Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze spinki można spokojnie nosić do "sportowych" (a raczej casulowych , nikt już nie nosi za bardzo sportowych garniturów) zestawów.

Po drugie jedyne na co warto zwrócić uwagę, to czy spinka jest błyszcząca w większości (wtedy raczej pasuje do bardziej formalnych zestawów), czy matowa ze wzorami, wtedy pasuje do każdej. Praktycznie jedynym kryterium doboru jest dobranie jej koloru do czegoś innego w zestawie (albo jako kontrast).

Te wszystkie kotwiczki itp to raczej spinki dla niedzielnych psuedo-dandysów, dobre na ludowe wesele albo dla naprawdę zaprawionych w boju elegantów, ale skreślmy tę opcję od razu, bo takie "sprezzaturowe" gadanie tylko więcej szkody robi niż pożytku wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze będą spinki skromne, niezbyt zwracające na siebie uwagę, złote lub srebrne w zależności od koloru zegarka, a już bardzo dobrze byłoby, gdyby były one obustronne, z łańcuszkiem, nie tylko jednostronne.

Pozdrawiam, Dr

Spinki skromne, świetna uwaga.

A ja się tak zastanawiam - może z jakimś kamieniem. Naturalnie małym, ale jednocześnie skromne. To może być ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki, mam problem i liczę na waszą pomoc. Niedługo z dziewczyną wybieram się na wesele, i nie mogę znaleźć koszuli która by jako tako na mnie wyglądała.. Marynarka i spodnie jako tako, ale koszule po prostu nie są na mnie szyte albo za luźne albo za ciasne albo za krótkie itp... Po prostu się nie da.. Zwłaszcza że moja partnerka wybrała sobie taki kolor że aż słabo... W sieci znalazłem stronę http://www.bernheim.pl według info na stronie za "kilka groszy" mogę uszyć sobie koszule dokładnie pasującą na mnie i co najlepsze praktycznie w dowolnym kolorze.. Ale jako że nie korzystałem nigdy z takich usług moje pytanie do was brzmi... Korzystał ktoś z takich usług? Jak tak czy warto? Jak nie dlaczego? A może ktoś dokładnie z tej firmy korzystał i ma jakąś opinie?

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam, Mortoron:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że moja partnerka wybrała sobie taki kolor że aż słabo...

Czy pisze Pan tutaj o kolorze kreacji partnerki, czy też o kolorze koszuli, którą partnerka dla Pana wybrała?

Sądzę, że na wesele najodpowiedniejszym kolorem koszuli będzie biel, a dodatkowo warto zwrócić uwagę na dopasowanie spodni i marynarki, ogólnie rzecz biorąc - całości zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie sklepy warto odwiedzić w celu kupna garnituru. Chodzi mi o garniak "z wieszaka", na szycie dla mnie jeszcze za wcześnie ;) Byłem ostatnio w salonie Pierre Cardin, przymierzałem coś z kolekcji klasycznej i leżał elegancko tylko rękawy do skrócenia, cena 1700zł i zastanawiam się czy garnitur wart tej ceny. Oczywiście garniak ma być na moje wesele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie sklepy warto odwiedzić w celu kupna garnituru. Chodzi mi o garniak "z wieszaka", na szycie dla mnie jeszcze za wcześnie ;) Byłem ostatnio w salonie Pierre Cardin, przymierzałem coś z kolekcji klasycznej i leżał elegancko tylko rękawy do skrócenia, cena 1700zł i zastanawiam się czy garnitur wart tej ceny. Oczywiście garniak ma być na moje wesele.

Vistula ma ciekawe przeceny obecnie, chociaż wyczerpują się im zapasy.

Jeśli to pierwszy garnitur, to pamiętaj, żeby kupić w kolorze navi blue, albo marengo. Ewentualnie granat. Będzie uniwersalnie.

W Vistuli jest trochę granatowych. Większość można zobaczyć w sklepie online, ale przez komputer kolory są zafałszowane. Aczkolwiek można się rozeznać w cenach.

Polecam zwrócenie uwagi na klapy w gajerach Vistuli, które w tym sezonie są moim zdaniem za mało formalne w większości modeli.

Bytom moim zdaniem ma mocno zepsutą rozmiarówkę. To co dobre na mnie w ramionach opasa mnie koszmarnie w tułowiu (a zaznaczam, że raczej jestem "typowy").

Ostatnio widziałem fajne gajery w dziwnej polskiej firmie Albione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś?

Śląsk, okolice Katowic, często goszczę w Rybniku i Jastrzębiu.

Spróbuj w Vistuli, Próchniku, Bytomiu i La Vardzie. Nie dałbym 1700 zł za garnitur Pierre Cardin.

Bytom nie moja rozmiarówka, Lavard ok ale nie na wesele.

Słyszeliście o firmie Recman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o firmie Recman ?

Byłem w ich salonie. Nie było jednej marynarki która byłaby uszyta z 100% wełny! Wszystkie z "dużą zawartością wełny" Krawaty i muszki - 100 poliester albo wiskoza. Nie wiedzą co to jest poszetka, jest za to "fantazyjka" :lol:

Najlepsze tekst usłyszany w tym sklepie: "Panie na skórzanych podeszwach?! Kto to Panu powiedział! Przecież od razu by się starły!" :shock: i jej wzork podejrzewający u mnie chorobę psychiczną ;)

Jeszcze inny: (Pani pokazuje na koszulę a'la frakową) "Bardzo modne jest teraz łączenie jej musznikiem"

I wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recmana sobie odpuść, u mnie w Bydgoszczy też jest ale tak jak piszą poprzednicy - masakra! Typowy sklep jakich mnóstwo w każdym mieście, gdzie nie uświadczysz porządnie zrobionego garnituru ani kogoś, znającego się na tej pracy - raczej ludzie z przypadku. To są sklepy typu, gdzie pytając o poszetkę z jedwabiu sprzedawca powie, że lepsze są z poliestru.

Ktoś pisał, że Albione to polski sklep? Wydaje mi się, że to brytyjska sieć, i powiem szczerze, że warto wstąpić, jeśli marka nie jest dla Ciebie ważna. Bo nie ukrywajmy, marka dla nas nie jest jakoś bardzo znana, ale np. mój brat kupił swój garnitur ślubny tam (który założy jutro), a ja sam byłem bliski kupna podczas ostatniej wizyty w Poznaniu w Factory. I jedyne co mnie odwiodło od zakupu to fakt, że 2 tygodnie wcześniej kupiłem już garniaka w Vistuli. Ale cenowo i jakościowo wydaje mi się, że było warto, bo garnitur z wełny super 130 's kosztował niecałe 600 zł, fajnie leżał, tak więc wybór mają dosyć ciekawy. Tylko nie wiem czy oni posiadają normalne sklepy, czy tylko outletowe, ale warto sprawdzić.

Vistula też ma w tej chwili przeceny i myślę, że jeśli już prawie pogodziłeś się z wydatkiem 1700 zł na garnitur, to w Vistuli powinieneś coś znaleźć i jeszcze zostanie Ci na koszulę i jakieś dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwrócenie uwagi na klapy w gajerach Vistuli, które w tym sezonie są moim zdaniem za mało formalne w większości modeli.

tzn jakie są?

Wąziutkie "nierozkwitające" klapy. Wygląda to mało formalnie.

Chociaż jestem fanem Vistuli, to uważam, że bardzo obniża to rangę garnituru i wygląda mniej elegancko niż by mogło.

(Oczywiście chodziło o navYYYYY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że Albione to polski sklep? Wydaje mi się, że to brytyjska sieć, i powiem szczerze, że warto wstąpić, jeśli marka nie jest dla Ciebie ważna. Bo nie ukrywajmy, marka dla nas nie jest jakoś bardzo znana, ale np. mój brat kupił swój garnitur ślubny tam (który założy jutro), a ja sam byłem bliski kupna podczas ostatniej wizyty w Poznaniu w Factory. I jedyne co mnie odwiodło od zakupu to fakt, że 2 tygodnie wcześniej kupiłem już garniaka w Vistuli. Ale cenowo i jakościowo wydaje mi się, że było warto, bo garnitur z wełny super 130 's kosztował niecałe 600 zł, fajnie leżał, tak więc wybór mają dosyć ciekawy. Tylko nie wiem czy oni posiadają normalne sklepy, czy tylko outletowe, ale warto sprawdzić.

Vistula też ma w tej chwili przeceny i myślę, że jeśli już prawie pogodziłeś się z wydatkiem 1700 zł na garnitur, to w Vistuli powinieneś coś znaleźć i jeszcze zostanie Ci na koszulę i jakieś dodatki.

Vistula ma słabsze klapy w tym sezonie. Za wąskie i w większości otwarte.

Co do Albione, to właśnie Pani w sklepie mnie zszokowała, jak mi powiedziała, że Albione to polska firma i że główni klienci to Rosjanie :)

Także jak chcecie się czuć jak wschodni oligarchowie... ;)

Bardzo mi się podobały ich garnitury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kiedyś w Albione garnitur i bardzo go sobie chwaliłem, nawet przeròbki krawieckie mieli w cenie. Gdyby nie to, że zwyczajem rtw leży fajnie, ale jest bardzo niewygodny, to bym go dalej nosił :)

Za to wszelkie Vistule itp. to jest porażka cena/jakosc

Porażka cena/jakość?

Co jest wg Ciebie tak wyraźnie lepsze w kategorii cena/jakość od Vistuli?

(ja i tak w Vistuli kupuje tylko na przecenach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka cena/jakość?

Co jest wg Ciebie tak wyraźnie lepsze w kategorii cena/jakość od Vistuli?

(ja i tak w Vistuli kupuje tylko na przecenach).

Regularne ceny w Vistuli czy Wólczance moim zdaniem są mocno wygórowane i nie idą w parze z jakością produktów dla tego też staram się wyszukiwać coś w czasie promocji.

Co do garnituru to tak jak pisałem, byłem tylko w Pierre Cardin, mam zamiar wpaść jeszcze do Próchnika i Vistuli zobaczyć jakie kroje mają i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijajac temat, chodzi mi o to, ze garnitur powinien sie nosic jak pizama, jezeli chodzi o komfort, w jakikolwiek miejscu nie powinien dac odczuc wlascicielowi, ze ma go na sobie, czy to stojac, idąc, czy też siedząc.

Garnitur z Albione leży zgrabniej niż moje dwa pierwsze bespoke, ale czuję się w nim paskudnie i co chwila muszę poprawiać ròżne elementy. Pewnie w cmdns zebrałby masę pochwał, piewcy rtw by znòw zaczęli wysuwać bezsensowne argumenty o bezzasadności bespoke, ale poza ładnym wygladem w pozycji stojącej do zdjęc, na wiele więcej mi nie jest przydatny.

Co do vistuli nie pasuja mi ani materiały, ani jakość szycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.