Skocz do zawartości

[Polska] Bytom


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

W Bytom (Warszawa) super obeznana Babka próbowała mnie przekonać, że spodnie z nogawkami sięgającymi połowy obcasa w bucie mają idealną długość i nie wymagają jakichkolwiek przeróbek.

Poza tym zapytana o koszule button down zaproponowała mi jakieś udziwnione rozwiązanie w stylu hidden-button-down mówiąc, że to najlepsze klasyczne rozwiązanie.

Może w Katowicach jest lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bytom (Warszawa) super obeznana Babka próbowała mnie przekonać, że spodnie z nogawkami sięgającymi połowy obcasa w bucie mają idealną długość i nie wymagają jakichkolwiek przeróbek.

Poza tym zapytana o koszule button down zaproponowała mi jakieś udziwnione rozwiązanie w stylu hidden-button-down mówiąc, że to najlepsze klasyczne rozwiązanie.

Może w Katowicach jest lepiej :)

Przyznam że jest lepiej, nie wiem jak miała na imię obsługująca mnie Pani w Bytom CCC Katowice ale była bardzo dobrze zorientowana w tematyce :), wyszedłem zdziwiony i myślałem że zafundowali pracownikom jakieś szkolenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mogę wypowiedzieć się na temat sklepów marki Bytom z Poznania. W PCC, KC oraz Malcie panie są bardzo słabo zorientowane. Co prawda nieźle dobierają rozmiar na pierwszy rzut oka, ale później mimo że fason w ogóle nie leży, wmawiają, że wszystko super. Rękawy za długie o jakieś 3-4cm, marynarka do wytaliowania itp., według pań wszystko idealnie. 

Nie wiem jakie doświadczenia ma reszta forumowiczów w tym zakresie, ale ja jeszcze nie trafiłem na sprzedawczynie męskich ubrać, które naprawdę znałyby się na rzeczy, a niestety w takich sklepach najczęściej pracują kobiety (pewnie właściciele uważają, że lepiej się prezentują, co nie jest prawdą)

Mężczyzna ubrany w dobrze dobrany garnitur, znający się na rzeczy na pewno wzbudza o wiele większe zaufanie i może doprowadzić klienta do zakupu nawet takich rzeczy, które wymagają poprawek krawieckich.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości sklepów z odzieżą w centrach handlowych (nie wiem czy również w Bytomiu, ale podejrzewam, że tak) sprzedawcy dostają zauważalnie mniej niż 2 tys. PLN stałej pensji + ułamki procentów prowizji od sprzedanych ubrań. W tej sytuacji, żeby zarobić jakiekolwiek (względnie) rozsądne pieniądze - trzeba po prostu sprzedać jak najwięcej. Trudno w takiej sytuacji oczekiwać,  że usłyszymy cokolwiek innego niż to, że wszystko pasuje nam idealnie.I trudno też oczekiwać, że kompetentna, znająca się na rzeczy osoba traktuje taką pracę sprzedawcy jako stałą i że długo w takim sklepie popracuje. 

 

W idealnym świecie, gdzie na rynku nie ma arbitrażu,a klienci zachowują się racjonalnie - są pewnie też idealni sprzedawcy w tanich sieciówkach. Ale w świecie mniej idealnym trzeba się chyba po prostu pogodzić z tym, że wszelkie porady sprzedawców należy traktować z dużym dystansem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę razi ta delikatna nadgorliwość - bywam w dwóch butikach Bytomia i w każdym mam wrażenie, że jestem obserwowany. Już nie mówiąc o pytaniach które otrzymywałem będąc w przymierzalni... "Czy spodnie pasują? Niech się Pan pokaże"

Akurat z długościami problemu nie miałem, ale ze zbyt wąskimi udami. Mimo to, Pani naciskała żebym przymierzył jeszcze jedną parę w tym samym rozmiarze. Generalnie atmosfera jest mało przyjemna - za dużo nacisków ze strony sprzedawców, zdecydowanie lepiej robiło mi się zakupy w Vistuli czy nawet M&S gdzie doradcy są również, ale zdecydowanie mniej nachalni.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bytom (Warszawa) super obeznana Babka próbowała mnie przekonać, że spodnie z nogawkami sięgającymi połowy obcasa w bucie mają idealną długość i nie wymagają jakichkolwiek przeróbek.

Poza tym zapytana o koszule button down zaproponowała mi jakieś udziwnione rozwiązanie w stylu hidden-button-down mówiąc, że to najlepsze klasyczne rozwiązanie.

Może w Katowicach jest lepiej :)

 

 

Przyznam że jest lepiej, nie wiem jak miała na imię obsługująca mnie Pani w Bytom CCC Katowice ale była bardzo dobrze zorientowana w tematyce :), wyszedłem zdziwiony i myślałem że zafundowali pracownikom jakieś szkolenia ;)

Szczerze powiem to też byłem w szoku to jedna że pani wcisła mi kurtkę. Idealnie leży panu. Ale przyznam szczerze że to była też moja wina bo na szybko bo się śpieszyłem. Przychodzącą do domu mierząc jeszcze raz na spokonie miłe rozczarowanie :( Pojechałem wymieniać oczywiście nie było tej pani. Ale była wspomniana p.Ania. Widać że babka jest zorientowana w tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytać tę rozmiarówkę Bytomia? Chcę kupić marynarkę, ale nie mogę rozszyfrować rozmiarów. Czemu odpowiada kolejność liczb na stronie, wzrost/klatka/w pasie? Ogólnie chodzi mi o to, że nie wiem jak się mierzyć by było okej ;)

 

http://bytom.com.pl/media/Bytom_TabeleRozmiarow.pdf

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozmiarówka Bytom to jakieś nieporozumienie. Generalnie noszę rozmiar 48. Przymierzałem w Bytomiu dyplomatkę właśnie rozmiar 48. Podczas gdy w ramionach płaszcz był już maksymalnie szeroki (a nawet minimalnie zbyt obszerny), w pasie było w miarę OK, to w klatce z trudem mogłem się dopiąć ( a kulturystą nie jestem). Pomijam już wściekłe namowy personelu, że numer 50 będzie dobry z pewnością, bo 48 jest zbyt wąski w .... ramionach. Gdybym wziął 50 wyglądałoby to jakbym pod spód włożył średniowieczną zbroję płytową lub kamizelkę ratunkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja przeniesiona z "okazji na Ebay'u i Allegro"

Witam

Czy może ktoś powiedzieć jak wygląda rozmiarówka w Bytomiu (M, S). Zastanawiam się nad ich kurtkami i nie wiem jaki rozmiar byłby na mnie lepszy. Normalnie pasują na mnie rzeczy o rozmiarze M lub 48 (marynarka z Massimo). Pytam się bo nie wiem czy przypadkiem nie mają zawyżonej rozmiarówki?

 

 

Wydaje mi sie, ze to zalezy od modelu. W tym, ktory kupilem rozmiar odpowiadal temu jaki generalnie nosze, ale juz w innym byl za duzy.

 

 

2 lata temu kupiłem husky z bytomia, pomijam że na zdjęciu była średnio-ciemno brązowa - przyszła ciemno-zielona. Rozmiar M jak zwykle noszę okazał się trochę za duży.

 

 

W Bytomiu nic się nie zgadza, trzeba przymierzyć za każdym razem. Rok temu założyłem 2 takie same rozmiarowo marynarki - jedna okazała się za duża, druga za mała.

 

 

Niestety potwierdzam, identyczna sytuacja z koszulkami polo w tym roku, niby ten sam rozmiar, dwa inne kolory, dwa inne wymiary koszulki. Niby różnice niewielkie (mm w szerokości) ale jednak. Nie wiem skąd to wynika, dlatego zawsze radzę przymierzać wszystko co kupujemy, nawet jeśli dobieramy drugą rzecz na zasadzie "wezmę też w granacie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmianie magazynu wiedziałem już w zeszłą środę, ale i tak się ciągnie jak lazania... Jakieś dziwne priorytety mają skoro zamówiłem w pierwszym dniu wyprzedaży, a paczka nadal nie została wysłana. Wiadomości im wysyłałem, ale z automatu dostaję odpowiedź, że kontakt mailowy i telefoniczny przez kilka następnych dni może być utrudniony. Co ciekawe na stronie Bytomia cały towar nadal jest dostępny - mam wrażenie, że padła im cała logistyka.

 

Edycja: Przed chwilą otrzymałem link do śledzenia DPD... w końcu! Jestem ciekaw jak będzie z rozmiarami. Zamawiał może ktoś z was kurtkę Mitchel i bezrękawnik Larsen? 

Edytowane przez Bażant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja: Przed chwilą otrzymałem link do śledzenia DPD... w końcu! Jestem ciekaw jak będzie z rozmiarami. Zamawiał może ktoś z was kurtkę Mitchel i bezrękawnik Larsen? 

 

Ja zamawiałem. Kurtka ma bardzo dziwny krój, można powiedzieć że jest mocno slim–fit, aczkolwiek u góry robi się nienaturalnie obszerna. Jeśli masz jakieś pytania służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.