Skocz do zawartości

[Warszawa i nie tylko] Emanuel Berg


Sekret

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zasięgnąć Waszej opinii w kwestii dwóch koszul Emanuel Berg, które w ostatnich tygodniach uszyłem sobie na zamówienie. Otóż zdecydowałem się na MTM z uwagi na dość niestandardowe proporcje (szeroki kark, który w zależności od aktywności sportowej waha się między 42 a 43 cm i wąska talia, ok. 80 cm).

Pierwsza koszula, którą zamówiłem z EB została wykonana z oxfordu z próbnika Traveller. Muszę przyznać, że choć rękaw chyba nadaje się do lekkiego zwężenia, to z efektu jestem bardzo zadowolony.

Co do drugiej koszuli mam dość mieszane uczucia, bo z niewiadomych przyczyn wyszła znacznie obszerniejsza. Jeszcze trochę sobie wmawiam, że jestem teraz trochę schudnięty i jak poćwiczę, to będę ją ładnie wypełniał, no ale chyba nie o to chodzi w szyciu MTM. Tu z całą pewnością rękaw będzie do zwężenia (chyba pani ściągająca miarę przeceniła mój biceps ;)). 

Całość pozostawiam Waszej ocenie.

IMG_20161029_232315.jpg

IMG_20161029_232635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KenMiliard tak szczerze mówiąc to na podstawie zdjęć nie widzę dużej różnicy w dopasowaniu koszul. Obie wyglądają jak dla mnie na całkiem nieźle dopasowane. Jeżeli jednak czujesz że druga jest wyraźnie obszerniejsza, to poproś o jej zwężenie :) Nie zwężałbym też rękawa, według mnie takie maksymalnie dopasowane nie wyglądają zbyt dobrze i teraz jest OK. No ale to kwestia gustu. No i piszę to na podstawie tylko jednego zdjęcia, które oczywiście może zaburzać rzeczywiste proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, act00 napisał:

Z jednej miary obie koszule?!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Tak, nie zmienialiśmy wymiarów.

Godzinę temu, R50 napisał:

Jaki to model kołnierzyka?

Button down w wariancie wydłużonym. Standardowy button down wydawał mi się trochę karłowaty.

48 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

@KenMiliard tak szczerze mówiąc to na podstawie zdjęć nie widzę dużej różnicy w dopasowaniu koszul. Obie wyglądają jak dla mnie na całkiem nieźle dopasowane. Jeżeli jednak czujesz że druga jest wyraźnie obszerniejsza, to poproś o jej zwężenie :) Nie zwężałbym też rękawa, według mnie takie maksymalnie dopasowane nie wyglądają zbyt dobrze i teraz jest OK. No ale to kwestia gustu. No i piszę to na podstawie tylko jednego zdjęcia, które oczywiście może zaburzać rzeczywiste proporcje.

Na razie nie będę zwężał, bo wróciłem do sportu i zobaczymy, co będzie, jak odzyskam kilka kilogramów. Zresztą już jest lepiej ;) A jak sądzisz: jest jeszcze szansa, że odrobinę się skurczy po pierwszym praniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszula jako taka może się trochę skurczyć i to nie tylko po pierwszym, ale i po drugim i trzecim praniu. Ale raczej nie bardzo dużo. tak w granicach 1 cm w poszczególnych wymiarach. Nie robili mi nigdy w Bergu problemów z tym, żeby koszulę przynieść do poprawek miesiąc i dłużej po odbiorze (kiedy koszula była już po kilku praniach), więc Tobie chyba też nie powinni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie, zainteresowałem się nieco tematem Berga, od którego nic nie mam i coś mnie zdziwiło przy oglądaniu koszul. Czy to możliwe, że prawie wszystkie modele w regularnej cenie 459 zł mają fiszbiny kołnierzyka wszyte na stałe? W moim rozmiarze 40 tylko dwa modele z całej oferty mają fiszbiny wyjmowane. To trochę dziwne jak na półkę, w jakiej sytuowany jest Berg. Czy ktoś, kto widział te produkty na żywo, może potwierdzić, że standardem w ich koszulach są wszyte fiszbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie jest to waszym zdaniem nic, co dyskwalifikowałoby taką koszulę jako koszulę wysokiej jakości? Gdzieś na tym forum nawet spotkałem się z taką opinią. Jeśli to nie problem, to zmierzę się z Bergiem, choć przyzwyczaiłem się do przeczytanej tu opinii, że to cecha marnej jakości koszul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Servetch napisał:

Za to moja koszula MTM EB ma fiszbiny wyjmowane.

A moje koszule MTM od Berga mają fiszbiny niewymienne - bo sobie takie zażyczyłem. Zresztą wszystkie koszule MTM z wielu firm z których zamawiałem mają wszywane fiszbiny. Nie widzę żadnej wartości dodanej w fiszbinach wyjmowanych, sprawiają tylko dodatkowe kłopoty. Na pewno nie jest to żaden wyznacznik jakości koszul, tak samo jak i dzielony karczek. Mam wrażenie że pewien tekst marketingowy „o tym co wyróżnia koszulę wysokiej jakości” sprzed kilku lat narobił wiele złego.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że wyjmowane fiszbiny nie są wyróżnikiem jakości, tak jak zresztą masa innych rzekomych wyróżników (poziome dziurki tu i tam, niezgrzewane wypełnienia, guziki na stopce, gussets) - ba, miałem całkiem przyzwoite koszule, w których wewnętrzne szwy były robione tym "straszliwym" overlockiem.

Dla mnie wyjmowane fiszbiny są jednak fajnym elementem z takiego prostego powodu, że można ich nie używać. Przy odpowiednio dobranym kształcie i sztywności kołnierzyka, fiszbiny zwykle nie są potrzebne, a zapięty kołnierzyk układa się chyba nawet ładniej bez nich (tak bardziej, jak by to ująć, "po łukach"). Z drugiej strony, np. ten sam kołnierzyk rozpięty i noszony np. pod swetrem zyskuje na dodatkowym usztywnieniu i wówczas fiszbiny dokładam. Dla mnie funkcjonalność jest tu ewidentna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dziko napisał:

Przy odpowiednio dobranym kształcie i sztywności kołnierzyka, fiszbiny zwykle nie są potrzebne, a zapięty kołnierzyk układa się chyba nawet ładniej bez nich (tak bardziej, jak by to ująć, "po łukach"). Z drugiej strony, np. ten sam kołnierzyk rozpięty i noszony np. pod swetrem zyskuje na dodatkowym usztywnieniu i wówczas fiszbiny dokładam. Dla mnie funkcjonalność jest tu ewidentna.

To może ja mam szczęście do koszul bez wyjmowanych fiszbinów, bo te które mam wyglądają dobrze zarówno z krawatem, jak i z rozpiętym pierwszym guzikiem, do swetra. Natomiast w przypadku koszul z wymiennymi fiszbinami zgadza się - muszę kombinować z ich wyjmowaniem/wkładaniem/zaginaniem żeby wyglądały ładnie.  Dodatkowym często występującym problemem przy kołnierzykach z wymiennymi fiszbinami są brzydko zginające się rogi kołnierzyka. 

A co do koszul RTW od Berga, to mam ich kilka i bardzo je lubię. Za 450 złotych raczej nie warto ich kupować, ale na przecenach za około 230 złotych są moim zdaniem bezkonkurencyjne. Bardzo ładne kołnierzyki, dobre materiały i wykonanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wszystkie koszule MTM mają na stałe wszyte fiszbiny (te, które oczywiście mają w ogóle fiszbiny). Nie mam z tym w ogóle problemu, pomimo wielokrotnych prań, dodatkowo, żaden mi się nie zgubił, jak to bywało z wyjmowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii kołnierzyk przyjemniej się układa z zaszytymi fiszbinami - ale ja lubię miększe kołnierzyki ostatnio.

Jednakże w jednej z koszul fiszbin, pękł w praniu, a w innej zaczął latać luzem - różni "wytwórcy" - zastanawiam się czy nie powrócić do wkładanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich koszulach (tylko rtw) największym problemem przy wykładanych fiszbinach są zaginające się rogi kołnierza, w szczególności w koszulach CT - kiedyś na forum też kilka osób zwracało uwagę na ten problem. Często zakładając krawat muszę te fiszbiny wyciągać (szczególnie po kilkunastu praniach) bo te zagięcia są nieestetyczne i rzucają się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
W dniu 25.03.2015 o 18:57, Styleman napisał:

Dla E.Berga garnitury szyje Twins z Wrocławia,wiec o jakość szycia i wykończenia można być spokojnym.

Widziałem sporo rzeczy wykonanych poprzez Twinsa,gdzieś nawet powinny być zdjecia z produkcji,maja naprawdę wysoki poziom wykonania.

Dziękujemy za zaufanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.