Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Fiolet z granatem nie wygląda na szczęśliwe połączenie.

A czymże jest szczęście? ;)

Bardzo mało informacji kolega nam przekazał, aby dawać takie kategoryczne sądy, a takich krawatów pod hasłem lilac/purple to może być całkiem sporo: http://www.tmlewin.co.uk/Ties/Mens-Ties ... rple&sz=39 http://www.austinreed.co.uk/fcp/categor ... lters=true http://www.samhober.com/?search_perform ... %5D=Search i, co więcej, mogą się miedzy sobą istotnie różnić.

Nic lepszego doradzić nie można :arrow:

Ciężko coś doradzić w ciemno - sporo zależy od odcienia krawata. Moja rada - testuj zestawy koszula/marynarka/krawat[/poszetka] na manekinie lub wieszaku i, jeśli jakaś kombinacja się spodoba, noś. Gładki krawat w kolorze niekuriozalnym na pewno da się z czymś zestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam szary garnitur, kupiłem do niego taką delikatnie fioletowo-wrzosową koszulę. Zastanawiam się jaki krawat do niej dobrać? Możecie podrzucić jakieś pomysły?

Niżej dorzucam fotkę.

Krawat jest klasyczny szary z fioletowymi paskami. Jak myślicie, pasuje to połączenie?

kolory troszkę zakłamane, ale nie jakoś bardzo, zwyczajnie ciężko zrobić zdjęcie przy takim świetle.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/319 ... d254f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO fioletowy wyglądałby dobrze do koszuli, a jaki odcień to oczywiście zależy od szarości garnituru i karnacji.

BTW to jak ten krawat wygląda to jedno, ale chyba ważniejsze jest to że(moim zdaniem) nie robi on dobrego wrażenia i podkreślę że nie mówię tu o estetyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem zobowiązany do noszenia garniturów eksperymentuję z ubiorem męskim.(Casual, Smart Casual)

Bardzo mi się podobają połączenia marynarka i koszula lniana, spodnie bawełniane lecz nie chinosy (apaszki etc).

I tak się zastanawiam co lepiej będzie pasowało do tego boat shoes czy może chuka boots ?

Na zdjęciach zazwyczaj widać top'y lub do kolan.

Jeśli macie jakieś takie przykłady, proszę o takowe.

Pozdrawiam,

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem zobowiązany do noszenia garniturów eksperymentuję z ubiorem męskim.

:? Sir? Jeżeli dobrze rozumiem - co nie jest pewne - logikę wypowiedzi, można zawsze spróbować nosić garnitur pomimo braku "zobowiązania". Myślisz, że ktoś z nas jest zobowiązany do noszenia np. poszetki? A jakbyś był zobowiązany, to byś nie eksperymentował (cokolwiek to znaczy, sir)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie mam wymogów dress code'owych do noszenia garnituru więc wypowiedziałem się za siebie. Przepraszam jeśli uraziłem kogoś kto też nie jest "zobowiązany" do noszenia garnituru a go nosi. A do nicku proszę się nie czepiać bo tak mi się podobało fikcyjnie nazwać :)

Pozdrawiam,

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru trzy opcje:

1) Vistula. Wydaje mi się, że ten garnitur ma zbyt wysoko umiejscowiony pierwszy guzik. Bardzo podoba mi się materiał.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

2) Bytom. Ten garnitur wydaje się lepiej dopasowany (czy nie za bardzo marszczy się na plecach?), ale materiał nie odpowiada mi w takim samym stopniu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

3. Szycie na miarę. Wiem że na forum było często polecane jako lepsze, ale taki garnitur byłby ponad dwukrotnie droższy. Czy opłaca się tyle wydać czy prezentowane wcześniej marynarki są już dość dobre? Zamieszczam zdjęcia kilku próbek materiałów i byłbym wdzięczny za ocenienie również ich.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie mam dużego doświadczenia w kupowaniu garniturów dlatego byłbym wdzięczny za skorygowanie tego co mi się wydaje, a także za wszystkie uwagi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zmniejszyć czcionki do normalnej wysokości. Docelowo wątek powędruje do Forumowej Poradni Stylistycznej.

Nie mam teraz czasu na rozwodzenie się, ale nie znajdziesz idealnie pasującego garnituru z półki. Kluczowe sprawy to materiał/podszewka z jednej, a dopasowanie z drugiej strony. Najważniejsze są ramiona, punkt zapięcia marynarki; warto również dobrać długość (ja uważam, że do sylwetki, najczęsciej ma zakrywać tyłek - nie do kciuka). Pozostałe rzeczy (rękawy, taliowanie, do jakiegoś stopnia plecy/karczek) poprawi krawiec albo trzeba będzie przywyknąć, że nie jest idealnie. W pierwszej marynarce nie podobają mi się okrągłe ramiona - prawdopodobnie jest zbyt szeroka. Zresztą obie wyglądają na zbyt duże. Dolnego guzika nie zapina się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bespoke zapewnia pełną mozliwość personalizacji garnituru ale ma sens tylko wtedy gdy stać nas na dobrego krawca w innym wypadu wolałbym porządne MTM lub coś z wieszaka.

Prezentowane garnitury vistula/bytom leżą niezbyt dobrze delikatnie to ujmując, obydwa wydają się być zbyt duże rozmiarowo i mam wątpliwości co do tego czy nawet solidne przeróbki pomogą o ile są wogóle możliwe.

Podaj budżet jaki możesz przeznaczyć na garnitur i skąd jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na forum było często polecane jako lepsze, ale taki garnitur byłby ponad dwukrotnie droższy. Czy opłaca się tyle wydać czy prezentowane wcześniej marynarki są już dość dobre?

Nie są. Przede wszystkim, jak już pisali koledzy wyżej to nie Twój rozmiar, są o wiele za duże.

Poważniejsza sprawa to Twoje ramiona. O ile do zdjęć nie stawałeś w jakiejś bardzo nienaturalnej pozie z barkami podciągniętymi do góry to masz niemal poziomą linię ramion. To powoduje powstawanie poziomych fałd na plecach, poniżej kołnierza. Raczej nie da się tego łatwo poprawić (o ile w ogóle jest to możliwe). Jedynym sposobem na uniknięcie tego problemu byłoby szycie na miarę. Gdybyś zdecydował się na zamawianie u krawca to przygotuj się do tego porządnie, na forum jest trochę zdjęć koszmarków szytych przez marnych krawców nieprzypilnowanych przez zamawiających. Pooglądaj je jako przestrogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest naturalna pozycja w jakiej zwykle stoję. Jak pisałem nie znam się na kupowaniu garniturów i ufałem, że sprzedawczynie przynajmniej podają mi dobre rozmiary (pytały o wzrost, jedna nawet mierzyła), ale jak widać ciągle człowiek się uczy. Nie wiem co może mieć na celu takie wprowadzanie w błąd klienta w końcu garnitury są różnych rozmiarów i można by podać ten właściwy. Najwidoczniej w sklepach pracują takie "specjalistki" jak ja, ale jak w takim wypadku mam dobrać garnitur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może mieć na celu takie wprowadzanie w błąd klienta w końcu garnitury są różnych rozmiarów i można by podać ten właściwy.

Za duży, bo Pan przytyje, a na święta się naje, a przeciez chodzi o to, żeby było wygodnie i nie trzeba było zaraz kupować nowego :lol:

Ile masz wzrostu i ile ważysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest naturalna pozycja w jakiej zwykle stoję. Jak pisałem nie znam się na kupowaniu garniturów i ufałem, że sprzedawczynie przynajmniej podają mi dobre rozmiary (pytały o wzrost, jedna nawet mierzyła), ale jak widać ciągle człowiek się uczy. Nie wiem co może mieć na celu takie wprowadzanie w błąd klienta w końcu garnitury są różnych rozmiarów i można by podać ten właściwy. Najwidoczniej w sklepach pracują takie "specjalistki" jak ja, ale jak w takim wypadku mam dobrać garnitur?

Czego oczekiwać po przypadkowych osobach zatrudnionych na umowy śmieciowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.