Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wejdzie się na stronę internetową (nie jest to NAC, a strona jakiegoś stowarzyszenia) pod zdjęciem jest podpis:

"Prezentowane zdjęcia są skanami negatywów i są w lustrzanym odbiciu"

co moim zdaniem sprawę wspomnianą załatwia i nie ma co się nad tym rozwodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Czy dwurzędowa kamizelka w żakiecie angielskim jest bardziej formalna niż jednorzędowa? Przyznam, że podoba mi się taki krój - dwa rzędy guzików i szerokie poły nadają całości bardziej konserwatywny charater, a to oddawałoby też moje szeroko rozumiane upodobania i poglądy :)

Do takiej beżowo-kremowej kamizelki niebieska zawartość butonierki, ciemny krawat w polka dot i koszula (hm, nie wiem jaka...).

Zmienia mi się nieco koncepcja ślubnej garderoby - z braku koszuli z odczepianym kołnierzykiem i dobrego ascota zdecyduję się chyba na krawat. Nie chciałby jednak obniżyć rangi stroju do kategorii formalnej rozrywkowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwurzędowa kamizelka jest w rzeczywistości mniej formalna od jednorzędowej, ale nadrabia tym, że jest bardzo staromodna. ;) Często stosuje się ją do żakietów, więc nie ma przeciwwskazań, abyś i Ty jej użył. ;)

To zdjęcie akurat było w Andrewsa & Pygotta przedstawione jako przykład dłuższej kamizelki ze spodniami ze stosunkowo niskim stanem. O wiele lepsze będą spodnie z wysokim stanem połączone z krótszą kamizelką.

Jeśli podoba Ci się taki kolor kamizelki, jak na zdjęciu, to jest w porządku, ale tutaj (link) jest bardzo ładny żakiet z kamizelką w kolorze płowym, nieco lepszym moim zdaniem. ;)

Koszula może być cała biała, ale poprawne są też takie z białym kołnierzykiem i mankietami, a resztą w kolorze np. niebieskim, szampana, czerwonawym, w delikatne paski, itp.

Najbardziej odpowiedni krawat do ślubu to krawat srebrny lub czarno-biały, w drobny, subtelny wzór. Można też zastosować muszkę, jest ona nieco bardziej formalna od zwykłego krawata. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższego sklepu nie znam.

Jesli chodzi o kapelusz meski zamawialem 3 sztuki (Indiana Jones, klasyczna Fedora i panama) w: http://www.witleather.pl/

Mogę polecić kontakt, solidność wykonania, zgodność z wymiarami i dobrą wysyłkę.

Indiana mokła wielokrotnie, była przepocona ale trzyma się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z Panów ten warszawski sklep? Polecają Panowie, czy wręcz przeciwnie? Jaki jest stosunek jakości do ceny?

http://www.azareba.pl/

ze dwa lata temu kupiłem skórzaną cyklistówkę w kolorze kakao, za bardzo dobre pieniądze - polecam.

Natomiast inne modele nie zrobiły na mnie wrażenia ... a właściwie szukałem czegoś skórzanego i tylko właśnie ta cyklistówka przypadła mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z Panów ten warszawski sklep? Polecają Panowie, czy wręcz przeciwnie? Jaki jest stosunek jakości do ceny?

http://www.azareba.pl/

ze dwa lata temu kupiłem skórzaną cyklistówkę w kolorze kakao, za bardzo dobre pieniądze - polecam.

Natomiast inne modele nie zrobiły na mnie wrażenia ... a właściwie szukałem czegoś skórzanego i tylko właśnie ta cyklistówka przypadła mi do gustu.

Czy wykonują z powierzonych materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwurzędowa kamizelka jest w rzeczywistości mniej formalna od jednorzędowej, ale nadrabia tym, że jest bardzo staromodna. ;) Często stosuje się ją do żakietów, więc nie ma przeciwwskazań, abyś i Ty jej użył. ;)

Pozdrawiam, Dr

Dr, dlaczego uważasz, że dwurzędowa kamizelka jest mniej formalna? Z tego co widzę królewskie śluby, dwurzędowa kamizelka jest bardzo często stosowana.

Co więcej, oko intuicyjnie nam mówi, że dwurzędowa kamizelka dodaje majestatu. Do dwurzędówki można by zrobić wspaniałe klapy (np. http://3.bp.blogspot.com/-daNwZJtYR9Q/TfE99Z4pnRI/AAAAAAAACRg/6BlmEhoISW0/s1600/Double-breasted+David++Edward.jpg).

O taki przepych trudniej w jednorzędowej kamizelce. Wydaję mi się, że tutaj działa podobna zasada jak przy marynarkach. Kamizelka dwurzędowa jest bardziej elegancka.

Swoją drogą, jak już przy tym jesteśmy, to pozwolę sobie się jeszcze o coś spytać.

Jak sądzisz, jak należy postępować przy tak rozbudowanych dwurzędowych kamizelkach - czy należy zapinać marynarkę (co sprawi, że taka kamizelka z pięknymi klapami zniknie), czy można sobie pozwolić na pozostawienie jej otwartej (wychodzę z założenia, że mówimy o garniturze, a nie morning dress, ale też na ślub).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednorzędowa kamizelka jest starsza. Jeśli popatrzymy np. na obrazy Matejki czy obrazy przedstawiające postaci epoki oświecenia czy baroku, będą one miały na sobie kamizelki jednorzędowe. Różnica w formalności nie jest jednak aż tak znaczna, żeby decydowała ona o wyborze takiej czy innej kamizelki - proponuję kierować się estetyką (co nie znaczy, że należy odrzucić kamizelki jednorzędowe ;) ).

Rodzaj zapięcia kamizelki nie wpływa na to, czy należy zapiąć marynarkę, czy też nie. Teoretycznie jeśli mamy na sobie kamizelkę, to linia talii spodni nie jest widoczna, więc możemy sobie pozwolić na rozpięcie marynarki. Też jestem tego zwolennikiem, zwłaszcza w stroju wieczorowym, po to właśnie, aby wyeksponować kamizelkę. :) W niektórych przypadkach jednak (zwłaszcza jeśli chodzi o żakiet) rozpięta marynarka może wyglądać nieco niechlujnie.

Kamizelka dwurzędowa jest odpowiednia do garnituru, z tym, że rzadko spotykana. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kamizelka nie jest obowiązkowa do garnituru, na wypadek, gdyby komuś się to nie spodobało. ;) Ale wystarczy przejrzeć nasze forumowe Ilustracje klasycznej męskiej elegancji, aby zobaczyć, że są one całkowicie poprawne i, zdaniem niektórych, odpowiednie. :)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan autor często się w swojej książce myli, co już mu na forum kilkukrotnie udowodniono. Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale nie można brać tego co tam jest napisane jako prawdę objawioną. A jaka byłaby przyczyna tego że dwurzędowa jest bardziej elegancka? To że dziś jest rzadziej spotykana od jednorzędowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taka kamizelka, z klapami itd trochę mi się gryzie ze zwykłym garniturem.

Dlatego trzeba chyba wtedy mieć odpiętą marynarkę.

Chyba, że zrobi się dwurzędową kamizelkę bez klap. Co też wygląda wspaniale.

Swoją drogą (z bloga asuitable wardrobe): http://2.bp.blogspot.com/-IEY4XVUEg64/T ... BRivas.JPG.

Dwurzędowe zawsze wygląda magicznie, bardziej interesująco, specjalnie.

Jeśli ktoś uważa, że kamizelka dodaje elegancji, to z tych samych przyczyn dwurzędowa marynarka jest bardziej elegancka od jednorzędowej.

Dwurzędówka wygląda trochę jak piękny uniform, przy którym jednorzędówka wygląda jak płaszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnosnie zestawu slubnego dla pana mlodego (czyli dla mnie).

Poczytalem forum i wybralem zestaw: garnitur navy, biala koszula, szary krawat i czarne oxfordy.

Jako dodatki chcialem biala chusteczke i bialego gozdzika. W zwiazku z tym pytanie- czy bialy gozdzik i chusteczka nie beda zbyt nudne razem? Gdzies wyczytalem, ze pan mlody powinien miec wlasnie bialy kwiatek, ale wtedy co z chusteczka?

I pytanie drugie- jakie zlozenie chusteczki bedzie najbardziej odpowiednie?

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.

Dziekuje i pozdrawiam,

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.