Skocz do zawartości

[Warszawa i nie tylko] Emanuel Berg


Sekret

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tematu E. Berg więc postanowiłem założyć nowy.

 

Po przygodzie z Cafardini, wybrałem E. Berg na miejsce, w którym zamówiłem swój drugi  garnitur MTM (salon Warszawa – Złote Tarasy).

 

Firma oferuje dwa cenniki 2600 PLN i 4500 PLN oraz dodatkowo inne materiały, które są wyceniane indywidualnie. Skorzystałem z tańszej opcji.

 

Na samym początku (po sympatycznej w przebiegu wizycie w salonie) nastąpił niemiły zgrzyt, ponieważ otrzymałem maila z informacją, iż tkanina którą wybrałem, nie jest jednak w cenie 2 600 a 4 500. Byłem bardzo ciekaw jak zostanie rozwiązana ta sprawa i zakończenie było bardzo pozytywne - po kilku mailach i telefonach (szukano podobnej tkaniny ale tańszej) ostatecznie otrzymałem informację, że garnitur będzie wykonany z wybranej przeze mnie tkaniny, w cenie 2 600 PLN. Wg mnie firma pokazała klasę.

 

Z ciekawostek na etapie wyboru:

1. Podszewki - niewielki wybór, w Cafardini mieli więcej podszewek i wg mnie ładniejsze aczkolwiek udało mi się wybrać taką, z której jestem bardzo zadowolony.

2. Guziki, nitki do haftów itp - standard.

3. Haft - napis SEKRET pomimo, że dłuższy niż standardowy monogram, firma wyhaftowała w cenie garnituru. Firma była też otwarta na wyhaftowanie pisma japońskiego z mojego avatara (za dopłatą) lecz z powodu braku odpowiednio dobrego pliku graficznego z napisem, pomysł został zarzucony.

4. "Rozstrzelone" guziki u mankietu marynarki - wykonane w cenie.

 

Realizacja zajęła 5 tygodni, zgodnie z planem. Nie było żadnych dodatkowych przymiarek (w Cafardini miałem chyba 2), garnitur odebrałem od razu.

 

Wkrótce wstawię zdjęcia (jak znajdę fotografa...).

 

Nie mam doświadczeń z garniturami bespoke, więc mogę porównać ten garnitur i zadowolenie wyłącznie do mojej pierwszej realizacji MTM w Cafardini. Garnitur od E.Berg jest lżejszy - to pewnie kwestia materiału. Zamierzam jeszcze przejrzeć dokładnie wykonanie i porównać szycie i wykończenie szczegółów Cafardini vs Berg. Na razie z minusów, mogę powiedzieć, że przyglądając się obszyciom dziurek, w przypadku Berga można przyczepić się do jakości wykonania, są to jednak detale.

 

 

 

post-3261-0-35323700-1427292099_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku również zamawiałem garnitur w E. Berg, mam też od nich kilka koszul. Nie zakładałem nowego tematu, ale skoro już się pojawił to też opiszę swoje wrażenia.

 

Jeżeli chodzi o koszule:

 

Plusy:

- bardzo fajne dopasowanie (typ sylwetki "athletic fit" powoduje, że koszule RTW są albo za szerokie w talii albo za wąskie w klatce)

- dobre materiały (o wiele lepsze niż tańsze sieciówki, jak CT, czy Wólczanka) 

- przy pierwszej koszuli wyszły centymetr za długie rękawy, nie było problemu żeby po kilku tygodniach po odbiorze (chciałem najpierw koszulę parę razy wyprać - na wypadek jakby miała się skurczyć w praniu) je skrócić bez żadnych opłat, ogólnie we wszelkich kontaktach ze sprzedawcami odniosłem takie wrażenie jak Sekret "firma pokazuje klasę" - wszystkie wątpliwości rozwiązywane są bardzo prokliencko

 

Minusy:

- niezbyt starannie wykonane monogramy

 

Garnitur:

Ja z kolei wybrałem się do Galerii Mokotów, nie do Złotych Tarasów.

Cena: Olbrzymi plus. Trafiłem na promocję - tańszy (ten typ, za który Sekret zapłacił 2600) garnitur i koszula w łącznej cenie 2000 zł.

Materiały: Niestety był bardzo mały wybór materiałów łapiących się na promocję - jedynie 4 (dwa odcienie granatu, dwa odcienie szarości). Podszewki - tak, jak pisze Sekret, dosyć mały wybór, bardzo podstawowe (jednolite, lub w paski) - żadnych "odjechanych" podszewek nie mieli. 

Inne: do wyboru była ilość kieszeni w marynarce (z biletówką, czy bez), oraz czy kieszenie mają być proste czy skośne, rozmieszczenie guzików, materiał filcu na karku, o ile dobrze pamiętam ilość szlic. Oprócz tego jeszcze kilka szczegółów można było zmienić (również w spodnaich), ale nie pamiętam już wszystkiego.

 

Realizacja: Przeciągnęło im się. Zajęło im to łącznie trochę ponad 7 tygodni. Po odbiorze było parę detali do skorygowania (np. nieco za długie spodnie) - poprawki oczywiście za darmo, ale doszedł jeszcze kolejny tydzień. Tak, jak w przypadku koszul, istnieje możliwość odebrania garnituru i pochodzenia w nim trochę, a zaniesienia  do bezpłatnych poprawek nawet parę tygodni później, jakbym jednak stwierdził, że coś mi się nie podoba i wymaga korekty.

 

Z garnituru jestem zadowolony (dobre dopasowanie, fajny materiał). Za cenę, którą zapłaciłem o lepszy chyba ciężko. Nie jestem typem osoby, która ogląda dokładnie każde obszycie dziurki, więc nie podejmuję się oceniać jakości takich detali. Na minus - jedyne, co mi się rzuca w oczy - to tak jak w przypadku koszul niezbyt staranny monogram. Z góry przepraszam, ale zdjęć nie wrzucę - po pierwsze nie posiadam, po drugie bardzo niechętnie umieszczam swoje zdjęcia na publicznych forach.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest plan!

Ps. Zając Poziomka - wg mnie 2 000 za garnitur MTM + koszula to super cena.

Wg mnie to za wiele nie mozemy powiedziec o ich produkcie na podstawie tej opinii. Nie wiemy ani jakie materialy zostaly uzyte, ani co to znaczy dokladnie w ich przypadku MTM: np ile wymiarow pobrano, gdzie wyprodukowane sa te rzeczy, jak wykonane sa detale koszuli (jakie guziki, obrocone rekawy?), jaka jest konstrukcja garnituru itd. Uzytecznym byloby udzielic wiecej konkretnych informacji.

Duzo sie za to dowiedzielismy o serwisie i to spory plus dla marki

Edytowane przez blueloafers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueloafers:

Pozwolę się częściowo nie zgodzić z Twoją opinią. Niektóre rzeczy, o których piszesz mają duże znaczenie jedynie dla prawdziwego pasjonata. Takich jest oczywiście wielu na tym forum i bardzo cenię ich wiedzę i z przyjemnością czytam ich fachowe wypowiedzi. Natomiast mnie, bardziej "casualowego" użytkownika eleganckich ubiorów nie tak bardzo interesuje gdzie są szyte garnitury i nie liczyłem w ilu miejscach mnie mierzono. Ważny jest dla mnie końcowy efekt dopasowania (ten według mnie jest dobry, ale zdaję sobie sprawę, że bez zamieszczenia zdjęć mało kto uwierzy mi na słowo).Tak samo ważniejszy od renomy producenta wełny jest dla mnie jej wygląd, komfort użytkowania, to jak bardzo się gniecie i  czy jest przyjemna w dotyku. Jedyne co wiem, to że używają wełny super 130s, nie pytałem o producenta, bo po prostu nie było to dla mnie ważne. Zdaję sobie sprawę z tego, że to co napisałem dla wielu nieco bardziej "ortodoksyjnych" miłośników elegancji z tego forum jest herezją. Tym niemniej sądzę, że jest na tym forum też trochę takich jak ja "casualowych" użytkowników, dla których rzeczy które wymieniasz mają znaczenie drugorzędne.  

 

Nie aspiruję do miana znawcy i nawet nie próbowałem stworzyć tak obszernego opisu, jak Twój na temat MTM w Suit Supply - bo po prostu nie potrafiłbym tego zrobić, brakuje mi wiedzy. Po prostu podzieliłem się swoją opinią na temat usługi z której skorzystałem.Z dużą przyjemnością przeczytałbym Twój analogiczny do tegio o Suit Supply wpis na temat E. Berg, ale nie wymagaj ode mnie napisania czegoś podobnego :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam zdjęcia. Jakość tragiczna, jeżeli stwierdzicie, że lepsze żadne niż takie to dajcie znać - usunę. Chciałbym nadmienić, że garnitur był odbierany pół roku temu, a od tego czasu trochę zmieniły mi się wymiary (między innymi klatka +3-4 cm, przez co koszula, która w klatce była idealna teraz jest ciut za ciasna, obwody ud i ramion też trochę mi wzrosły... ah ta siłownia). Dlatego dopasowanie jest nieco inne (prawdopodobnie - gorsze) od tego, jakie było w dniu odbioru garnituru i koszuli. Świadomy też jestem tego, że w porównaniu do pięknie dopasowanych garniturów bespoke, jakie prezentują koledzy z forum - nie jest idealnie. Jednakże jak na cenę jaką zapłaciłem uważam, że jest bardzo dobrze (pewnie szybko wyprowadzicie mnie z błędu :) ) i takie dopasowanie mi odpowiada. Jedynie zastanawiam się, czy by jeszcze troszkę nie skrócić spodni, pozostawienie ich w obecnej długości to moja decyzja - mogłem skrócić przy odbiorze. Jak sądzicie? No nic, dość tego smęcenia, wstawiam zdjęcia.

post-5706-0-17584000-1427311516_thumb.jp

post-5706-0-91177700-1427311526_thumb.jp

post-5706-0-86294200-1427311537_thumb.jp

post-5706-0-66958400-1427311550_thumb.jp

post-5706-0-67196800-1427311557_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś na myśli produkt.

Oczywiscie, chodzilo mi o produkt. Juz poprawiam

 

blueloafers:

Pozwolę się częściowo nie zgodzić z Twoją opinią. Niektóre rzeczy, o których piszesz mają duże znaczenie jedynie dla prawdziwego pasjonata. Takich jest oczywiście wielu na tym forum i bardzo cenię ich wiedzę i z przyjemnością czytam ich fachowe wypowiedzi. Natomiast mnie, bardziej "casualowego" użytkownika eleganckich ubiorów nie tak bardzo interesuje gdzie są szyte garnitury i nie liczyłem w ilu miejscach mnie mierzono. Ważny jest dla mnie końcowy efekt dopasowania (ten według mnie jest dobry, ale zdaję sobie sprawę, że bez zamieszczenia zdjęć mało kto uwierzy mi na słowo).Tak samo ważniejszy od renomy producenta wełny jest dla mnie jej wygląd, komfort użytkowania, to jak bardzo się gniecie i  czy jest przyjemna w dotyku. Jedyne co wiem, to że używają wełny super 130s, nie pytałem o producenta, bo po prostu nie było to dla mnie ważne. Zdaję sobie sprawę z tego, że to co napisałem dla wielu nieco bardziej "ortodoksyjnych" miłośników elegancji z tego forum jest herezją. Tym niemniej sądzę, że jest na tym forum też trochę takich jak ja "casualowych" użytkowników, dla których rzeczy które wymieniasz mają znaczenie drugorzędne.  

 

Nie aspiruję do miana znawcy i nawet nie próbowałem stworzyć tak obszernego opisu, jak Twój na temat MTM w Suit Supply - bo po prostu nie potrafiłbym tego zrobić, brakuje mi wiedzy. Po prostu podzieliłem się swoją opinią na temat usługi z której skorzystałem.Z dużą przyjemnością przeczytałbym Twój analogiczny do tegio o Suit Supply wpis na temat E. Berg, ale nie wymagaj ode mnie napisania czegoś podobnego :)

Ja osobiscie kiedy planuje dokonania jakiegokolwiek zakupu zawsze sto razy sie zastanawiam, robie research, czytam testy i jak najwiecej chce dowiedziec sie o produkcie, ktory mam w planach kupic - przyczyna jest prosta. Chce po prostu miec swiadomosc, ze dobrze wydalem (w tym wypadku nie male) swoje pieniadze. Twoj wpis nie jest tylko wpisem informacyjnym, ale tez swego rodzaju rekomendacja. Zwroty takie jak 'olbrzymi plus', 'o lepszy chyba ciezko' czy 'fajny material' niewatpliwie sugeruja pozytywne odczucia i zachecaja do zakupu. Czytelnik w tym wypadku jednak nie ma mozliwosci zweryfikowania takich rekomendacji ani ich ocenic bo sa malo miarodajne. Nie wszystko oczywiscie da sie opisac liczbami, procentami itd ale wg mnie wiecej konkretnych informacji by nie zaszkodzilo. Takie rzeczy jak rodzaj i marka tkaniny czy mozliwosci modyfikacji wymiarow sa podstawowe a nawet kluczowe. Wiec nie jest to krytyka ale raczej prosba o podawanie wiecej szczegolow zamowienia, chociazby dla fanow na forum, ktorzy moze tez planuja podobny do Twojego zakup. 

Ja zeby powiedziec i zarekomendowac dobre wydanie '2 tysi' ;) potrzebowalbym troche wiecej. Moze zagladaja tu uzytkownicy bez wiedzy, uczacy sie albo poczatkujacy i dla nich taka wiedza bylaby bezcenna. Dobry klient to poinformowany klient. To jest tez powod dla ktorego prowadze bloga, zeby mezczyzni robili rozsadne, przemyslane zakupy i zeby byli swiadomymi klientami. Zeby umieli ocenic sami czy 4.5k na garnitur mtm oferowany przez X jest dobrym zakupem czy nie. Oczywiscie nie dotyczy to osob ktorzy nie musza sie liczyc z pieniedzmi. To jest po prostu moje podejscie

 

Edit po Twoich zdjeciach: nawet przy kiepskiej jakosci widac bardzo dobre dopasowanie ;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie garnitur wygląda dobrze. Masz proporcje modela (przynajmniej na zdjęciu), więc marynarka jest jednocześnie klasyczna i modnie krótka. Lekkie załamanie linii rękawa na lewym ramieniu prawdopodobnie spowodowane jest mniejszym rozmiarem tego ramienia (ja mam identycznie, a marynarki bez konstrukcji potrafią być wyraźnie asymetryczne, co jest dość irytujące).

 

PS. Z tych zdjęć raczej nikt Cię nie rozpozna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluloafers:

Ja też staram się zawsze zebrac możliwie dużo informacji i nie wyrzucać pieniędzy w błoto - ale na temat garniturów MTM E. Berg nie ma w sieci NIC. Pytałem się nawet na tym forum przed złożeniem zamówienia - też niczego się nie dowiedziałem. Ktoś musiał być tym pierwszym odważnym ;) No i powiedzmy, że "w ciemno" wydałem 1600 złotych, a nie 2 tysiące, bo ich koszule miałem już wcześniej i sobie je chwalę. Nie mam doświadczenia w pisaniu recenzji usług krawieckich - postaram się następnym razem napisać coś zgodnie z Twoimi sugestiami.

 

mosze:

Modela to chyba za dużo powiedziane - mam bardzo duży problem z ciuchami RTW. Garnitury rozmiar 48 mają za małe w klacie i ramionach marynarki i dużo za szerokie spodnie (bardziej pasują na mnie te z rozmiaru 44-46). Rozmiar 50 ma wszystko za duże...

Co do ramienia - jestem tego świadom, po odbiorze garnituru występowało coś takiego na obu ramionach, tylko było jeszcze bardziej widoczne. Między innymi dlatego odbiór opóźnił się o tydzień - na prawym ramieniu poprawili całkiem, a na lewym do akceptowalnych przeze mnie rozmiarów. Na jednym zdjęciu nikt mnie nie rozpozna, ale jak ktoś regularnie wrzuca jakie buty i ciuchy ma na sobie, to inna sprawa. A w internecie nic nie ginie :) Dlatego raczej poprzestanę na sporadycznym wrzucaniu zdjęć :)

 

Dzięki za miłe słowa i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jasnoszarego wołu roboczego rtw do 2.500 na słoneczne dni aż do końca września. Po tym, co widziałem w sklepach, ten tańszy Berg nie wydaje się złą opcją, bo i tak musiałbym wydać kilkaset złotych na poprawki, a tu miałbym to w cenie. Wyżej oceniacie tę niższą linię w E.Bergu czy Van Thorn? Jaka jest orientacyjna różnica w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem teraz na ich stronę i zauważyłem, że dodali na swoją stronę trochę informacji o swoich garniturach MTM (bo jak pisałem, pół roku temu nie było w internecie żadnych informacji) - między innymi o producentach tkanin, o których pytał blueloafers. Podają, że przy garniturach MTM są do wyboru tkaniny Loro Piana, VBC, E. Zegna, Ariston, Holland & Sherry. Koszule to bawełna Thomas Mason. Sugeruje to, że moje subiektywne odczucia co do "fajności" materiału mogą nie być takie znów chybione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Jest tylko logo E. Berg. Nie wiem, czy tak jesy tylko w moim promocyjnym (i w związku z tym mam jakąś "gorszą" wełnę), ale podejrzewam, że nie - bo na koszulach też nie chwalą się (w przeciwieństwie do np. Wólczanki) logo producenta bawełny i umieszczają tylko swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to koszule tkaninowe w opcji MTM są produkowane przez Thomas Mason, ale jako tzw. "private label" Emanuel Berg (widać to na próbnikach):

http://inspiredbyfashion.pl/wp-content/uploads/2014/10/SAM_0983-1024x682.jpg

http://inspiredbyfashion.pl/wp-content/uploads/2014/10/SAM_09991-1024x682.jpg

 

Zresztą przy tej półce cenowej marki raczej nie chwalą się metką producenta tkaniny (w przeciwieństwie do znacznie tańszej Wólczanki, Osovskiego czy Vistuli).

 

Z kolei przy garniturach MTM raczej standardem jest wszywanie metki producenta tkaniny, więc podejrzewam, że jest podobnie jak z MTM Vistuli, czyli mają kilkanaście klasycznych tkanin w niskiej cenie (w Vistuli jest to 1999 zł za garnitur), które pochodzą z mało znanych tkalni i które kupują w belkach, a nie w kuponach. Raczej mało realna jest kwota 2000 zł za garnitur uszyty z tkanin kuponowych, które wcześniej wymieniłeś (Loro Piana, VBC, E. Zegna, Ariston, Holland & Sherry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.