Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Większość z was pisze który z zaprezentowanych garniturów jest lepszy. Ja nie wiem nie tylko który garnitur kupić, ale czy w ogóle kupować w sklepie czy pójść do krawca. W takim wypadku musiałbym się pospieszyć więc nie za bardzo mam czas na dalsze chodzenie po sklepach. Dlatego prosiłbym któregoś z doświadczonych użytkowników o krótką i prostą odpowiedź na pytanie. Czy któryś z tych garniturów (który) po poprawkach jest dość dobry żeby polecić jego kupno? Odpowiedź negatywna również byłaby bardzo pomocna.

Co do szycia u krawca podstawowe pytanie to czy masz na to budżet czy nie? Jesli jestes w stanie przezyc wydanie 2-3x wiecej na garnitur bez zaciagania kredytu czy odbierania dzieciom posilku od ust i naprawde zalezy ci na dobrze wygladajacym garniturze to moim zdaniem krawiec bedzie lepszy. Jesli jednak nie masz na to funduszy, albo ich wydanie znacznie odbiloby sie na innych priorytetach ORAZ garnitur potrzebujesz okazjonalnie i nie jest potrzebny do wywierania wrazenia na klientach, pannach etc. to Vistula wydaje sie akceptowalnym rozwiazaniem, jednak pamietaj ze istnieje ryzyko iz kupisz garnitur z wieszaka za 1500 zl i bedzie lezal w szafie poniewaz zle sie bedziesz w nim czul, bo nie bedzie lezal idealnie... czasem warto zaplacic 2 razy wiecej (odpowiednio odkladajac) za cos w czym bedziesz chodzil, niz zaplacic mniej za cos co bedzie zajmowac tylko miejsce w szafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już o to na pierwszej stronie:

ok. 2000 PLN Kraków

W Krakowie mogę polecić tylko Turbasę u którego kiedyś sporo szyłem ale tam z takim budżetem uszyjesz spodnie. Przeszukaj forum, widziałem tu sporo mniej znanych pracowni. Mam z drugiej strony pewne wątpliwości czy znajdziesz kogoś naprawdę dobrego a bespoke ma sens tylko wtedy. Widziałem już u znajomych którzy chcieli oszczędzić na "igle" garnitury gorsze od tego co można kupić z wieszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o krawca to myślałem o Tadeuszu Górce (ul. Kremerowskiej 7)., który mimo stosunkowo niskich cen był polecany na tym forum. Nie wiem czy zaliczycie go do krawców budżetowych u których efekt jest niepewny czy raczej jest to osoba u której ktoś niedoświadczony uszyłby dobry garnitur. Wie ktoś coś o tym krawcu (wątek przeczytałem)? Jeżeli byłaby to swoista ruletka to wolę kupić vistule którą przymierzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ernestson odpowiedzial Ci czy lepeij poprawic w salonie vistuli (w rekomendowanym przez nich punkcie) czy tez poprawki robic w porzadnym zakladzie.

Tak przynajmniej ja to zrozumialem.

jak bedziesz szedl poprawiac to zrob sobie liste tego co chcesz poprawic i skosultuj ja z krawcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje vistule. Co z poprawkami? Lepiej od razu na miejscu czy zanieść do innego krawca? Jak wygląda odpowiedzialność krawca i vistuli za wprowadzone poprawki?

Ja proponuję przeróbki robić w Vistuli.:

1. Nic za to nie zapłacisz. Krawiec weźmie minimum 80 zł.

2. Łatwiej będzie domagać się najlepszego z możliwych efektów. Marudzenie u krawców nie jest mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje vistule. Co z poprawkami? Lepiej od razu na miejscu czy zanieść do innego krawca? Jak wygląda odpowiedzialność krawca i vistuli za wprowadzone poprawki?

Ja proponuję przeróbki robić w Vistuli.:

1. Nic za to nie zapłacisz. Krawiec weźmie minimum 80 zł.

Niestety mylisz się w vistuli życzą sobie 90PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje vistule. Co z poprawkami? Lepiej od razu na miejscu czy zanieść do innego krawca? Jak wygląda odpowiedzialność krawca i vistuli za wprowadzone poprawki?

Ja proponuję przeróbki robić w Vistuli.:

1. Nic za to nie zapłacisz. Krawiec weźmie minimum 80 zł.

Niestety mylisz się w vistuli życzą sobie 90PLN.

Za poprawki własnego garnituru? Chyba sobie kpią :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiałbym tutaj tezy "na pewno".

Zależy na jakiego krawca się trafi. Decydując się na przeróbkę w salonie Vistuli mamy pewność, że zrobi to ktoś, kto takich przeróbek dokonuje setki. "Pani w salonie" też ma odpowiednie doświadczenie, bo sądzę, że ok. 30-40% sprzedawanych garniturów jest poddawana takim przeróbkom. No i istotne jest też to, że w przypadku niezadowalającego efektu łatwiej będzie nam dochodzić swoich praw w salonie firmowym niż u "pana Kazia", który jak się wkurzy, to trzaśnie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiałbym tutaj tezy "na pewno".

Zależy na jakiego krawca się trafi. Decydując się na przeróbkę w salonie Vistuli mamy pewność, że zrobi to ktoś, kto takich przeróbek dokonuje setki. "Pani w salonie" też ma odpowiednie doświadczenie, bo sądzę, że ok. 30-40% sprzedawanych garniturów jest poddawana takim przeróbkom. No i istotne jest też to, że w przypadku niezadowalającego efektu łatwiej będzie nam dochodzić swoich praw w salonie firmowym niż u "pana Kazia", który jak się wkurzy, to trzaśnie drzwiami.

Ma to swoje dobre i złe strony. Jak oddawałem spodnie/marynarki bezpośrednio do krawca to zawsze lepiej sobie radził z poprawkami. W salonach bywało różnie. Jednak jedna z firm postąpiła wręcz wzorowo, szkoda że już ich nie ma w Warszawie. Kupowałem garnitur na wyprzedaży i w związku z tym musiałem zapłacić do poprawki, ponadto dosyć długo na nie czekałem. Zarówno marynarka, jak i spodnie wymagały ponownej poprawy przez złe oznaczenie. W ogóle nie musiałem negocjować, zostałem przeproszony, a poprawki zostały przygotowane błyskawicznie na koszt salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje vistule. Co z poprawkami? Lepiej od razu na miejscu czy zanieść do innego krawca? Jak wygląda odpowiedzialność krawca i vistuli za wprowadzone poprawki?

Ja proponuję przeróbki robić w Vistuli.:

1. Nic za to nie zapłacisz. Krawiec weźmie minimum 80 zł.

Niestety mylisz się w vistuli życzą sobie 90PLN.
Jeszcze bodaj rok temu przeróbki zawarte były w cenie zakupu, łącznie z modelami przecenionymi. Testowałem, a teraz taka zmiana? Osobiście sprawdziłbym, czy to polityka firmy, czy danego salonu. Życie różne zna przypadki.

Z pozdrowieniami

Andrew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Vistuli, ale kiedy 2 albo 3 lata temu kupowałem dwa garnitury w Próchniku, to pierwsza poprawka była gratis, a za resztę trzeba było zapłacić wg cennika, wszystkie zaznaczenia szpilkami, gdzie i ile skrócić dokonywał sprzedawca, krawca na oczy widziałem. Efekt, no cóż, po tym jak zostałem uświadomiony przez Forum, zaniosłem oba garnitury do Pana Mazura i wygląda to znacznie lepiej, choć nie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.