Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

180 cm 78kg

Kolego chyba się nie rozumiemy. Proponuje wrócic do sklepu i przymierzyć garnitur o jedne lub dwa rozmiary mniejszy.

Zobaczysz różnicę i podzielisz się zdjęciami ;)

Można też podejść do tematu z drugiej strony i przez kilka tygodni zastosować dietę +15kg i wtedy jest szansa że będzie lepiej :D . Te panie w sklepie tydzień temu mogły sprzedawać w salonie obok tostery lub frytki.

Wracając do tematu na stronie bytomia znalazłem przed chwilą informację o usłudze "szycia na miarę" w podejrzanie niskiej cenie, zapewne jest to jakas forma MTM ale może warto poszukać więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - kiedyś, dawno temu, w outlecie Próchnika trafił się kompetentny sprzedawca - dał mi marynarkę do przymierzenia, ja na to, że to nie mój rozmiar, a on tylko w przelocie machnął ręką i powiedział: "Niech pan zmierzy. Będzie za mały, poszukamy większego" itp. Zdarzył mi się też w outlecie Albione w Piasecznie - facet najpierw ustalił rozmiar, po czym powiedział, że w tym momencie marynarki w żądanym przeze mnie kolorze nie ma. Jak widać - można różnie trafić.

@beldin2 - wzrost i waga to bardzo orientacyjne dane. Dobry sprzedawca na rzut oka oceni sylwetkę i proporcje. Wymiarami fabrycznymi się nie przejmuj, ja kupowałem nieźle leżące marynarki o rozmiar a nawet o dwa rozmiary krótsze, niż to sugeruje wzrost, oraz na mniejszą w obwodzie klatkę, niż mam w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym wzroście i wadzę myślę, że rozmiar 50 to max. Jestem nieco wyższy ale ze względu na to, że lżejszy o jakieś 10 kg z reguły z haka biorę 48. Co do tych kwalifikacji personelu to fakt.. tragedia. Te panie o męskim stroju i w ogóle wyglądzie i estetyce nie mają żadnego pojęcia więc doskonale, że po radę przyszedłeś na forum ;] W powyższych komentarzach jest już b. dużo informacji ale mogę jeszcze dodać coś do tych prostych ramion ;] Moje ramiona są właściwie całkowicie poziome na co większość producentów garniturów nie jest przygotowanych ;) Poprawienie tego aspekty przynajmniej przy moich garniturach nie było dla krawców wielkim problemem. Korzystałem ostatnio z usług Krupa&Rzeszutko w Poznaniu i nie będę ukrywał, że to krawcy doskonali ;] Garnitur dopasowany przez nich leży idealnie. Aż mnie korci, żeby się pochwalić zdjęciami ;] a poprawki nie kosztowały mnie dużo. Powiedzmy, że jakieś 10% ceny niedrogiego garnituru z Vistuli;) a jeśli chodzi o garnitur RTW dopasowany idealnie.. to jest to prawie możliwe :) Kupiłem kiedyś niezwykły garnitur z kamizelką, rozmiar 48... i leży w sumie doskonale ;] nie wspominając już nawet o długości rękawów. W ramionach leży doskonale, w klatce jest w sam raz, długość.. wszystko. Nawet nie robią się fałdy między łopatkami spowodowane w większości garniturów moimi prostymi ramionami ;] Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższych komentarzach jest już b. dużo informacji ale mogę jeszcze dodać coś do tych prostych ramion ;] Moje ramiona są właściwie całkowicie poziome na co większość producentów garniturów nie jest przygotowanych ;) Poprawienie tego aspekty przynajmniej przy moich garniturach nie było dla krawców wielkim problemem. Korzystałem ostatnio z usług Krupa&Rzeszutko w Poznaniu i nie będę ukrywał, że to krawcy doskonali ;] Garnitur dopasowany przez nich leży idealnie. Aż mnie korci, żeby się pochwalić zdjęciami ;] a poprawki nie kosztowały mnie dużo.

Ciekawe, kilka razy czytałem że to grubsza zabawa. Wiesz może jak robią tą przeróbkę czy nie interesowałeś się szczegółami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcia mniejszych rozmiarów garniturów.

Z Bytomia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeszcze mniejszy rozmiar jest już zdecydowanie za mały

Dołączona grafika

Zaproponowano mi też zwężenie pleców. Oto jak by to miało wyglądać:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Natomiast garnitur vistuli prezentuje się w ten sposób:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tu zaproponowano mi wybranie materiału z tyłu, skrócenie rękawów o 1 cm i poszerzenie spodni o 2 cm.

Co sądzicie o tych garniturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vistula: Ewidentnie marynarka się z tyłu przy karku marszczy. Rękaw do skrócenia i spodnie - obecnie tworzy się harmonijka. Nie mają czegoś w tym samym rozmiarze klatki, ale na mniejszy wzrost?

Próbowałem garnituru na mniejszy wzrost, ale wtedy spodnie są za krótkie (nawet ja zauważyłem!). Proponowali mi skrócenie rękawów o 1 cm i wybranie materiału na plecach. Czy takie poprawki wystarczą żeby garnitur uznać za dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepiej z tych 3 leży najmniejszy bytom. Rękawy i ramiona wyglądają w nim najlepiej a przerobienie tego nie będzie prostą sprawą, ewnetualnie można by go lekko "popuścić" lub spędzić chwilkę na siłowni. Oczywiście rękawy i spodnie do skrócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie ten najmniejszy bytom umieściłem jako przykład, że już nie można mniejszego. Na zdjęciu tego tak bardzo nie widać, ale powstają bardzo wyraźne fałdy przy zapięciu pierwszego guzika. Czy coś takiego jest do poprawy?

Jeśli w szwach są zakładki materiału to powinno być to możliwe.

Zastanów się jeszcze w której z nich czujesz się najbardziej komfortowo ?

Vistula ma moim zdaniem zbyt wysoko umiejscowiony guzik który powinien znajdować sie w talii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie ten najmniejszy bytom umieściłem jako przykład, że już nie można mniejszego. Na zdjęciu tego tak bardzo nie widać, ale powstają bardzo wyraźne fałdy przy zapięciu pierwszego guzika. Czy coś takiego jest do poprawy?

Jeśli w szwach są zakładki materiału to powinno być to możliwe.

Zastanów się jeszcze w której z nich czujesz się najbardziej komfortowo ?

Vistula ma moim zdaniem zbyt wysoko umiejscowiony guzik który powinien znajdować sie w talii.

Też mi się tak wydawało, natomiast bardzo podoba mi się materiał z jakiego jet wykonana. Nie wiem czy na zdjęciach to widać, ale jest lekko wpadający w brąz.

Moje pytanie to: Czy któraś z tych marynarek po odpowiednich przeróbka będzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że garnitur w odcieniach brązu jest zdecydowanie mniej uniwersalny od granatu/szarości ?

Brązowy kolor nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Bardzo mi się taki odcień podoba. Co masz na myśli pisząc, że jest mniej uniwersalny?

Ten Vistuli daje największe prawdopodobieństwo sukcesu, po przeróbkach u krawca.

Wybranie materiału z tyłu, skrócenie rękawów o 1 cm - coś jeszcze?

Na jednym zdjęciu robi się "gwiazda", na innym już nie.

co to takiego ta gwiazda

Do Caporegime ChMR uważa, że vstula ma zbyt wysoko umiejscowiony guzik, zgodzisz się z tym? Czy to by dyskfalfikowało garnitur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Vistuli daje największe prawdopodobieństwo sukcesu, po przeróbkach u krawca. Nie potrafię tylko ocenić czy w talii nie jest za wąski. Na jednym zdjęciu robi się "gwiazda", na innym już nie. No i garnitury mierzy się w butach :)

Zgadzam się, Vistula wydaje się najbliżej tego jak to powinno leżeć ale sporo tam jeszcze będzie do zrobienia u krawca.

Nie wydaje mi się żeby była za mała w talii, nie widać żeby się gdzieś opinała a "gwiazda" widoczna z przodu jest spowodowana tym że marynarka nie leży na ramionach tak jak powinna.

co to takiego ta gwiazda

Fałdy rozchodzące się promieniście od guzika.

ChMR uważa, że vstula ma zbyt wysoko umiejscowiony guzik, zgodzisz się z tym? Czy to by dyskfalfikowało garnitur?

Nie, to nie dyskwalifikuje garnituru. W tym wypadku jest to kwestia stylu a nie dopasowania. Po prostu garnitur będzie bliżej "modnego" niż "klasycznego" ale to żaden dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z was pisze który z zaprezentowanych garniturów jest lepszy. Ja nie wiem nie tylko który garnitur kupić, ale czy w ogóle kupować w sklepie czy pójść do krawca. W takim wypadku musiałbym się pospieszyć więc nie za bardzo mam czas na dalsze chodzenie po sklepach. Dlatego prosiłbym któregoś z doświadczonych użytkowników o krótką i prostą odpowiedź na pytanie. Czy któryś z tych garniturów (który) po poprawkach jest dość dobry żeby polecić jego kupno? Odpowiedź negatywna również byłaby bardzo pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ciężko dać jednoznaczną opinię widząc tylko zdjęcia i jeszcze próbować sobie wyobrazić po poprawkach. Nie wiadomo, ile np masz do wybrania w talii, a są pewne ograniczenia. Po tym co widziałem, jestem na nie.

Jeżeli masz trochę więcej pieniędzy na garnitur - idź do sprwadzonego krawca. Jeżeli nie masz, weź na zakupy kogoś, kto się zna i doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, gdzie mieszkasz. Być może ktoś Ci pomoże albo poleci krawca, który obejrzy i oceni garnitury oraz zakres i cenę przeróbek.

Pamiętaj, że szycie u krawca samo w sobie nie gwarantuje efektu - to musi być dobry krawiec. Jest kilka dobrych i bardzo drogich pracowni, które na pewno zrobią Ci super garnitur. Natomiast próba z krawcem budżetowym może się zakończyć klapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.