Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Vistula ma naprawdę przyzwoitą wełnę (nie znam się specjalnie, ale osobiście odczuwam, że nie odbiega jakością od PC, czy HB; choć wiadomo, wszystko zależy od modelu). Jeśli chodzi o jakość szycia, to jestem zadowolony z ich taliowanych marynarek (w garniturach też, choć to oczywiście wszystko zależy od modelu i od tego, jak każdy wygląda).

Jak zakładam Pierre Cardina, to widzę, że gajery są szyte na wyższe osoby ode mnie (mam 180cm), a Hugo Boss się gorzej taliuje już Vistula.

W dodatku pamiętajmy o realiach rynkowych. Rozprawianie o stosunku cena/jakość jako zbyt wysokim lub małym ma TYLKO sens w porównaniu do innych ofert.

A muszę przyznać, że to byłaby dla mnie cenna informacja - gdzie mogę dostać garnitury po cenach Vistuli, które będą dużo lepsze jakościowo? Albo krojem, albo jakością materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że rozmiarówka dyskryminuje mniejszych - w Vistuli znalazłem tylko jedną marynarkę, która na mnie względnie dobrze pasowała. Na domiar złego - kolor do bani (czarny), krój klap fikuśny, górny guzik za wysoko, niska pacha, itd. Za taką nijakość nie będę płacił. Bespoke natomiast daje nieograniczone możliwości dopasowania się do mojego widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wittchen to nazwisko.

Gino Rossi, Kler, Emmanuel Berg to też nazwiska, a z innego obszaru nawet Gianni Feraud to nazwisko.

A i jeszcze Ryłko.

Kielman, Januszkiewicz, Gerlach i Wedel również tylko nie wiem o co Ci chodzi?

chodzi mi o fikcyjność nazwisk, z wymienionych przeze mnie tylko Ryłko jest prawdziwy, reszta to zwykłe brandy.

A Kielmana, Januszkiewicza, Gerlacha i Wedla nawet jeśli stali się w części brandami nie zestawiłbym nigdy z Wittchenem, który może jest już nazwiskiem, ale to nazwisko przyjęte tylko z powodów rynkowych.

Edit: a zresztą mam ich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym, że Wittchen stał się Wittchenem później. A Kler to nie Piotr Kler?

Z innego obszaru: James Gieve & Thomas Hawkes obecnie chińska marka...

Wiesz, że z nimi wszystkimi to trochę tak jak z Grycanem. Na początku lat 90. mówił tylko, że wykupił w lat 80. Zieloną Budkę od pierwotnych właścicieli. W ogóle nie chciał nic powiedzieć o sobie. A teraz pacz "tradycja od pokoleń".

Ad ChRL: niedługo wszyscy będziemy Chińczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to zastanawiało - wtedy jakaś moda była na wyglądnie brzydko wśród kobiet? :)

To, ci Ty uważasz za ładne dla innych może być paskudne.

Patrząc na stare zdjęcia/obrazy musisz uwzględnić kontekst historyczny-czasowy, a więc nie tylko kryteria estetyczne, technikę oświetlenia, makijażu, a przede wszystkim sposób odżywiania, który był zupełnie inny niż dzisiaj. Do tego weź jeszcze kontekst społeczny (z jakiej grupy społecznej pochodzą te osoby) oraz czasami regionalny lub etniczny, który był bardzo ważny.

Trochę to inaczej wygląda niż w inscenizacjach filmowych.

Z drugiej strony o nas też będą mówić za 100 lat, że byliśmy paskudni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, np ta pani:

Dołączona grafika

jest co najmniej w porządku. Jak byś zrobił zbiór losowych zdjęć ślubnych z lat 1990-2012 to pewnie też byś stwierdził że większość panien młodych ci się nie podoba. Mnie bardziej zastanawia że większość ludzi, zarówno na zdjęciach ślubnych, jak i w kategorii "portrety" na tej stronie, się nie uśmiecha.

A zresztą "nie ma brzydkich kobiet, tylko wina czasem brak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że "za przeproszeniem" nie jest potrzebne, to piękna dziewczyna.

Wracając do odwróconych stron fotografii: może się to wydawać przesadne. Tak jednak nie jest. Orientacja według strony dostarcza nam wielu informacji: zapięcie na męską/damską stronę: wiadomo. Ale także: czy jest to oficer (stoi po prawej stronie damy, aby móc salutować), czy też cywil.

Czy mundur, który nosi, jest inspirowany rubaszką (zapięcie na "damską", a jednocześnie "prawosławną" stronę), czy też europejskim stylem mundurów (męskie zapięcie).

Ignorowanie przez NAC takich informacji jest przejawem kulturowego barbarzyństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.