Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przepraszam za offtop, ale będzie okazja aby zainteresowani kawalerowie mogli swój strój ślubny pokazać.

Śmieszne miało być, ale cienkie... akurat dla blondynek... bo ślub trzeba rejestrować z wyprzedzeniem. Chyba, że kogoś zadowala same wesele :)
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Przypinka a butonierka

Myślałem o gozdziku w butonierce, w marynarce mam otwór jakby na guzik ale prawie calkiem zasszyty - tylko na koncu jest okragła dziurka. Ale okazało się że w kwiaciarniach robią takie przypinki na agrafce - cos takiego jak tu

http://www.rafia.com.pl/przypinka-dla-pana-mlodego-butonierka-zielona-2-5-cm-x-5-cm.htmli na tym mini bukiecik (myślę o takim naprawdę mini)

Co będzie lepszym rozwiązaniem ? Dopuszczalna jest taka przypinka ?

Gdzie ją przypiąć - na miejscu butonierki czy poniżej ?

Plusem jest to że taka przypinka raz przyczepiona jest tam na stałe - napewno nie odpadnie i nie zmieni położenia - z kwiatkiem w butonierce to już bywa różnie.

Znalazłem taki obrazek - http://www.slublog.pl/wp-content/uploads/2011/08/Prezentacja11.jpg czy to się zgadza ( w sensie wysokośc na jakiej jest przypinka) ?

Opublikowano

Taka przypinka jest dopuszczalna. Zresztą nawet jak otworzysz butonierkę to zazwyczaj one są tak wąskie, że zielone ścianki kielicha przez nie nie przejdą. Goździki są szczególnie grubawe w tym miejscu.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam mam problem jaką koszulę wybrać na studniówkę. Moja partnerka ma czerwoną sukienkę. Ja mam Czarny garnitur , czerwony głatki krawat śledź i koszule : błękitna w delikatne białe paseczki , i cała biała w delikatne paseczki. Obie to koszule marki Klasyka, rodzaj: slim. Proszę o podpowiedź którą koszulę wybrać? Czy na 100 trzeba iść koniecznie w białej koszuli ?

Opublikowano

Proponuje na przyszłość zadawać takie pytania w tym viewtopic.php?f=1&t=823 wątku. Może jakiś życzliwy moderator połączy :)?

Odpowiadając na twoje pytanie. Obie są odpowiednie, choć bardziej ta biała, jako ze studniówka to dość uroczysta okazja. Dopowiadając na niezadane pytania, czarny garnitur to zły pomysł. Oraz - prawdziwie elegancki mężczyzna nie ubiera się pod kolor ubrań partnerki.

Opublikowano

Czy miałbyś możliwość zamieścić zdjęcia garnituru, obu koszul i krawata? Generalnie do stroju wieczorowego biała koszula ale być może odcień czerwonego będzie dawał ciekawszy efekt przy błękitnej koszuli?

Pozdr,

wojvv

Opublikowano

Zohn, pod żadnym pozorem nie przejmuj się uwagami o niestosowności czarnego garnituru. Mógłbyś, gdybyś przygotowywał się do studniówki za rok, ale to chyba jakoś na dniach, więc tylko upewnij się, czy garnitur dobrze leży. Najlepiej weź w zęby coś twardego i trudnego do przegryzienia i wrzuć tu zdjęcia, w temacie poradnia stylistyczna. Zdążysz z poprawkami w razie czego.

Opublikowano

Ubiór męski to głównie garnitur. Należy się zastanowić nad wielofunkcyjnością, ponieważ oprócz studniówki będzie służył do przyszłej matury. Najlepiej wybrać ciemne kolory tj. czerń, granat i grafit. W jasnych garniturach panowie mogą, co najwyżej karmić łabędzie w parku. Do ciemnego garnituru pasuje jasna koszula z długim rękawem. Najbardziej elegancka jest biała, ale można ją (oraz krawat) dobrać do koloru sukni partnerki. Do spodni garniturowych zawsze powinien być pasek. Buty powinny być w czarne lub brązowe, a pasek przy spodniach w kolorze identycznym jak buty. Niedopuszczalne są tzw. borsuki, czyli buty z mocno wystającą podeszwą. Męskie dodatki to spinki do koszuli, ale te do krawata niech jeszcze parę lat zostaną w domu. Jedyną dopuszczalną biżuterią męską jest zegarek. Gruby łańcuch na szyi bądź na ręce pasuję do dresów, a nie do garnituru.

Opublikowano

Ubiór męski to głównie garnitur. Należy się zastanowić nad wielofunkcyjnością, ponieważ oprócz studniówki będzie służył do przyszłej matury. Najlepiej wybrać ciemne kolory tj. CZERŃ, granat i grafit. W jasnych garniturach panowie mogą, co najwyżej karmić łabędzie w parku.

Najbardziej elegancka jest biała, ale można ją (oraz krawat) dobrać do koloru sukni partnerki.

Męskie dodatki to spinki do koszuli, ale te do krawata niech jeszcze parę lat zostaną w domu. Jedyną dopuszczalną biżuterią męską jest zegarek.

say whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat ?!

Opublikowano

Kurcze tylko obawiam się że marynarka jest odrobinę za duża ;/ co prawda pani która sprzedawała powiedziała że jest idealny ale ja sie obawiam że jest ciut za duży (przy wyprostowanych rękach rękaw sięga 0,5cm za nadgarstek ;/

Opublikowano

(...) co prawda pani która sprzedawała powiedziała że jest idealny ale ja sie obawiam że jest ciut za duży (przy wyprostowanych rękach rękaw sięga 0,5cm za nadgarstek ;/

nie wierz nigdy kobiecie,

dobrą radę ci dam

bo przepadłeś z kretesem

nim zrozumiesz swój błąd

(w latach 8o-tych był taki blues )

A poważnie: w ostatnim numerze Maxima jest artykuł o tytule "Jak nie dać się oszukać w sklepie" autorstwa b. prominentnego forumowicza ;-)

Autor opisuje w nim na co zwrócić uwagę aby kupić dobrze dopasowany garnitur.

Oczywiście może się tak okazać, że żaden gotowy garnitur nie będzie na Ciebie pasował - wtedy zostają poprawki krawieckie, o ile masz na nie jeszcze czas.

Pozdr,

wojvv

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.