Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że już wszystko zostało powiedziane bez mojej pomocy. :)

smoking jest smoking i jak założysz do niego pożółkłą koszulę, to przyleci dr. Killroy wielkim bombowcem, wfrunie do kościoła przez witraż rozetowy nad ołtarzem i zbombarduje cały ślub. A tego byś nie chciał, prawda?

Dołączona grafika

Tego nie spodziewalibyście się po mnie, nieprawdaż? 8-)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Jak będę dysponował większą bazą koszul to dobiorę następne. Zresztą można pomyśleć o kilku uniwersalnych i kombinować między koszulami a fularami.

Szkoda tylko że poszetek jest tak mało, no chyba że brać jakieś jedwabne lub bawełniane.

Gdzie jest mało poszetek?

Ilekroć sprawdzam lniane na poszetka.com, zawsze jest za mało i dziwne, więc zgadzam się z Ingenem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owo "mizianie" mi nie przeszkadza. Kiedyś ze znajomymi bawiłem się w rekonstrukcje historyczne. Halsztuk polowy (z lat 30 - http://www.kawaleriaczarnecki.pl/inne_3 ... ki-52.html ) potrafił nieziemsko drapać jak ktoś nie miał wysoko zapinanej koszuli polowej, tylko zakładał zwykłego t-shirta.

Wybór poszetek jest ogólnie dobry, ale ja wspominałem wyłącznie o lnianych.

Jak będę miał gdzieś pod ręką dobry aparat, to wstawię zdjęcia efektu finalnego. Aczkolwiek zanim zamówienie dojdzie to trochę czasu minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na co dzień nie noszę marynarek ze względu na to, że nie lubię nosić ich rozpiętych a z zapiętą cały dzień trudno wytrzymać :)

Więc typowy smart casual mianowicie spodnie( nie chinosy bo nieco pogrubiają uda przez trójkątne kieszenie), Blezer -V neck, koszula, boat shoes etc.

Lecz szukam od pewnego czasu coś nowego od tej klasycznej casualowej wersji. I mam kilka pytań związanych właśnie z tym.

Wiecie gdzie znajdę bluzę/sweter z otworem szyjnym na zamek? Czy macie jakieś propozycje ciekawe na urozmaicenie takich setów jakimiś dodatkami lecz by nie wyszło cyrkowo? Niestety ze względów że nie należę do osób bardzo szczupłych ale tez nie grubych-umiarkowanie :)

co ubrać by optycznie wyglądało "Przyzwoicie " elegancko? ( oczywiscie jasne spodnia chyba odpadają?)

Z góry dzięki,

SirTom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massimo Dutti, mają tam takie różne sweterki na kołki, zamki itp.

Akurat bez marynarki dużego pola manewru z dodatkami nie ma, zwłaszcza jak założysz sweter z wymyślnym kołnierzem.

Co do poprzednika, to być może jest już za późno, ale...

Jeśli jesteś w kancelaryjnej hierarchii jeszcze niżej od aplikantów, to fular i poszetka będą zwyczajnie samobójstwem. Po pierwszym dniu w pracy Twój szef każe Ci to zdjąć, zobaczysz. Zachowaj je sobie na randki albo na pierwsze samodzielne stanowisko.

Dobrze dopasowane dżinsy lub chino, koszula, v-neck lub sztruksowa marynarka, wygodne brązowe brogues. Będziesz dużo jeździł, dlatego musisz czuć się komfortowo. Zrezygnuj ze spinek do mankietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koszule z francuskimi mankietami nie pasują do casualowych stylizacji, a tym bardziej takie błyszczące i wielkie jak 5zł spinki.

Niektórzy uważają też spinki za zbyt pretensjonalne - jak mój były szef, który szył koszule na miarę (garnitury zresztą też), ale spinek nigdy w życiu by nie założył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde? student na posylki w fularze, z poszetka i koszula na spinki...?

W takim zestawieniu oczywiście byłoby to groteskowe. Co za dużo to nie zdrowo. Sam fular u młodego człowieka wydaje mi się zbyt pretensjonalny. Ja sam, mając 23/24 lata za nic w świecie bym go nie założył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakaś zasada dotycząca zależności między noszeniem wełnianego krawatu a porą roku?

Pozdrawiam

Lucru

Tak, że nosi się go do cięższych tkanin (tweedy,flanele itp.), a więc wtedy kiedy jest zimniej, czyli jesienią, zimą i wczesna wiosną.

Nie traktowałbym tego jednak jako dogmatu, szczególnie łączenia z cięższymi tkaninami - dużo zależy od koloru.

Pamiętajmy, że krawat wełniany jest mniej formalny niż jedwabny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze, że wiele zależy od samego krawata. Mam takie, które z powodu ich grubości i szorstkości (jeden jest nawet z tweedu Donegal) nadają się do noszenia tylko zimą, i dlatego niedawno je zrolowałem i schowałem w pudełku w szafie, razem z innymi zimowymi rzeczami. Są też jednak krawaty z wełny niewiele grubszej od jedwabiu. Jeżeli są w kolorach kojarzonych z latem, to nie widzę powodu by nie nosić ich nawet o tej porze roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan ma rację. Cięższe tkaniny. Ale idąc równie słuszną droga Petrikauera należy pamiętać, że ubrania z surówek bawełnianych i lnianych bardzo dobrze współgrają z wełnianymi krawatami.

I liczy sie pragmatyzm przede wszystkim. Gruby materiał okręcający szyję przy 25-30 st. C to nie jest dobry pomysł, wtedy sugeruję krawaty z lnu, bawełny i jedwabiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.