Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zamiast nakręcać spiralę grupowej ekscytacji sprawdźcie jak wygląda sam proces składania zamówienia. Jeżeli korzystamy z portugalskiej wersji językowej to w formularzu założenia konta dla nowego użytkownika można wybrać tylko jeden kraj zamieszkania jako docelowy adres korespondencyjny dla przesyłki. A teraz zagadka, zgadnijcie jaki to kraj...

Osobiście nie lubię kiedy ludzie zbiorowo się podniecają zamiast się przez chwilę zastanowić i przeprowadzić zdroworozsądkowy proces analitycznego myślenia. Piszemy posty chyba nie dla samego pisania..

Gccg, zdjęć NC praktycznie nie ma w sieci z uwagi na fakt, że marka jest znana przede wszystkim jako koszulnik. Produkcją butów zajmuje się zaś od połowy ubiegłego wieku, ale dopiero od niedawna poszerzyła swoją ofertę o stronę internetową i sprzedaż internetową. Stało się tak, ponieważ francuski Bexley dla którego w latach 90-ch NC robiła kopyta, odniósł gigantyczny sukces na całym świecie.

Na zdjęcia zatem najlepiej poczekać do końca tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie w jaki sposob firma ta potrafi wyprodukowac buty goodyear w tak niskiej cenie i na tym jeszcze zarobic,cena ta poniekad obala stwierdzenie ,ze buty wykonane w tej technologi musza byc drogie , jest tylko jedno ale, skoro jest tak dobrze to dlaczego firma ma powazne problemy finansowe?moze wynikaja one jednak z blednej polityki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie w jaki sposob firma ta potrafi wyprodukowac buty goodyear w tak niskiej cenie i na tym jeszcze zarobic,cena ta poniekad obala stwierdzenie ,ze buty wykonane w tej technologi musza byc drogie , jest tylko jedno ale, skoro jest tak dobrze to dlaczego firma ma powazne problemy finansowe?moze wynikaja one jednak z blednej polityki cenowej.

Dobre pytanie, na które już poniekąd znalazłeś odpowiedź. NC praktycznie nie zarabia na produkcji butów. Pan Ruas, z którym prowadziłem korespondencję mailową powiedział mi, że tak niskie ceny miały posłużyć jedynie jako haczyk przyciągający klienta do core business'u firmy jakim są koszule, krawaty i różnego rodzaju dzianiny. Firma specjalizuje się w ich produkcji od ponad 150 lat. Okazało się jednak, że do butów w tej cenie szybko przylgnęła metka "średniaków" i w obecnej sytuacji firma ma obawy przed podwyższeniem cen, aby nie stracić klientów szukających butów z najniższej półki cenowej. Co ciekawe, jedynie osoby które siedzą w temacie i przy okazji pobytu w Lizbonie przypadkowo odwiedzą sklep firmowy - zachwycają się nad jakością butów oferowanych w tak niskiej cenie. Rozmawiałem na ten temat z kilkoma kolegami ze Style Forum i wszyscy zgodnie uważają, że cena tych butów powinna być co najmniej trzykrotnie wyższa i oscylować w granicach 150 EUR.

Nunes Correa sama strzela sobie samobója organizując jeszcze dodatkowo wyprzedaże (jedynie w sklepie stacjonarnym), podczas których można za 50 EUR kupić nawet 3 pary ich butów. :| Aktualnie firma zarabia przede wszystkim na współpracy z Bexley oraz portugalskim hegemonem czyli grupą Carlos Santos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie może doświadczenia z butami z Massimo Dutti? Ostatnio widziałem u nich bardzo klasyczne derby z nakładanym noskiem i skórzaną podeszwą częściowo podbitą gumą. Niestety, odstrasza trochę cena (~490zł), ponieważ nie bardzo wiem, jakiej są jakości.

Massimo Dutti robi buty ładne, ale jakościowo są dośc kiepskie. Na pewno nie warte pierwotnej ceny sklepowej. Na wyprzedaży ceny spadają do 180-200 zł za parę i wtedy można się skusic. Mnie nawet się udało kupic brązowe chukka za 150 zł (pierwotna cena 399 zł) i po kilku miesiącach użytkowania stwierdzam, że tyle są warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem dziś zakupione na ebayu broguesy Samuel Windsor. O takie:

http://www.samuel-windsor.co.uk/buy.cfm ... 3/no/51441

na plus - wydają się wygodne (po przechadzce po domu, jutro zrobimy premierę w terenie), prezentują się dość godnie :)

na minus - jakość skóry, na razie potraktowałem tłuszczem, ale mam obawy, że będzie pękać, czas pokaże

na pierwszy rzut oka Wittcheny nabyte na mocnej wyprzedaży za trochę wyższą cenę wydają się lepiej wykonane i żywotniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem dziś zakupione na ebayu broguesy Samuel Windsor. O takie:

Jakiś czas temu czytałem recenzje butów SW na amazonie (angielskim). Jedna z recenzji była dość zabawna - facet stwierdził, że buty były takie ładne, że wydawało mu się, że zrobił zakup życia, jednak po pewnym czasie zaczęły wychodzić niedostatki jakościowe. W sumie recenzje były różne - być może zależały od "punktu chodzenia", czyli jakości obuwia używanego wcześniej. Obok zdecyddowanie krytycznych, były również opinie, że w tej cenie to niezły zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie recenzje były różne - być może zależały od "punktu chodzenia", czyli jakości obuwia używanego wcześniej.

pewnie tak, to samo przerabiałem z pojemnością silnik, jak wybierałem samochód. Cóż, za jakiś czas zdam relację z użytkowania

Zawsze latwiej przesiasc sie z "malucha" do mercedesa anizeli odwrotnie. Kiedys stwierdzil ktors na forum AAAC w dyskusji na temat jakosci Loake 1880, ze sa to dobre buty ... lecz jezeli chodziles prawie zawsze w Edward Green, to nigdy nie bedziesz z nich zadowolony. I jest w tym bardzo duzo prawdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie może doświadczenia z butami z Massimo Dutti? Ostatnio widziałem u nich bardzo klasyczne derby z nakładanym noskiem i skórzaną podeszwą częściowo podbitą gumą. Niestety, odstrasza trochę cena (~490zł), ponieważ nie bardzo wiem, jakiej są jakości.

Massimo Dutti robi buty ładne, ale jakościowo są dośc kiepskie. Na pewno nie warte pierwotnej ceny sklepowej. Na wyprzedaży ceny spadają do 180-200 zł za parę i wtedy można się skusic. Mnie nawet się udało kupic brązowe chukka za 150 zł (pierwotna cena 399 zł) i po kilku miesiącach użytkowania stwierdzam, że tyle są warte :)

Dzięki Mr. V, tak mi się właśnie wydawało. Poczekam chyba na przecenę. Z drugiej strony, szukałem na herring i pediwear i nie mogłem znaleźć właśnie takich derby w cenie do 100Ł. Chodzi mi o taki fason:

Dołączona grafika

Z tego co wyczytałem w tym wątku, herringshoes i pediwear mają dobrą obsługę klienta i nie robią problemów z wymianą. Gdzie jeszcze warto szukać? Zależy mi na skórzanej podeszwie, myślę, że będzie lepsza na zbliżające się lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ta cena 52 ojro jest stała, a nie promocyjna, i za miesiąc nie wzrośnie do np. 104?

Nie, ta cena nie jest stała chociaż manufaktura NC jest znana z bardzo niskich cen oferowanych wyrobów. Bardzo dobre recenzje zbierają również ich krawaty szyte ze stosunkowo dobrego jak na ten przedział cenowy - jedwabiu. Obecnie firma jest w słabej kondycji finansowej i analitycy przewidują, że o ile nie uzyska wsparcia od grupy inwestorów, których udziały w spółce są obecnie renegocjowane to w przyszłym roku może czasowo zawiesić działalność do odwołania. Warto dodać, że stało by się to po raz pierwszy od przeszło 155 lat.

Czy wiesz moze jak kształtuja sie ceny w sklepie stacjonarnym? Cena online dla kupujacych z Portugali jest o 10euro nizsza, a przy zakupie kilku prawie o 16 euro na jednej parze.

Pisałeś tez o promocjach, które sa w sklepie stacjonarnym, wiec czy wiesz moze czy takie promocje sa tez wprowadzane online, czy to zupelnie inna historia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz moze jak kształtuja sie ceny w sklepie stacjonarnym? Cena online dla kupujacych z Portugali jest o 10euro nizsza, a przy zakupie kilku prawie o 16 euro na jednej parze.

W sklepie stacjonarnym buty kosztują tyle ile na rodzimej stronie internetowej w portugalskiej wersji językowej. Wyprzedaże, a raczej obniżki cen poszczególnych modeli występują kilka razy w roku. To jest akurat info od pracownika firmy. NC ma sklep położony na uboczu i kiedyś niewielu obcokrajowców tam docierało. Teraz jest on przede wszystkim znany właśnie hobbystom i miłośnikom męskiego ubioru i obuwia.

Pisałeś tez o promocjach, które sa w sklepie stacjonarnym, wiec czy wiesz moze czy takie promocje sa tez wprowadzane online, czy to zupelnie inna historia?

Na przełomie 2009 i 2010 roku firma uruchomiła swój sklep internetowy. Od tego czasu nie było innych promocji niż ta obejmująca jednorazową zniżkę za zakup 2 par butów lub 3 par i więcej. Najniższa możliwa cena butów dla obcokrajowców to w tej chwili 44,41 EUR. Czasami system się jednak wiesza i można upolować niższą cenę. Myślę, że nie ma co być zachłannym bo przy zakupie forumowym buty za 44,41 EUR + 2-3 EUR za wysyłkę to nie jest dużo. Na ile mieliby obniżyć - na 30? Firma i tak zapewne zostanie w najbliższym czasie wchłonięta przez innego portugalskiego producenta lub zagranicznego pośrednika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz moze jak kształtuja sie ceny w sklepie stacjonarnym? Cena online dla kupujacych z Portugali jest o 10euro nizsza, a przy zakupie kilku prawie o 16 euro na jednej parze.

W sklepie stacjonarnym buty kosztują tyle ile na rodzimej stronie internetowej w portugalskiej wersji językowej. Wyprzedaże, a raczej obniżki cen poszczególnych modeli występują kilka razy w roku. To jest akurat info od pracownika firmy. NC ma sklep położony na uboczu i kiedyś niewielu obcokrajowców tam docierało. Teraz jest on przede wszystkim znany właśnie hobbystom i miłośnikom męskiego ubioru i obuwia.

Pisałeś tez o promocjach, które sa w sklepie stacjonarnym, wiec czy wiesz moze czy takie promocje sa tez wprowadzane online, czy to zupelnie inna historia?

Na przełomie 2009 i 2010 roku firma uruchomiła swój sklep internetowy. Od tego czasu nie było innych promocji niż ta obejmująca jednorazową zniżkę za zakup 2 par butów lub 3 par i więcej. Najniższa możliwa cena butów dla obcokrajowców to w tej chwili 44,41 EUR. Czasami system się jednak wiesza i można upolować niższą cenę. Myślę, że nie ma co być zachłannym bo przy zakupie forumowym buty za 44,41 EUR + 2-3 EUR za wysyłkę to nie jest dużo. Na ile mieliby obniżyć - na 30?

To nie jest kwestia zachlannosci i obnizek internetowych, tylko tego, ze moze przywiezie mi je znajomy, czyli za 2 pary zapalce mniej niz 70 euro :) Bylem ciekawy czy kupujac na miejscu szykowac sie na wieksze wydatki, czy moze na wieksze znizki.

W kazdym razie nie spiesze sie i czekam na Twoje zdjecia i recenzje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie będą też mieli zapewne więcej modeli. W zeszłym roku były np. dwa rodzaje chukka boots i czarne zamszowe mokasyny. Poza tym w sklepie stacjonarnym są dostępne buty w kolorze brązowym, a nie jak w e-sklepie - tylko burgundowym, czarnym i brązowym zamszu. ;)

Eh, wiedzialem, ze cos pozytywnego moze sie wydarzyc. Czemu tylko moja sakiewka ma dno, ktore juz zaczynam widziec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.butyk.pl/galeria.11532.Polbu ... 64814.html

Podoba mi się design tych butów, w polskich salonach nie mogę znaleźć brązowych golfów bez lekko czubatych nosków. Tylko czy przypadkiem ta skóra nie wydaje się być super mizernej jakości? Wydaje mi się, że na zdjęciach widać zmarszczenia. Ktoś kto się zna jest w stanie się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.butyk.pl/galeria.11532.Polbuty_Bronx_Ian_64814.html

Podoba mi się design tych butów, w polskich salonach nie mogę znaleźć brązowych golfów bez lekko czubatych nosków. Tylko czy przypadkiem ta skóra nie wydaje się być super mizernej jakości? Wydaje mi się, że na zdjęciach widać zmarszczenia. Ktoś kto się zna jest w stanie się wypowiedzieć?

Wyglada tanio i ma na dodatek jakies logo na pięcie. Ja bym zamowil przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.