Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Mam krótkie pytanko........

Czy "niedociągnięcia" często zdarzają się w nowych butach marki Berwick? Pierwsza para którą dostałem miała wystające gwoździki. Dzisiaj przyszła druga i oprócz wystających gwoździków jest jeszcze pęknięta skóra (co chyba dyskwalifikuje te buty?).  

20161209_141036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym powitać wszystkich forumowiczów.

Kupiłem dzisiaj oksfordy Berwick 3010 w sklepie Pana Milera, niestety jeden z butów w skórze cholewki przy podeszwie ma 2 małe dziurki (podejrzewam, że pozostałość po szyciu). Czy taki mankament ma wpływ na użytkowanie i wytrzymałość? Buty do zwrotu?

15435658_1280849191972058_1991211917_n.jpg

15555782_1280848198638824_1607142109_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szyciu to raczej nie jest. Jeżeli już, to podejrzewam, że przypadkowo wstrzelona z pośpiechu zszywka montażowa - zmierz rozstaw, jeżeli jest tak jak piszę to rozstaw powinien być 4mm. Co do późniejszego użytkowania, to myślę, że jak nie pozostanie to w Twojej głowie, to nie powinno się nic dziać. Mimo wszystko można to uznać za pewnego rodzaju wadę produkcyjną, niedużą, aczkolwiek wadę.

@Zagiel - wszystkie marki mają jakieś mniejsze lub większe niedociągnięcia, więc Berwick nie jest tutaj wyjątkiem. W swojej kategorii cenowej to naprawdę niezłe buty. Jeżeli skóra jest pęknięta, to takie buty nadają się do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecena, jeżeli została dokonana wcześniej i nie było to na Twoje żądanie/propozycję, to nie ma znaczenia. Wg przepisów, jeżeli wiesz o wadzie i ją akceptujesz, to nie możesz później zareklamować towaru, tak samo zresztą jak np. uzyskałbyś z tego tytułu jakiś rabat. W sumie @mosze ma rację, zareklamuj i czekaj na propozycję ze strony sklepu. Jak byś chciał zostawić którąś z par, to już lepiej tą z tymi dziurkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ważna. Kupiłem buty Berwick 2509. Dzisiaj odebrałem. Ze względu na to , że szerokie kopyto i wysokie podbicie kupiłem 39.5 ( zresztą 40 brakło) ja mam bardzo wysokie podbicie, jak pokazałem w wątku o Yanko to nawet szerokie kopyto nie dopinalo sie ( ale 40.5) . Długość stopy mam 25.5 cm. Berwicki wyglądają tak. Koniec  palców tam gdzie wskazuje. Na długość mieszczą sie ale dosc mocno cisną na wysokości nasad palców tam gdzie stopa najszersza. To wygląda, że sie rozbije. Ale czy ta przyszwa zejdzie się choć trochę? Wszyscy twierdza, ze Berwicki się bardzo rozbijają. Ale to moje pierwsze takie buty oxford. Do tej pory chodziłem w Gino rossi albo vistula i chyba za dużych (41 to najmniej ) 

nie mam doświadczenia czego oczekiwać. Czy nie wywali mi z boku wybrzuszenia tam gdzie paluch i będę wyglądał jak w łapciach.

pojawiły się dzisiaj 40 w KB i zaklepałem sobie, jutro mam zapłacić a te ewentualnie odeślę. Ale nie wiem, czy wtedy nie będą za długie? 

Nie wiem co tu robić. Bardzo mi sie podobają i to jest ten kolor. 

Jakie jest wasze doświadczenie z taką przyszwą w Berwick ach, to ma się szanse zejść trochę? Czy tylko stopa się rozbija 

image.jpeg

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest mi coś konkretnie doradzić. Wygląda na to, że masz naprawdę wysokie podbicie, i możesz mieć problem z oxfordami w tym przedziale cenowym. Buty na szerokość napewno się trochę rozejdą. PrYszwa też się trochę zejdzie, ale na pewno pozostanie rozwarta dosyć sporo- wszystko zależy czy Ci będzie to przeszkadzać, czy nie. 

Warto rozmiar porównać z wiekszym, ale Tobie będZie łatwiej znaleźć jakieś  derby. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Profumo napisał:

Mam pytanko do tego stwierdzenia. Czy rzeczywiście nie jest to skóra cielęca? Bo na stronie KB jest opis"skóra cielęca groszkowa" 

przymierzam sie do innych berwicków. Czyli mam nie wierzyć w te opisy?

na takie buty skóra cielęca się nie nadaje (w sensie za delikatna) - to główny powód ;), inny, że cielęca jest sporo droższa i w tej cenie by ich nie wyprodukowali.

 

polecam ten temat, który jeszcze nie jest zakończony ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mosze napisał:

@ProfumoTe buty nie są na Twoją stopę. Wiele lepiej to nie będzie wyglądać. Poszukaj innego kopyta.

Co ciekawe , miesiąc temu mierzyłem Loake heston 41 (7) i pasowały mi, przyszwa się schodziła. A przecież to kopyto jest F. Ale już Loake buckingham (też f) nie schodziły mi przyszwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Profumo napisał:

Sprawa ważna. Kupiłem buty Berwick 2509. Dzisiaj odebrałem. Ze względu na to , że szerokie kopyto i wysokie podbicie kupiłem 39.5 ( zresztą 40 brakło) ja mam bardzo wysokie podbicie, jak pokazałem w wątku o Yanko to nawet szerokie kopyto nie dopinalo sie ( ale 40.5) . Długość stopy mam 25.5 cm. Berwicki wyglądają tak. Koniec  palców tam gdzie wskazuje. Na długość mieszczą sie ale dosc mocno cisną na wysokości nasad palców tam gdzie stopa najszersza. To wygląda, że sie rozbije. Ale czy ta przyszwa zejdzie się choć trochę? Wszyscy twierdza, ze Berwicki się bardzo rozbijają. Ale to moje pierwsze takie buty oxford. Do tej pory chodziłem w Gino rossi albo vistula i chyba za dużych (41 to najmniej ) 

nie mam doświadczenia czego oczekiwać. Czy nie wywali mi z boku wybrzuszenia tam gdzie paluch i będę wyglądał jak w łapciach.

pojawiły się dzisiaj 40 w KB i zaklepałem sobie, jutro mam zapłacić a te ewentualnie odeślę. Ale nie wiem, czy wtedy nie będą za długie? 

Nie wiem co tu robić. Bardzo mi sie podobają i to jest ten kolor. 

Jakie jest wasze doświadczenie z taką przyszwą w Berwick ach, to ma się szanse zejść trochę? Czy tylko stopa się rozbija

Mam ten model butów, ale ciemno brązowe i moje rozbiły się bardzo niewiele. Wyjątkowo sztywny model.

Swoją drogą są właśnie w trakcie reklamacji, puściły szwy przy łączniu przyszwy z cholewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, wielgol napisał:

https://sklep.klasycznebuty.pl/1294,berwick-3566-black.html

Jak podoba Wam sie twn model? Swietne splittoe derby maja Zajac Poziomka i Blekit. Czy takie w brazie beda ok?

Mnie buty tego typu nie podobają się w ogóle. W mojej opinii wyglądają "dziadkowo", szczególnie w czarnym kolorze.

Oczywiście każdy ma swój gust i każdemu podoba się co innego, zatem proszę nie bierz tego do siebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.