Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kilka razy spotkałem się na weselu, że Pan młody miał muche czy jest to ogólnie dopuszczalne? W zamyśle za każdym razem było wyróżnienie sie z tłumu. Osobiście uważam, że napewno lepiej to wygląda niż kolorowe kamizeleczki.

Jak natomiast ma się to gości? Wydaje mi się, ze jak ktoś lubi to chyba nie ma przeciwwskazań? Natomiast drużbie jeśli Pan młody bedzie wyglądał przeciętnie nie wypada chyba zbytnio się wybijać z tłumu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kilka razy spotkałem się na weselu, że Pan młody miał muche czy jest to ogólnie dopuszczalne? W zamyśle za każdym razem było wyróżnienie sie z tłumu. Osobiście uważam, że napewno lepiej to wygląda niż kolorowe kamizeleczki.

Jak natomiast ma się to gości? Wydaje mi się, ze jak ktoś lubi to chyba nie ma przeciwwskazań? Natomiast drużbie jeśli Pan młody bedzie wyglądał przeciętnie nie wypada chyba zbytnio się wybijać z tłumu?

Mucha jest takim samym dodatkiem jak krawat, obecna zarówno w casualu jak i strojach wizytowych wszelkiej formalności. Ja nie widzę absolutnie żadnych przeciwwskazań, nie wiem skąd by można je brać. Mucha do garnituru (noszona tak jak nosił ją Churchill, czy nosi ją premier Belgii Elio Di Rupo, brytyjski eurodeputowany Godfrey Bloom, a na naszym podwórku Korwin-Mikke :D) jest na tym samym poziomie formalności co krawat, z tym że po prostu mniej ludzi ją w dzisiejszych czasach nosi. Trzeba tylko pamiętać o koszuli z plisą zasłaniającą guziki.

Na zdjęciu premier Belgii, Elio Di Rupo:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kobieta.interia.pl/raport-slub-i ... nId,614469

Ciekawy artykuł, w szczególności, odkładając na bok różne nieścisłości czy dziwne zdjęcia, zwraca uwagę kierunek zależności:

Jeśli pan młody wybrał frak, dobrze byłoby, gdyby jego wybranka miała suknię stylizowaną na wzór historyczny, na przykład nawiązującą do empire, romantyzmu czy secesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, awangarda nadchodzi! Oto jeszcze jeden cytat z tego artykułu w Interii:

Pan młody może się ubrać się na przykład w garnitur stylizowany na żakiet, o zaokrąglonych połach, ale o zwykłej długości.

Do innego klasycznego czarnego lub ciemnogranatowego garnituru może założyć plastron, włożyć kamizelkę z identycznego jak plastron materiału i już pojawi się element stylizacji. Przy szczupłej sylwetce może również włożyć bardziej obcisły czarny smoking, cały z jedwabnego materiału, ale bez typowych smokingowych dodatków - i już wygląda awangardowo.

:roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mucha jest takim samym dodatkiem jak krawat, obecna zarówno w casualu jak i strojach wizytowych wszelkiej formalności. Ja nie widzę absolutnie żadnych przeciwwskazań, nie wiem skąd by można je brać. Mucha do garnituru (noszona tak jak nosił ją Churchill, czy nosi ją premier Belgii Elio Di Rupo, brytyjski eurodeputowany Godfrey Bloom, a na naszym podwórku Korwin-Mikke :D) jest na tym samym poziomie formalności co krawat, z tym że po prostu mniej ludzi ją w dzisiejszych czasach nosi. Trzeba tylko pamiętać o koszuli z plisą zasłaniającą guziki.

Chciałbym założyć muchę na przyjęcie weselne przyjaciół. Jaki kolor polecalibyście?

Klasyczny czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zastanawiam się nad założeniem na własny ślub muchy zamiast krawata, mam jednak problem z wybraniem kolorystyki. Czarna jakoś mi nie podchodzi, chciałbym podkreślić swoim strojem swój charakter jednocześnie wyglądając elegancko a nie jak klaun. Co sądzicie o takiej kombinacji ? Dodam, że garnitur na pewno nie będzie czarny, myślę nad grafitem bądź granatem.

post-3472-13658922482082_thumb.jpg

post-3472-13658922482438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wydaje się, że jest wprost przeciwnie, a trochę znam się na strojach ślubnych. :) Poszetka właśnie wydaje mi się niezbyt pasująca do stroju bardziej formalnego (jest niebiesko-brązowa, tak?). Proponowałbym poszetkę białą, lnianą, najbardziej oficjalną. Natomiast muszka, jak mi się zdaje, jest bardzo odpowiednia do stroju ślubnego, o ile zdjęcie dobrze oddaje jej kolor. Mnie wydaje się, że jest ona w kolorze piaskowoczerwonym, piaskoworóżowym, w stylu obić rokokowych mebli. :) Taki kolor oraz wzór tej muszki wydają mi się bardzo dobre, nawiązują nieco do strojów dziewiętnastowiecznych. Natomiast jeśli mucha jest brązowa, to faktycznie pasuje dość średnio. ;)

Alternatywnie, jeśli zmieniłeś już zdanie co do muszki, na ślub zazwyczaj najlepsza jest srebrna lub czarno-biała, w drobny wzór.

Czy w skład Twojego stroju będzie też wchodziła kamizelka? Bo w tym polu też jestem w stanie doradzić. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast muszka, jak mi się zdaje, jest bardzo odpowiednia do stroju ślubnego, o ile zdjęcie dobrze oddaje jej kolor. Mnie wydaje się, że jest ona w kolorze piaskowoczerwonym, piaskoworóżowym, w stylu obić rokokowych mebli. :) Taki kolor oraz wzór tej muszki wydają mi się bardzo dobre, nawiązują nieco do strojów dziewiętnastowiecznych. Natomiast jeśli mucha jest brązowa, to faktycznie pasuje dość średnio. ;)

To ja chyba zaczynam cierpieć na zaawansowany daltonizm (ewentualnie rozkalibrował mi się monitor) :roll: U mnie muszka wygląda na stalowoszarą z czarnymi akcentami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.