Jump to content

djdomin

Użytkownik
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About djdomin

 • Rank
  Zwykły
 • Birthday 03/08/1977

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Działdowo
 • Interests
  liturgia, książki

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No cóż, zasadnicza zmiana życia robi swoje. Tak jakoś od 8 XII 2011 nie noszę krawatów, bardzo rzadko zakładam marynarkę... A z kolorów obecnie wybieram jak Ford: dowolny, byle był czarny. Jak na razie zamawiałem tam farbowanie butów (z brązowych na czarne, jako że brąz mi obecnie już nie pasuje). Jestem zadowolony. Powoli się zastanawiam nad zamówieniem butów. Przydałyby się i czarne wiatrówki, i coś porządnego na zimę...
 2. Czy ktoś z szacownych forumowiczów korzystał z usług tegoż szewca w zakresie szycia butów? Ma to w ofercie, chyba jako jedyny szewc w rejonie.
 3. To jest "oszczałka", czyli przyrząd do ostrzenia żyletek. Mam taki na półce, aktualnie nieużywany. Kompatybilne do przyrządu nr 10.
 4. Prawdopodobnie odpowiedź na moje pytanie już tutaj była, ale nie potrafię jej wygrzebać: Jak pielęgnujemy wnętrze buta - skórzane? Ignorujemy, czy może oczyszczamy (czym) i może natłuszczamy (np. tłuszczem do skór)?
 5. Jak w temacie - zastanawiam się nad przeróbką ghillie brogues na wiatrówki i dumam, czy to dobry pomysł. Języka z góry nie mają ze swej natury, ale gdyby te dziurkowania ozdobne pogłębić na wylot, to zwiększyłaby się ich oddychalność i miałbym fajne buty na lato - tak kombinuję. Ale czy przez to nie zniszczę butów? Proszę o jakieś sugestie, za albo przeciw.
 6. Mocno fikuśne, dla jakiejś damy dobre. Ja, z kilku względów, ograniczyć się zamierzam do czarnego atramentu (firmy Noodler's, czyli zapewne "tani amerykański") - oczywiście do wizytówek, bo notatki i zapiski prywatne robię w kilku kolorach (piórami, w końcu piórnik służy do noszenia piór, nie flamastrów).
 7. Osobiście wymagałbym próbki papieru, i to nie takiej do obejrzenia, ale do zniszczenia: również pisze piórem i musiałbym sprawdzić, jak się sprawuje, czy się nie rozlewa atrament, czy papier nie sypie włoskami...
 8. Flanela, chwalona na spodnie i garnitury, to... flanela wełniana. Mam bawełnianą marynarkę letnią od CT - gdybym ubrał ją na ślub, z dodatkami, wyglądałbym nie gorzej niż 90% panów młodych. Jest uczulony na każdą wełnę, czy tylko na niektóre gatunki? Ale może w tym wypadku... jedwab? Choć ciężko dostać coś jakości na garnitur. Albo len z jakąś domieszką niemnącą? Takie lny kupują kobiety na żakiety, niektóre będą pasowały na garnitur...
 9. Przypuszczam, że każdą broń, która po jednorazowym naciśnięciu języczka spustowego wystrzeli po kolei więcej niż jeden nabój.
 10. Istnieje broń szczególnie niebezpieczna: Art 10: 5. Pozwolenie na broń, o którym mowa w ust. 1, nie może być wydane, z zastrzeżeniem art. 29 ust. 2, na broń szczególnie niebezpieczną w postaci: 1) samoczynnej broni palnej, zdolnej do rażenia celów na odległość; 2) broni palnej wytworzonej lub przerobionej w sposób pozwalający na zatajenie jej przeznaczenia, a także broni imitującej inne przedmioty; 3) broni palnej wyposażonej w tłumik huku lub przystosowanej do strzelania z użyciem tłumika huku; 4) broni palnej, której nie można wykryć przy pomocy urządzeń przeznaczonych do kontroli osób i bagażu. Art. 29 ust 2 pozwala na wydanie świadectwa broni, o której mowa w Art 10, ust 5, pkt 1: 1) przedsiębiorcom i jednostkom organizacyjnym, którzy na podstawie odrębnych przepisów powołali wewnętrzne służby ochrony, jeżeli broń jest niezbędna do wykonywania przez te służby zadań wynikających z planu ochrony; 2) przedsiębiorcom, którzy uzyskali koncesje na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, jeżeli broń jest im niezbędna w zakresie i formach określonych w koncesji; Wszelką inną można zarejestrować jedynie po pozbawieniu jej cech użytkowych - jako kolekcjonerską czy pamiątkową.
 11. Zwykła broń palna wymaga "zwykłego pozwolenia" - do obrony, sportowego lub myśliwskiego, ale broń ukryta traktowana jest jako szczególnie niebezpieczna i wymagane jest specjalne pozwolenie na broń szczególnie niebezpieczną.
 12. Pamiętając, że broń ukryta to broń szczególnie niebezpieczna w myśl ustawy i wymaga specjalnego pozwolenia. Wolę zostać przy łuku... i czarnoprochowych coltach.
 13. A sprzeda przez internet? Bo Kuc sprzedał mi dwie pary (i pewnie więcej innym osobom) i to ma na plus - nie każdy ma możliwość wybrać się po rękawiczki do Wawy.
 14. Tutaj raczej ciepło właściwe i opór cieplny ma znaczenie: polerowane drewno też odczuwane jest jako ciepłe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.