Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Również nie byłem i nie wiem, ale wiem, że japonki pisane z małej litery to na pewno nie mieszkanki Japonii tylko rodzaj lekkiego obuwia. 

 

"japonki" pisane z małej litery to błędnie napisane określenie na mieszkankę Japonii. Nie znam takiego obuwia, jestem na BwB.

  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano

"japonki" pisane z małej litery to błędnie napisane określenie na mieszkankę Japonii.

 

Jeśli rzeczywiście dbasz o poprawność językową, proponuję "małą literą" zamiast "z małej".

 

 

Do reszty:

garnitut to Suitsuppy Lazio, chcę zamówić Washington, który w tym samym rozmiarze ma centymetr więcej w ramionach i zastanawiam się czy nie będzie za szeroki. Jeśli dobrze kojarzę, to ramiona są elementem trudnym to poprawienia.

Opublikowano

"japonki" pisane z małej litery to błędnie napisane określenie na mieszkankę Japonii. Nie znam takiego obuwia, jestem na BwB.

 

Nie wiem gdzie jesteś i jakie znasz obuwia ale w 10 sekund to porządnie sandałów (mam nadzieję, że takie obuwie znasz) nie założysz, co dopiero coś eleganckiego.

Opublikowano

Nie wiem gdzie jesteś i jakie znasz obuwia ale w 10 sekund to porządnie sandałów (mam nadzieję, że takie obuwie znasz) nie założysz, co dopiero coś eleganckiego.

 

Ja loafersy założę w 7,2 sek przy użyciu łyżki, bez liczenia czasu potrzebnego na wyciągnięcie ich z pudełka. Z resztą, EOT, nie śmiecimy tu więcej.

 

 

Jeśli rzeczywiście dbasz o poprawność językową, proponuję "małą literą" zamiast "z małej".

 

Ty kolego to powinieneś uderzyć się w pierś i przyznać się, że gołe stopy były tutaj nie na miejscu. No ale jednak "negatyw za negatyw", choćbyś tu goły tyłek pokazał, którego widok by zraził wielu z nas. Coś się zatraciło u tych ludzi...

  • Oceniam pozytywnie 4
Opublikowano

Marynarka jest ok, spodnie nie są Ci za duże w biodrach?

Rękawy w koszuli do skrócenia.

Co do braku butów - nie podzielam Twojego stanowiska. Skoro udało się zasłonić głowę można było zrobić to samo ze stopami.

Pomijając estetykę, po prostu słabo to wygląda.

Opublikowano

Nie uważacie że brązowe podwójne monki są jednak zbyt formalne do chino i jeansów? swego czasu miałem fazę na nie, ale po tym jak pooglądałem masę stylizacji oraz przymierzyłem takowego, stwierdzam że znacznie lepiej wyglądają z garniturem niż w luźnej stylizacji.

 

Podobnież się zastanawiam nad brązowymi lotnikami, ale już raczej jasnobrązowymi.

Opublikowano

Co myślicie o kolorze/stopniu formalności tego krawata? Ładny?

Znalazłem w szafie przy weekendowych porządkach. To szeroki Lantier (błyszczący jedwab "hand made") sprzed paru dobrych lat. Na plus, że ładnie się wiąże. 

Zdjęcie w dużym zbliżeniu, żeby lepiej oddać kolor.

post-6388-0-95209600-1465195669_thumb.jp

 

Opublikowano

Według mnie całkiem fajny, tylko wygląda na trochę sfatygowany. Chyba średnio formalny (paski). Ze względu na kolor o wzór będzie pasował chyba tylko do białej koszuli.

  • Oceniam pozytywnie 2
Opublikowano

Dzięki. Przeleżał swoje zwinięty w szafie, więc z pewnością wymaga odświeżenia. No własnie, dziwny ten wzór w połączeniu z błyszczącym jedwabiem. Też mi się wydaje, że biała tylko koszula + granatowa/szara marynarka. Do zestawów koordynowanych w ciąg dnia się nada? 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.