Skocz do zawartości

[Warszawa i nie tylko] Emanuel Berg


Sekret

Rekomendowane odpowiedzi

mr. vintage:

Nie mam oczywiście takiej wiedzy jak Twoja i pewnie masz rację, ale skoro Vistula może sprzedawać garnitury z wełny 130s VBC za 1800 (i to w cenie regularnej, czyli za miesiąc-dwa pewnie za 1200), to dlaczego cena 2000 wydaje Ci się nierealna?

 

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-69810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Garnitur MTM jest po prostu sporo droższy jeśli chodzi o jednostkowy koszt produkcji (ok. 300 zł za RTW vs. ok. 500-800 zł za MTM). To nie jest masowa produkcja kilkuset sztuk z każdego rozmiaru.

 

2. Tkaniny na kolekcje RTW kupowane są w ogromnych ilościach (kilka tysięcy metrów), a na garnitury MTM w kuponach po 3,5 metra, więc cena jednostkowa tej samej tkaniny, ale zamawianej w tak różnych ilościach będzie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między ceną regularną (2600, jak pisał Sekret) a 1800 Vistuli jest różnica 800 PLN - to dwa razy więcej niż różnica kosztu w uszyciu jaką podałeś pomiędzy RTW a MTM. Pomiędzy ceną promocyjną jaką zapłaciłem, a ceną promocyjną Vistuli nadal będzie pewnie różnica tego rzędu - więc to co napisałeś nie do końca mnie przekonuje. Jeżeli jednak jest tak jak mówisz - to na swojej stronie internetowej E. Berg podaje nieprawdziwe informacje. Zresztą - wkleiłem już zdjęcia i opisałem swoje odczucia, nawet jeżeli nie mam tkaniny renomowanej firmy to absolutnie mi to nie przeszkadza i nie zmienia mojej oceny ( że warto było). Każdy kto będzie chciał się dowiedzieć więcej może po prostu zadzwonić do sklepu i dostać pewną informację, a nie gdybanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście profesjonalna recenzja miałaby bardzo duża wartość, ale patrząc tak realnie:

 

1. Regularne ceny MTM WWA to min. ok 2600 za najtańszą linię (Balthazar 2700, Cafardini i Berg 2600) więc licząc po taniości 300 za koszulę, Zając Poziomka nabył garniak MTM za 1700 (900 zł taniej niż przeciętna cena), wg mnie super szczególowe dyskusje na temat jakości i tego jak byl mierzony itp, są trochę nie na miejscu (tym bardziej, że zdjęcia mówią same za siebie).

 

2. Firmy te prezentują pewną jakość której nie ma co rozbierać na czynniki pierwsze - mój garnitur od Cafardini czy Berga vs sieciówki Vistula/Bytom, które widzialem w sklepach na przestrzeni ostatnich 2 lat to przepaść. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że pomiędzy moimi C i B a np. bespoke Zaremby tez jest przepaść. Ale cenowo też będzie i to spora.

 

Po moich doświadczeniach z Bergiem i Cafardini oraz patrząc na to co jest w sklepach, gdybym dziś dostał maila od Berga, że oferują mi garnitur i koszulę za 2 000, od razu bym skorzystał (pomimo, że nie za bardzo mi potrzebny kolejny garnitur). To jest po prostu dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wg mnie super szczególowe dyskusje na temat jakości i tego jak byl mierzony itp, są trochę nie na miejscu (tym bardziej, że zdjęcia mówią same za siebie).

 

 

 

hmmm, trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce :) 

 

 

2. Firmy te prezentują pewną jakość której nie ma co rozbierać na czynniki pierwsze - mój garnitur od Cafardini czy Berga vs sieciówki Vistula/Bytom, które widzialem w sklepach na przestrzeni ostatnich 2 lat to przepaść. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że pomiędzy moimi C i B a np. bespoke Zaremby tez jest przepaść. Ale cenowo też będzie i to spora.

 

 

Mimo wszystko warto porównywać, choć trudno się spodziewać innego wyniku w konfrontacji z rodzimymi sieciówkami. Ciekaw jestem natomiast zestawienia z SuitSupply, a szczególnie ich wyższymi liniami, bo cenowo wychodzą podobnie (wykonanie detali, szycie - bo dopasowanie przy zestawieniu RTW i MTM będzie niemiarodajne i zależy od "nosiciela"). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie rozumiem, ale raz mowa jest, że owa zewnętrzna firma robi to "nie najgorzej" (czyli jakość jest OK), a wcześniej w kontekście podwykonawcy, że "dobre tkaniny to za mało aby aspirować do wysokiej półki" (czyli jakość nie za bardzo OK). Chyba że chodzi o różnych podwykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mimo wszystko warto porównywać, choć trudno się spodziewać innego wyniku w konfrontacji z rodzimymi sieciówkami. Ciekaw jestem natomiast zestawienia z SuitSupply, a szczególnie ich wyższymi liniami, bo cenowo wychodzą podobnie (wykonanie detali, szycie - bo dopasowanie przy zestawieniu RTW i MTM będzie niemiarodajne i zależy od "nosiciela"). 

 

Niestety nie mam nic z SS więc nie porównam. Zdjęcia z opisem wrażeń po dokładnym obejrzeniu garnituru vs tego od Cafardini planuję wstawić w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wrzucam kilka zdjęć, zrobionych komórką i w biegu na szybko w biurze, więc nie najlepszych. Pomijając jakość samych zdjęć (przekłamanie kolorów) nie podoba mi się  na nich:

 

  1. Marszczenie się rękawów – źle się ułożyły, bo normalnie wygląda to lepiej, plus to, że są jakby za wysoko podciągnięte, na pierwszym zdjęciu wyglądają na krótsze niż są w rzeczywistości.
  2. Buty nie będą raczej do tego garnituru, gdyż nie pasuje mi kolor, nowe już zamówione – ogólnie będę wdzięczny za trzymanie się w komentarzach garnituru bo z całości na tych zdjęciach nie jestem zadowolony z różnych powodów.

 

  1. Pytanie o guzik marynarki – stoczyłem bój o to, aby był niżej i jest niżej niż miał być pierwotnie wg Berga, czy jest OK?
  2. Pytanie o długość spodni czy jest OK?
  3. Detale wykonania przejrzałem na spokojnie w domu i mi poziom wykonania odpowiada.

post-3261-0-10486700-1427819251_thumb.jp

post-3261-0-32349600-1427819296_thumb.jp

post-3261-0-55999500-1427819442_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sekret:

1. rękawy - mam wrażenie, że są za długie - szczególnie widać to na drugim zdjęciu - i rękawy koszuli wydają się również zbyt daleko sięgać dłoni. Ponad to rękaw, również na 2 zdjęciu jakby się skręcał. Nie przekonuje tłumaczenie, że normalnie jest ok, ale na 3 kolejnych ujęciach nie wyszło. Zwróć uwagę na 3 ujęciu na marszczenie przy wszyciu rękawów.

2. buty - mi się podoba to połączenie,

3.za Ingvarem - też mi się wydaje, że marynarka zostałą nadto wytaliowana,

4. Guzik górny ok, ale przez jego obniżenie zmniejszył się dystans do drugiego z guzików - optycznie wygląda to średnio.

5. spodnie na mój gust - ok (choć będąc ostatnio zrypanym za zbyt długie nogawki, mogę nie być wiarygodnym) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekret:

Z mojego zamówienia i dopasowania jestem bardzo zadowolony, ale patrząc po wklejonych przez Ciebie zdjęciach nie zamierzam bezkrytycznie chwalić firmy E. Berg. Nie wygląda to najlepiej (choć wierzę, że zdjęcia problem wyolbrzymiają). Spodnie jak dla mnie są w porządku, ale z marynarką jest trochę problemów. Po pierwsze, tak jak piszą koledzy, chyba zbyt mocno wytaliowana. Po drugie rękawy wyglądają wręcz karykaturalnie, ale wydaje mi się, że to kwestia:

1. obie ręce - zbyt wąskie rękawy na koszule ze spinką (przez co rękawy  nie opadają tak jak powinny i brzydko się marszczą).

2. lewa ręka - zegarek z wysoką tarczą, przez co koszula ( i w konsekwencji również marynarka) nie opada swobodnie i zatrzymuje się sporo powyżej nadgarstka.

Może mógłbyś wkleić zdjęcia z cienkim zegarkiem "garniturowym" i koszulą na guziki? Wydaje mi się, że wtedy wyglądałoby to o wiele lepiej (w szczególności rękawy).

 

Ogólnie, gdybym zobaczył tylko takie zdjęcia jak wkleiłeś - to bym się na MTM od Berga nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Sekret się wypowie, ale warto zauważyć, że problem nie jest z rękawami marynarki, tylko raczej z mankietem koszuli. Przypuszczalnie to H&C albo CT - niestety ale robią moim zdaniem gigantyczne mankiety francuskie, chodzi zarówno o wielką "dziurę" na nadgarstek, jak też duży naddatek materiału tam, gdzie wszystkie elementy się zbiegają, przy czym trudno o jakieś zmniejszenie, bo dziurki na spinki są również duże i blisko krawędzie. Ciężko to upchnąć z rękawie marynarki, moja jedyna koszula z mankietem francuskim z CT bardzo źle pracuje także w marynarce ze względnie szerokimi rękawami i zapewne dam ją do przerobienia na zwykły mankiet na guziki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za wszystkie komentarze.

 

Kyle - Koszula jest od HC, faktycznie rozmiarówka tej akurat koszuli nie jest dobra na mnie (szerokie rękawy i mankiety, plus za szeroka w klatce) Założyłem ją tego dnia bo była jedyną czystą nie-niebieską koszulą w szafie...

Wrzucę jeszcze zdjęcie z koszulą na guziki i z mniejszym zegarkiem. 

 

Odległośc pomiędzy guzikami mnie nie razi, ale fakt, są dośc blisko.

 

Jeśli chodzi o taliowanie marynarki to osobiście nie mam wrażenia, że jest zbyt opięta, czuje sie w niej dobrze i swobodnie się poruszam. Warto nadmienić, że jestem bardzo szczupły w pasie (80cm przy wzroście 185cm - mam wieczny problem ze spodniami z wieszaka) a dość szeroki w ramionach, może stąd wrażenie, że jest zbyt wytaliowana

 

Czy spodnie sa wg Was dobrze uszyte (pomijając długość)?

 

Ad butów to może jeszcze sprawdzę to polączenie ale to nie zmienia faktu, że i tak zamówiłem już kolejne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.