Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli szukasz klasycznych golfów to proponuję w pierwszej kolejności udać się do outletów zrzeszających wiele marek. Praktycznie każda polska firma miała na przestrzeni ostatnich dwóch lat w swojej ofercie mniej lub bardziej udany model brązowych golfów.

Spędziłem w ostatnia sobotę w Fashion House w Piasecznie dłuższą chwilę w poszukiwaniu paska (brązowego ze złotą klamerką, tak pod zegarek), z nadzieją na trafienie na ładne, klasyczne buty do biegania do pracy, styl dowolny, oraz zobaczenia na żywo Kiermaszu Wiosennego Witchena.

Totalna porażka.

Wróciłem stamtąd bez nowego paska. Widziałem kilka (dosłownie) par golfów. Wszystkie wpisywały się w estetykę zaprezentowanej pary ze sklepu butyk. Żadna para butów nie wpadła mi w oko na tyle by przymierzyć (patrzyłem na półki w moim rozmiarze). Być może ładne klasyczne buty schodzą w normalnych sklepach... o ile w ogóle są....

Gdyby byly takie buty za 200/400 pln, to nikt nie rozmawialby na forum o Nunes Correa i Loake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się tym co powiedziały na temat ich skór osoby, które już kupiły tam buty.

Wazne zeby wyczytac tez inna wazna rzecz - wszyscy napisali, ze w tej cenie nie ma co marzyc o lepszych jakosciowo butach. A jesli te buty,ktore wkleiłeś kosztuja 319 pln, to za ta kwote masz prawie 2 pary - jesli znajdziesz kogos do wspolnych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć mi o tych butach? Jak z moim gustem? Pewnie przepłaciłem no ale cóż...

Sa to chyba jedne z lepszych butow produkowanych w Polsce. Mam jedna pare Nordow i tak jak w przypadku kazdego produktu, wszystko zalezy od ukladu odniesienia; czyli od tego z czym je porownujesz.

Nie wiem ile za nie zaplaciles. Ja kupilem moje Nordy w czasach, gdy ich cena byla w ganicach 100 euro. Jezeli dales za nie 690 zl, czyli cene podawana na ich stronie, to mogles za to kupic lepsze buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nordów więcej nie kupię. rozwaliły się paskudnie, pokazywałem w innym wątku. zaniosłem do Bukowskiego, to popsioczył na dzisiejszą masówkę, powiedział, że lepiej się z butami pożegnać już i że jego buty nie mają prawa się tak zepsuć nawet po 20 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nordów więcej nie kupię. rozwaliły się paskudnie, pokazywałem w innym wątku. zaniosłem do Bukowskiego, to popsioczył na dzisiejszą masówkę, powiedział, że lepiej się z butami pożegnać już i że jego buty nie mają prawa się tak zepsuć nawet po 20 latach.

I mial racje ... Kupujac chociazby Loake w podobnej cenie posiada sie buty o wiele solidniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nordów więcej nie kupię. rozwaliły się paskudnie, pokazywałem w innym wątku. zaniosłem do Bukowskiego, to popsioczył na dzisiejszą masówkę, powiedział, że lepiej się z butami pożegnać już i że jego buty nie mają prawa się tak zepsuć nawet po 20 latach.

I mial racje ... Kupujac chociazby Loake w podobnej cenie posiada sie buty o wiele solidniejsze.

Ale Loake to też masówka, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nordów więcej nie kupię. rozwaliły się paskudnie, pokazywałem w innym wątku. zaniosłem do Bukowskiego, to popsioczył na dzisiejszą masówkę, powiedział, że lepiej się z butami pożegnać już i że jego buty nie mają prawa się tak zepsuć nawet po 20 latach.

I mial racje ... Kupujac chociazby Loake w podobnej cenie posiada sie buty o wiele solidniejsze.

Ale Loake to też masówka, czyż nie?

Oczywiscie, ze tak ... wszystko, co jest robione w jakijs serii a nie na zamowienie to masowka ... podobnie jak C&J, Trickers. Church, Edward Green (troche w mniejszym stopniu ...ale tez), John Lobb (ten Hermesa) itd. Tylko ta masowka jest bardzo czesto lepsza jakosciowo od bespoke czy tez "bespoke" (zaleznie jak ten termin zdefiniujemy). Poza tym masowka, masowce nie rowna. Masowka Nord jest jakosciowo inna niz masowka Loake a masowke Edward Green wybralbym znacznie chetniej anizeli wiekszosc bespoke.

P. Bukowski mial chyba cos innego na mysli mowiac masowka; anizeli to, ze okreslony produkt (model buta) jest wykonywany w mniejszych badz wiekszych seriach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukowski nie użył słowa "masówka" :D mówił o firmach szyjących teraz buty w fabrykach.

od dzisiaj składam do skarbonki na buty na miarę...

Wiem co mial na mysli ... i nie bede na sile niuansowal twierdzac, ze buty Edward Green tez sa robione w fabryce a nie w zakladzie szewski badz tez na lawce w parku :lol:

Coz ...bedziesz musial nabyc chyba bardzo duza swinke-skarbonke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust zbyt mało klasyczne (wzór brogue, wzór na nosku) - takie na siłę dodawanie nowoczesności do klasyki - ale ogólnie nie wyglądają źle. Kopyto wygląda na zgrabne. To Nordy jak dobrze widzę. Czy skóra na nosku jest równo farbowana?

Co do wzoru to niezbyt się orientuję jak wyglądają bardziej klasyczne :oops: Mogłem pooglądać więcej zdjęć i dopiero wybrać się na poszukiwania, no ale ja już taki narwany jestem :D Kupiłem je w sklepie Nord ale na metce jest napisane Elite - nie wiem czy to jest jakaś seria Nord czy firma z nimi współpracująca? Na nosku są niestety przebarwienia ale nie miałem jak ich porównać z innymi bo to była ostatnia para w moim rozmiarze.

Nie wiem ile za nie zaplaciles. Ja kupilem moje Nordy w czasach, gdy ich cena byla w ganicach 100 euro. Jezeli dales za nie 690 zl, czyli cene podawana na ich stronie, to mogles za to kupic lepsze buty.

Zapłaciłem dokładnie 349 zł. Czy to cena adekwatna do jakości to nie mam pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust zbyt mało klasyczne (wzór brogue, wzór na nosku) - takie na siłę dodawanie nowoczesności do klasyki - ale ogólnie nie wyglądają źle. Kopyto wygląda na zgrabne. To Nordy jak dobrze widzę. Czy skóra na nosku jest równo farbowana?

Co do wzoru to niezbyt się orientuję jak wyglądają bardziej klasyczne :oops: Mogłem pooglądać więcej zdjęć i dopiero wybrać się na poszukiwania, no ale ja już taki narwany jestem :D Kupiłem je w sklepie Nord ale na metce jest napisane Elite - nie wiem czy to jest jakaś seria Nord czy firma z nimi współpracująca? Na nosku są niestety przebarwienia ale nie miałem jak ich porównać z innymi bo to była ostatnia para w moim rozmiarze.

Nie wiem ile za nie zaplaciles. Ja kupilem moje Nordy w czasach, gdy ich cena byla w ganicach 100 euro. Jezeli dales za nie 690 zl, czyli cene podawana na ich stronie, to mogles za to kupic lepsze buty.

Zapłaciłem dokładnie 349 zł. Czy to cena adekwatna do jakości to nie mam pojęcia.
Elite to seria Nord http://shop.nord-shoes.pl/

Cena jaka za nie zaplaciles jest w miare adekwatna do jakosci. Za mniejsze pieniadze (52 euro) mogles kupic buty Nunes Correa, ktore sa konstrukcyjnie solidniejsze od Nordow ...a czy maja one (NC) skore lepszej, gorszej badz porownywalnej jakosci po prostu nie wiem. http://www.nunescorrea.com/Mens-Shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się bardzo nad NC ale szukałem butów na "już" bo wiosna się zaczęła a ja nie mam żadnych brązowych butów. A jak się na coś napalę to nie lubię czekać :D Paskudna wada no ale cóż... :)

Co do przepłacenia to żebym nie został źle zrozumiany, że buty powinny kosztować najwyżej 100 zł a jeśli więcej to już są za drogie. Chodzi mi o moje osobiste porównanie do posiadanych butów. Jeśli te Nordy wytrzymają 2 lata w stanie przyzwoitym uznam je za dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się bardzo nad NC ale szukałem butów na "już" bo wiosna się zaczęła a ja nie mam żadnych brązowych butów. A jak się na coś napalę to nie lubię czekać :D Paskudna wada no ale cóż... :)

Co do przepłacenia to żebym nie został źle zrozumiany, że buty powinny kosztować najwyżej 100 zł a jeśli więcej to już są za drogie. Chodzi mi o moje osobiste porównanie do posiadanych butów. Jeśli te Nordy wytrzymają 2 lata w stanie przyzwoitym uznam je za dobry zakup.

Ile Nordy wytrzymaja zalezy od tego w jaki sposob bedziesz je eksploatowal ... jak czesto bedziesz w nich chodzil ... czy bedziesz uzywal prawidel .... czy bedziesz je czyscil ....czy bedziesz suszyl je na kaloryferze czy tez nie ...etc :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.czy bedziesz suszyl je na kaloryferze czy tez nie ...etc :D

Takich pomysłów na szczęście nie mam :D
Noooo ...kiedys zabrudzilem straszliwie skorzane sneakersy Pumy podczas jazdy na rowerze w czasie deszczu. Myc tego nie mialem ochoty ... byly to zatem pierwsze (jak do tej pory ostatnie) skorzane buty, ktore wypralem w pralce. Nic szczegolnego im sie nie stalo ...natarlem je potem tluszczem do skory ...wypastowalem bezbarwna pasta (one sa biale) i wszystko OK :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.