Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem w zeszłym tygodniu koszulę (niebiesko-biała panama), ale coś mi się nie chce z nią żaden krawat zgrać, drogą selekcji pozostały cztery, ale do żadnego nie jestem do końca przekonany. Nadają się te kompozycje do czegoś?

1. Żywa, ciemna żółć w paski

Dołączona grafika

2. Czerwony w paski

Dołączona grafika

3. Piaskowa grenadyna

Dołączona grafika

4. Ciemnoczerwona grenadyna

Dołączona grafika

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów bespoke

Od czterech dni siedzę przed monitorem i czytam to forum szukając rozwiązania mojego problemu.(od tego siedzenia przed monitorem oczy mam czerwone jak królik)

Potrzebuję porady w kwestii ubioru mojego szesnastoletniego syna. Mianowicie w sierpniu idziemy całą rodziną na ślub i wesele. Będziemy gośćmi bez specjalnych funkcji typu drużbowanie, ale jednak bliska rodzina. Do tej pory nigdy syna nie ubierałam w garnitur, ani na uroczystości rodzinne, ani szkolne. Powód? Nie podobają mi się chłopcy w garniturach, według mnie wyglądają śmiesznie. I tym razem chciałabym uniknąć dla syna garnituru, bo uważam, że taka elegancja jeszcze do niego nie pasuje. Obowiązkowo kupię mu garnitur na studniówkę. I już doczytałam,że na początek najlepiej granatowy, taki z wieszaka, a potem podejść z nim do krawca:) O krawcach w K-wie jeszcze nie czytałam, ale na tę część forum mam jeszcze czas.

I tak wymyśliłam sobie, że ubiorę go w białe spodnie i błękitną koszulę plus błękitną, może bawełnianą marynarkę. Przeszłam po sklepach (sieciówkach i sh), ale nie znalazłam tego czego szukałam. Kupiłam natomiast białą lnianą marynarkę i czarne spodnie w popielaty, delikatny prążek. (ten prążek jest grubości jednej nitki) Zastanawiam się czy mogę ten zestaw wykorzystać? Jaka do tego koszula? jakie buty? Nie chciałabym,żeby wyglądał jak kelner albo DJ disco polo. Myślałam, żeby do tego kupić mu biały kapelusz, taki jakie nosi młodzież. Kapelusz mierzył, spodobał się mu i czuł się w nim powiedziałabym jakby oswojony:)

Panowie, proszę skomentujcie, skrytykujcie jak potrzeba i naprowadźcie mnie na dobrą drogę. Nie chciałabym syna przebrać, tylko w miarę moich możliwości dobrze ubrać i może zaszczepić w nim dobry styl ubierania się.

Z góry za podpowiedzi i odpowiedzi dziękuję, bo śledząc to forum wiem ,że je otrzymam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe buty, błękitna marynarka, biały kapelusz... ostro :) A to przecież wesele, okazja elegancka i do tego wieczorowa. Od młodzieży trudno wymagac elegancji tip-top, jednak optowałbym za białą koszulą i granatową marynarką. To, co na dole, jest już mniej istotne.

PS. Oczywiście należy dodac modny śledzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę skomentujcie, skrytykujcie jak potrzeba i naprowadźcie mnie na dobrą drogę. .

Witam, nie chcę dosadnie komentować ani oceniać, napiszę więc może coś z własnego doświadczenia po to by ewentualnie coś zasugerować.

Miałem już 16. lat i szczerze mówiąc, jestem pewien że w tym wieku trzeba szukać własnej drogi po to by czuć się dobrze we własnym ubraniu.

Proszę mi uwierzyć że zestaw wybrany przez kogoś innego będzie raczej przebraniem, co więcej lepiej samemu popełniać błędy niż zrzucać to na kogoś innego.

Dodatkowo jak już zauważono, zazwyczaj nikt normalny nie wymaga od niepełnoletniego że będzie ubrany zgodnie z zasadami, więc tym bardziej jest to najlepszy czas na określenie swojego stylu(po studiach może być z tym trudniej).

Nie mówię że koniecznie trzeba zostawić młodego faceta samego sobie, pewne rady ogólne rady mogą być niezbędne.

Pewnym wyjściem może być polecenie tego forum, chociaż z drugiej strony jak rozumiem nie chodzi już do gimnazjum, więc poziom niektórych postów może być dla niego na zbyt niskim poziomie ;) ale to też jest pewnego rodzaju szkoła życia :lol: .

P.S.: Życzę dobrej zabawy na weselu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Dobrze, wybieram więc zaproponowaną wersję. Dół mniej istotny, jednak dla mnie to nadal problem. Czy spodnie mogą być beżowe,sportowe. No i jakie buty?

Spodnie - w tym wypadku chyba najlepsze będą po prostu dżinsy. Byle czyste, dopasowane i w miarę porządne; raczej w ciemniejszym kolorze (granat, szary). Buty - przykro to stwierdzic, ale młodzież w tym wieku szybko rośnie, odradzam zakup "elaganckich" butów (za chwilę będą za małe, syn może protestowac, poza tym obetrze sobie stopy). Wybrałbym najporządniejsze z już posiadanych, z miarę możliwości bez napisów i krzyczących nazw firm, czyli coś, co można uznac za eleganckie. Jeśli takich nie ma, to proszę przejśc się z synem po sklepach i pójśc na jakiś kompromis - może zamszowe mokasyny (nie wiem, co teraz młodzież nosi)? Buty oczywiście powinny byc czarne, ale ciemny brąz lub granat u młodzieży wg mnie ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stopa też już mu raczej nie urośnie - ja trzymam ten sam rozmiar od 14 roku życia. Zgadzam się, że 16 latka nie ma co pakować w garnitur, ale porządne buty można by już mu kupić (a w zasadzie wybrać wspólnie z nim - pamiętam jak mnie wkurzało w tym wieku kiedy rodzice na siłę wciskali mi jakieś brzydactwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Buty oczywiście powinny byc czarne, ale ciemny brąz lub granat u młodzieży wg mnie ujdzie.

Panowie, nie przesadzacie? Przecież 16to latek to prawie dorosły chłop!

A poza tym, 16-tolatek chodzący do szkoły będzie miał 'parę' okazji w ciągun roku, żeby

takie buty wykorzystać. Przecież nie musi od razu kupować Loake czy Lodinga - akurat mamy sezon wyprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.