Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tam zaraz znowu radykalny. :) Chodzi mi głównie o to, że w strojach nieformalnych zasady nie są po to, aby zapewnić uniformizację i zgodność z etykietą i historią stroju (jak ma to miejsce w wypadku ubiorów formalnych), ale po to, abyśmy nie wyglądali jak idioci. Tak więc jeśli jakiś detal nie jest zgodny z ogólnie przyjętymi zasadami, to możemy:

a) albo poszukać w źródłach historycznych dowodu, że tak obiekt naszego zainteresowania był używany (itp.) w jakimś czasie, zastosować to i tym podpierać się, gdy ktoś chce naganić naszą znajomość strojów,

B) albo, jeśli nic nie znajdziemy w historii, zastosować to, a na pytania typu "Czemu masz coś takiego, skoro powinieneś mieć coś innego?" odpowiadać prostolinijnym i szczerym "A bo tak."

Za te guziki do marynarki klubowej nie skrytykowałby Cię, jak mniemam, żaden ze zaznajomionych z zasadami dotyczącymi ubiorów, tak samo jak za inne gustowne, choć "nieprzewidziane" w etykiecie szczegóły (cały czas mówiąc o strojach nieformalnych). Proponuję jednak nie łamać przyjętych dziś dogmatów dotyczących najważniejszych aspektów stroju, chyba, że uczynimy to kierując się powyższym podpunktem a) lub mamy niezwykle wysublimowany gust i smak (jak ja :D:P ).

W wypadku strojów formalnych zalecam jednak stosowanie się do wszystkich zasad. Dopuszczalne jest rzecz jasna umiarkowane korzystanie z powyższego podpunktu a). :)

Mam nadzieję, że potraktujecie to jako wystarczające wyparcie się przeze mnie radykalności. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(duże ciach, a w zasadzie wyrwałem to z kontekstu, pirat ;) ) ... Mam nadzieję, że potraktujecie to jako wystarczające wyparcie się przeze mnie radykalności. ;)

Zgadzam się z Doktorem w 100% :).

znaczy, że co? wypierasz się radykalności? :twisted:

Darujmy sobie wnikanie w niuanse wypowiedzi Doktora :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie czy do mokasynów/loafersów ubralibyście skarpetki? czy kategorycznie nie..

Ja nie założył bym butów na gołe stopy. Szkoda by mi było butów. Do boot shoes i mokasynów zakładam płytkie stópki Burlingtona . Kupiłem je kiedyś na allegro, po założeniu buta zupełnie niewidoczne a dużo bardzie higieniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nabyłem takie oto spodnie: http://sklep.vistula.pl/product-pol-121 ... stula.html

Pytanie moje jest następujące: jakie do nich dobrać buty? W sklepie razem z tymi butami proponowali następujące buty: http://sklep.vistula.pl/Nowosc-snewproducts-pol.html

Problemem jest jednak cena, 500 zł to za dużo jak dla mnie. Czy ktoś mógłby mi poradzić, jakie buty wybrać, w jakim kolorze i w jakim fasonie? No i w przystępnej cenie. Czy to CCC/Lasocki, a może w Ecco, Wojasie albo Badurze coś jest godnego polecenia?

Pasek, jaki mam, to albo czarny, albo jasnobrązowy, ale preferuję ten drugi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jeżeli taka będzie wola administratora/moderatora, to jak najbardziej.

Aczkolwiek sam bym tematu nie przenosił, gdyż może on posłużyć innym, a że sezon letni zbliża się - to tym bardziej.

Aha, zapomniałem zapytać się - jakie skarpetki do takich butów i spodni? Czy one w ogóle byłyby potrzebne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie. Mam pewien problem, otóż jestem miłośnikiem koloru fioletowego, ostatnio dostałem fioletowy krawat. Jest bardzo ładny, podoba mi się- dosyć jasny, taki bardziej lilakowy, lecz nie jestem pewien, do czego mogę go założyć, wydaje mi się trochę mało praktyczny. W internecie znajduję rady raczej chybione, jeśli nie w ogóle kuriozalne. Wydaje mi się, że mogę go nosić do białych i szarych koszul, a także różowych i jasnofioletowych, widziałem też wraz z fioletową prążkowaną koszulą. Co o tym sądzicie? jakieś rady? Czy mogę fioletowy krawat/koszulę założyć do granatowego garnituru? Z góry bardzo dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić w ciemno - sporo zależy od odcienia krawata. Moja rada - testuj zestawy koszula/marynarka/krawat[/poszetka] na manekinie lub wieszaku i, jeśli jakaś kombinacja się spodoba, noś. Gładki krawat w kolorze niekuriozalnym na pewno da się z czymś zestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.