Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wydaje się, że jest wprost przeciwnie, a trochę znam się na strojach ślubnych. :) Poszetka właśnie wydaje mi się niezbyt pasująca do stroju bardziej formalnego (jest niebiesko-brązowa, tak?). Proponowałbym poszetkę białą, lnianą, najbardziej oficjalną. Natomiast muszka, jak mi się zdaje, jest bardzo odpowiednia do stroju ślubnego, o ile zdjęcie dobrze oddaje jej kolor. Mnie wydaje się, że jest ona w kolorze piaskowoczerwonym, piaskoworóżowym, w stylu obić rokokowych mebli. :) Taki kolor oraz wzór tej muszki wydają mi się bardzo dobre, nawiązują nieco do strojów dziewiętnastowiecznych. Natomiast jeśli mucha jest brązowa, to faktycznie pasuje dość średnio. ;)

Alternatywnie, jeśli zmieniłeś już zdanie co do muszki, na ślub zazwyczaj najlepsza jest srebrna lub czarno-biała, w drobny wzór.

Czy w skład Twojego stroju będzie też wchodziła kamizelka? Bo w tym polu też jestem w stanie doradzić. ;)

Pozdrawiam, Dr

Na chwilę obecną kamizelki nie mam w planach choć finalny skład mojej garderoby weselnej pewnie się jeszcze zmieni, na chwilę obecną chcę wybrać poszetkę i muchę. Co do niej to faktycznie kolor to beż/ecru a wzór powiedziałbym kwiatowy a nie jak ktoś pisał "kropki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie w roli świadka na ślubie brata. Właściwie 2 pytania.

Pierwsza sprawa: Czy jako element ozdobny lepiej sprawdza się poszetka czy jakiś kwiatek?

Druga sprawa: Jeśli poszetka, to jaka pasowałaby do takiego krawata: (koszula białą, garnitur czarny)

http://wolczanka.com.pl/product-pol-327 ... -pasy.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję moje zdanie - poszetka biała, lniana, muszka srebrna lub czarno-biała w drobny wzór. To najbardziej tradycyjny zestaw ślubny. Oczywiście jeśli masz jakieś preferencje, to można by je wziąć pod uwagę. ;)

Pozdrawiam, Dr

Właśnie chodzi mi o to, czy jest jakaś kombinacja kolorów poszetka/muszka którą mógłbym zastąpić tradycyjne czerń/biel i wyglądać przy tym elegancko i taktownie. Rozumiem, że zestaw który podesłałem zbytnio nie pasuje dla pana młodego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerń i biel to niekoniecznie tradycyjne kolory na ślub dzienny. Wówczas królują szarości. :) Co do poszetki to naprawdę, najlepsza będzie biała. Z muszką można kombinować - srebrna, czarno-biała, granatowa, pastelowe kolory też mają szansę wyglądać dobrze. Nie polecam za to bordowej gładkiej satyny - najczęściej takie muchy widuje się w wersji fabrycznie zawiązanej i z taką quasi-muchą będzie się kojarzyć. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki bordowy zestawik poszetka /mucha i dość dziwnie pan młody wyglądał. Więc w tym temacie mniej więcej sobie już poukładałem, teraz mam problem z koszulą a konkretnie nie wiem jaki kołnierzyk wybrać, szczerze mówiąc to łamany mi się w ogóle nie podoba wolałbym np. włoski. Co doradzacie, który będzie odpowiedni do muchy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki bordowy zestawik poszetka /mucha i dość dziwnie pan młody wyglądał. Więc w tym temacie mniej więcej sobie już poukładałem, teraz mam problem z koszulą a konkretnie nie wiem jaki kołnierzyk wybrać, szczerze mówiąc to łamany mi się w ogóle nie podoba wolałbym np. włoski. Co doradzacie, który będzie odpowiedni do muchy ?

Więc wybierz np. włoski. Będzie to świetny wybór w szczególności, że planujesz garnitur.

Poza tym o koszulach wizytowych możesz poczytać u Romana: http://www.szarmant.pl/koszula-smokingo ... a-wizytowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamany nie jest odpowiedni, jeśli Twój strój jest współczesny stylistycznie i nie jest ani frakiem, ani smokingiem. ;) Wykładany będzie w porządku. Kolor oczywiście biały. :)

Pozdrawiam, Dr

Doktorze dodaj na wszelki wypadek, że kolor biały nie odnosi się tylko do kołnierzyka ale całej koszuli :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamany nie jest odpowiedni, jeśli Twój strój jest współczesny stylistycznie i nie jest ani frakiem, ani smokingiem. ;) Wykładany będzie w porządku. Kolor oczywiście biały. :)

Pozdrawiam, Dr

Doktorze dodaj na wszelki wypadek, że kolor biały nie odnosi się tylko do kołnierzyka ale całej koszuli :D

Panowie, bez przesady. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.