4inHand

Alkohole dla gentlemana

710 postów w tym temacie

@swordfishtromboneAberfeldy nie piłem, ale w kraju  z tego co sprawdzałem to kosztuje ok 200 PLN.

@bodzixon jeśli pijales głównie Jacki nie mając za wiele do czynienia ze szkockim torfem to odradzam więcej niż jedną flaszkę z Islay, bo możesz się męczyć. Są na tyle ekstremalne, że albo pokochasz albo zupełnie Ci nie podejdą. Warto ocenić swoje preferencje degustując malty z różnych regionów.

Proponuję 1 z Lagavulin/Caol Ila/Laphroaig/Ardbeg gdzie Lagavulin jest najdelikatniejszy i najszlachetniejszy ale i najdroższy. Do tego coś z wysp ale mniej torfowego jak właśnie Talisker, ew. Highland Park (mi akurat Jura nie podchodzi). Na nr 3 proponuję slodszego i "łatwiejszego" kandydata ze Speyside/Highlands 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja na ego łatwiejszego kandydata polecam Glefiddich 12. Whisky-cukierek (taki dobry), każdemu zasmakuje, łatwo do niej coś zapalić czy czymś zagryźć (pistacjami np.).

A jak ktoś lubi zagryzać (jak ja), to do torfowych (Laphroaig) polecam ciemną czekoladę (mi dobrze wchodzi Jedyna Wedla, bo nie za gorzka). Z innymi teoretycznie też warto spróbować, ale jednak często się robi za słodko.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli idzie o zagrychę to można też w druga stronę - gruyere, roquefort.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie mieszkając w kraju sera i mając tego dobra pod dostatkiem nie potrafię się przekonać do serów do mocnych alkoholi (do wina oczywiście jak najbardziej). Ale próbować można, nigdy nie wiadomo, co nam podpasuje. Ja np. lubię niektóre tytonie (z Latakią) ze... szklanką mleka, niektórzy się nie mogą nadziwić. Sky is the limit.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję koledzy za radę. W wolnej chwili zobaczę co mają w ofercie i sobie zrobię listę na bazie Waszych rekomendacji. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koledzy,

Prośba o podrzucenie jakiegoś sensownego i sprawdzonego e-sklepu z alkoholami. Poszukuję, dla kobiety, Amaretto Disaronno, a w okolicznych sklepach (Zagłębie + Śląsk) wygląda krucho z asortymentem. Chyba, że ktoś ze śląsko-zagłębiowskich Forumowiczów pomoże namierzyć butelkę stacjonarnie :) , za co oczywiście również będę wdzięczny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

smaczajama.pl

sklep-domwhisky.pl

pozdrawiam :)

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Koledzy,

Prośba o podrzucenie jakiegoś sensownego i sprawdzonego e-sklepu z alkoholami. Poszukuję, dla kobiety, Amaretto Disaronno, a w okolicznych sklepach (Zagłębie + Śląsk) wygląda krucho z asortymentem. Chyba, że ktoś ze śląsko-zagłębiowskich Forumowiczów pomoże namierzyć butelkę stacjonarnie , za co oczywiście również będę wdzięczny.

W Siemianowicach i Czeladzi są bardzo dobrze zaopatrzone sklepy o ciekawej nazwie - Wielbłąd ;)

Wybór trunków od taniego piwa po naprawdę ciekawe koniaki i whisky itp. Byłem bardzo zaskoczony asortymentem

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pięknie dziękuję Kolegom za pomoc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli któryś z Kolegów przymierza się do rumu i jeszcze nie dokonał konkretnego wyboru na tę pierwszą flaszkę, poddaję pod rozwagę Zacapa 23. Dzisiaj spontanicznie nabyłem w Carrefour (Arkadia) w cenie (200 pln) bijącej sklepy internetowe.

zacapa.thumb.jpg.587d0dcacef1d83814f07f8db74d52ff.jpg

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta