Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem w jakichś opiniach, (chyba o Chanelu Egoiste, o który pytałem kilka stron wcześniej), że najlepszym komplementem dobrych perfum jest krytyka od ludzi nieobeznanych w temacie, bo nie potrafią docenić kompozycji, która odbiega od oklepanych słodkich ulepków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w jakichś opiniach, (chyba o Chanelu Egoiste, o który pytałem kilka stron wcześniej), że najlepszym komplementem dobrych perfum jest krytyka od ludzi nieobeznanych w temacie, bo nie potrafią docenić kompozycji, która odbiega od oklepanych słodkich ulepków :D

Zaś znawcy motoryzacji nad Jaguara XJ wyżej stawiają Forda T. 

Którym Ty wolałbyś jeździć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powąchałem dziś Kourosa, którego próbkę domówiłem do Encre Noire i spodziewałem się, że mnie wykrzywi, odrzuci. Ale przystawiłem nadgarstek do nosa i... cholera, skądś znam ten zapach ! Nie czuć tu szaletu, moczu, czy innych cudów, o których przeczytałem na Fragrantice. 

Sprawdziłem też dekant Tobacco Vanille od Toma Forda. Powąchałem i osłupiałem. Piękne, zrównoważone połączenie, w sam raz na taki deszczowy dzień, jak dzisiaj. Zachoruję, jak nie kupię chociaż 20 ml od jakiegoś uprzejmego kolekcjonera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Chyba polubimy się na dłużej :-)

 

post-382-0-59773700-1407261173_thumb.jpg

 

 

Urzekający, korzenny zapach drzewa cedrowego i sandałowego, wzbogacony subtelną nutą  jaśminu. Inspiracją do nazwy była wielka bitwa morska, która rozegrała się 21 sierpnia 1805 u przylądka Trafalgar. Dokładnie w tym roku William Francis Treufitt otworzył swój zakład.

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne: Gucci PH i Gucci by Gucci PH :)

 

Ten zapach, z tego co wiem, nie jest produkowany i szansa na sprawdzonego sprzedawcę jest MSZ nikła. To co można znaleźć to np. worek próbek ;) ale chyba nie o to chodzi. Inna opcja to szukać przez google https://www.google.co.uk/search?hl=pl&tbm=shop&q=gucci+pour+homme&oq=gucci+pour+&gs_l=products-cc.3.0.0l5.1573.4656.0.6041.11.7.0.4.4.0.162.645.6j1.7.0...0.0...1ac.1.5cbCrbJm3DE i wtedy można dostać coś takiego http://beauty.krmiller.co.uk/Product_i936594 ale sklepu nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znacie sprawdzone miejsce gdzie można kupić klasyczne Gucci Pour Homme?

 

Długo szukałem tego zapachu i nie znalazłem. Jakiś czas temu został mi sprezentowany flakon Federico Mahora FM162. Jest to "odpowiednik" Gucci PH. Nie wiem, na jakiej to wszystko jest zasadzie, jedni twierdzą, że te zapachy to odpowiedniki, zamienniki oryginałów inni, że podróby w każdym razie ja jestem mocno zaskoczony trwałością i samą kompozycją. Nie wyczuwam różnicy z oryginałem (tester).

Żeby było jasne, nikogo nie namawiam ani nie zachwalam perfum FM, daję tylko informację, że jest taka opcja.

Pour Homme naprawdę ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rush to super zapach, zresztą damska wersja też fantastyczna (oczywiście "jedynka"). Niemniej nie chce mi się ścigać dawnych wspomnień, zwłaszcza za takie pieniądze, jakie trzeba na nie wydać. Tyle jest fajnych zapachów, moim ostatnim odkryciem jest Lanvin dostępny w Superpharm poniżej 100 zł za 100ml, dotyczy to wersji Homme oraz Sport, wersja Oxygene jest bardziej "pospolita".

 

Na lato używam jednak przede wszystkim zupełnie nieklasycznego, hipsterskiego i metroseksualnego :-D Abercrombie Fierce. Nic nie poradzę, że bardzo mi się podoba. Poza tym, choć jest w wersji Cologne, to trzyma się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.