego czy marynarka na zdjeciu leży odpowiednio. Chodzi o długość marynarki i (przede wszystkim!) szerokość w barkach... Rękawy są do skrócenia chyba, ale to akurat szczegół. Brać tak jak jest i robić poprawki czy zejść numer niżej? (To RTW).

post-3658-13658924026265_thumb.jpg

post-3658-13658924026686_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;)

Marynarka jest z suit supply (http://eu.suitsupply.com/jacket-blue-pl ... id=Jackets), sama w sobie bardzo mi się podoba, ale kiedy parę tygodni temu ją przymierzałem miałem wrazenie, ze byla trochę lepiej dopasowana, stąd zastanawiałem się czy nie pomyliłem rozmiaru. W razie czego mam 30 dni na wymianę. Mieszkam w Belgii, do Brukseli mam godzinę drogi więc pewnie w ciągu tygodnia podjadę upewnić się czy mniejszy rozmiar pasuje.

Przy obecnym rozmiarze mam wątpliwości co do barków, przy mniejszym bałbym się o klatę. Co ciekawe akurat guziki moim zdaniem są na prawidłowej wysokości, może to wina zdjęcia robionego z dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jakiś czas temu w sklepie internetowym Vistuli marynarkę Lantiera rozmiar 182/100. Okazało się, że jest na mnie za szeroka, szczególnie w klatce oraz ramionach.

Dzięki uprzejmości sprzedawcy, zamówili dla mnie do przymiarki marynarkę rozmiar mniejszą, tj. 182/96. Dziś ją przymiarzałem i góra moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, ale na dole jest dużo gorzej. Marynarka ma jedno rozcięcie, które sporo odstaje. Szczególnie rzuca się to w oczy przy zapięcia marynarki na guzik

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dziwne jest to, że nawet moja żona założyła tą marynarkę i także widać było jak marynarka odstaje od tyłka, a żonę mam drobniutką.

Zastanawiam się czy jest to spowodowane tym, że marynarka jest za wąska u dołu i czy da się to jakoś skorygować, np. u krawca albo przez zaprasowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jakiś czas temu w sklepie internetowym Vistuli marynarkę Lantiera rozmiar 182/100. Okazało się, że jest na mnie za szeroka, szczególnie w klatce oraz ramionach.

Dzięki uprzejmości sprzedawcy, zamówili dla mnie do przymiarki marynarkę rozmiar mniejszą, tj. 182/96. Dziś ją przymiarzałem i góra moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, ale na dole jest dużo gorzej. Marynarka ma jedno rozcięcie, które sporo odstaje. Szczególnie rzuca się to w oczy przy zapięcia marynarki na guzik

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dziwne jest to, że nawet moja żona założyła tą marynarkę i także widać było jak marynarka odstaje od tyłka, a żonę mam drobniutką.

Zastanawiam się czy jest to spowodowane tym, że marynarka jest za wąska u dołu i czy da się to jakoś skorygować, np. u krawca albo przez zaprasowanie?

Nie widzę w tej marynarce większych problemów, poza tym, że jesteś chyba bardzo szczupły, a te marynarki są bardziej "regular", więc wygląda na obszerną. Wydaje mi się, że rękaw jest do zwężenia.

Nie wiem jak u Was, ale z mojego doświadczenia takie niedociągnięcia jak delikatne odstawanie itp. to norma, jeśli chodzi o marynarki z wieszaka, więc albo trzeba się z tym pogodzić, albo zacząć szyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normą to raczej nie jest. Zastanawia mnie co jest tego przyczyną i czy można to jakoś zaprasować?

Dwa rozcięcia na pewno byłyby lepsze, ale taki to już model marynarki, która notabene jest bardzo ładna i dlatego nie chciałbym rezygnować z zakupu jeśli da się coś z tym odstawaniem rozcięcia zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że nie wrzuciłeś zdjęcia "od frontu" - im dłużej się przyglądam, tym bardziej marynarka wygląda na za dużą.

Czy przypadkiem nie trzymasz ręką materiału od przodu, żeby ją wytaliować/dopasować? ;) Jeśli tak, to odstawanie z tyłu może z tego wynikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że nie wrzuciłeś zdjęcia "od frontu" - im dłużej się przyglądam, tym bardziej marynarka wygląda na za dużą.

Czy przypadkiem nie trzymasz ręką materiału od przodu, żeby ją wytaliować/dopasować? ;) Jeśli tak, to odstawanie z tyłu może z tego wynikać.

Marynarka jest super slim i mniejsza raczej już nie może być. Rzeczywiście rękaw na zdjęciach wygląda średnio i pewnie trzeba go dać do przeróbki, ale ten efekt "sukienki" moim zdaniem bardziej się rzuca w oczy.

Niestety nie mam zdjęcia od frontu, jedynie to:

Dołączona grafika

A to drugie zdjęcie, które świadczy że marynarka jest dobrze wytaliowana (za to ja stanąłem trochę koślawo)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można by spróbować zaszyć tę szlicę, ja, ze względu na nieco większą szerokość bioder, we wszystkich przerabianych przez krawcową marynarkach prosiłem o zaszycie fabrycznie zrobionych rozporków i teraz leżą gładko. Zwłaszcza, że w przypadku Twojej marynarki środkowy szew jest bardzo widoczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.