Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za głupie pytanie: czy wrzuciłeś w wyszukiwarce do 100 gbp?

Nic mi w oko nie wpadło. Jakbyś ktoś polecił stronki z być może obszerniejszym / tańszym asortymentem :)

Tzn coś tam znaleźć można, ale przy mojej obecnej garderobie żal by mi było traktować Loake'i (znalezione tam za 99GBP) jako woły robocze :)

http://www.pediwear.co.uk/loake/products/1973.php - black polished leather :/ (Edit: w jakim sensie rozumieć "polished"? lakierki to nie są tylko wypolerowane ładnie).

[Takie małe sprostowanie: przez "woły robocze" nie mam na myśli tego, że buty będą noszone codziennie po 14h bez żadnej pielęgnacji ani prawideł. Będą jednak dosyć mocno eksploatowane, bo przy małej ilości bar obuwia nie da się chodzić w nich raz na miesiąc tylko :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie: czy wrzuciłeś w wyszukiwarce do 100 gbp?

Nic mi w oko nie wpadło. Jakbyś ktoś polecił stronki z być może obszerniejszym / tańszym asortymentem :)

Tzn coś tam znaleźć można, ale przy mojej obecnej garderobie żal by mi było traktować Loake'i (znalezione tam za 99GBP) jako woły robocze :)

http://www.pediwear.co.uk/loake/products/1973.php - black polished leather :/ (Edit: w jakim sensie rozumieć "polished"? lakierki to nie są tylko wypolerowane ładnie).

[Takie małe sprostowanie: przez "woły robocze" nie mam na myśli tego, że buty będą noszone codziennie po 14h bez żadnej pielęgnacji ani prawideł. Będą jednak dosyć mocno eksploatowane, bo przy małej ilości bar obuwia nie da się chodzić w nich raz na miesiąc tylko :P).

Zobacz sobie strone Herringa

http://www.herringshoes.co.uk/product-l ... 7&catID=24

Wejdz na strone Bexley

http://www.bexley.fr/Bexley/chaussure-RICHSCUIRN-FR.htm

Zobacz tez na cos amerykanskiego: Floresheim, Johnston & Murphy, Cole Haan, Bostonian, Stacey Adams (te dwa ostatnie ssa troche gorszej jakosci ...

http://www.theshoemart.com/men-shoes/

www.zappos.com

I nie zapominaj o Nunes Correa http://www.nunescorrea.com/Mens-Shoes ...w tej cenie tej jakosci nie dostaniesz chyba nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Powracając do zakupów NC, mam pytanie ile czekaliście na swoje buty?

Ja złożyłem zamówienie 12.04. i nic, wysłałem maila z prośbą o podanie statusu zamówienie, i jak już ktoś wcześniej wspomniał niestety ja również żadnej odpowiedzi się nie doczekałem.

Tak się zastanawiam czy powinienem już się niepokoić ;)

Pozdrawiam

Sailor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Powracając do zakupów NC, mam pytanie ile czekaliście na swoje buty?

Ja złożyłem zamówienie 12.04. i nic, wysłałem maila z prośbą o podanie statusu zamówienie, i jak już ktoś wcześniej wspomniał niestety ja również żadnej odpowiedzi się nie doczekałem.

Tak się zastanawiam czy powinienem już się niepokoić ;)

Pozdrawiam

Sailor

Chyba powinienes leciec do Portugalii ;):D

Jeszcze nia ma powodow do niepokoju. Rozne firmy roznie reaguja. Pediwear informuje cie o wszystkim (kiedy wyslali, jak mozesz kontrolowac stan twej przesylki, gdzie ona jest w danym dniu etc) ... Herring tez to czyni. Amerykanskie sklepy internetowe podobnie. Ale .... 13 kwietnia zamowilem buty w New and Lingwood w Anglii. Otrzymalem tylko automatyczne potwierdzenie zlozonego zamowienia i tyle. Nic wiecej! Troche mnie to zdziwilo. Wczoraj znalazlem kartke od listonosza twierdzacego, ze mnie w domu nie bylo a musze podpisac odbior przesylki (poleconej). Uczynilem to dzisiaj na poczcie a byly to oczywiscie buty. W ciagu jednego tygodnia po zlozeniu zamowienia zrealizowac je - to dosc szybko. Byc moze NC zadziala w podobny sposob? Bez zadnej informacji dostaniesz jutro buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i od razu poproszę o radę bardziej doświadczonych kolegów. Z racji kompletnej "przebudowy szafy" jestem na etapie poszukiwań własnego stylu w oparciu o kanony klasycznej elegancji. Stąd z zaciekawieniem czytam to forum.

Konkretnie chodzi o takie buty (może nie te konkretnie, ale ten styl - lekko wysmuklone i trochę dłuższe w porównaniu do klasycznych derby)

http://1but.pl/Buty-Tommy_Hilfiger-DIGB ... 72256-8605

Jaka jest wasza opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i od razu poproszę o radę bardziej doświadczonych kolegów. Z racji kompletnej "przebudowy szafy" jestem na etapie poszukiwań własnego stylu w oparciu o kanony klasycznej elegancji. Stąd z zaciekawieniem czytam to forum.

Konkretnie chodzi o takie buty (może nie te konkretnie, ale ten styl - lekko wysmuklone i trochę dłuższe w porównaniu do klasycznych derby)

http://1but.pl/Buty-Tommy_Hilfiger-DIGB ... 72256-8605

Jaka jest wasza opinia?

Klasyczny casual. Nie zalecalbym go do noszenia z garniturem. Podobne buty nadaja sie do dzinsow plus "sportowa" marynarka w kratke z np. Harris Tweed.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i od razu poproszę o radę bardziej doświadczonych kolegów. Z racji kompletnej "przebudowy szafy" jestem na etapie poszukiwań własnego stylu w oparciu o kanony klasycznej elegancji. Stąd z zaciekawieniem czytam to forum.

Konkretnie chodzi o takie buty (może nie te konkretnie, ale ten styl - lekko wysmuklone i trochę dłuższe w porównaniu do klasycznych derby)

http://1but.pl/Buty-Tommy_Hilfiger-DIGB ... 72256-8605

Jaka jest wasza opinia?

Mi sie nie podobaja i do tego jeszcze to logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z butami Herring Graduate Collection?

Który model Cię interesuje? Większość Herrings z tej serii jest produkowanych w fabryce Loake w Indiach. Ogólnie moim zdaniem te buty są raczej średnie. Kupiłem kiedyś model Surrey i byłem bardzo zawiedziony jakością wykonania oraz jakością skóry. Buty zwróciłem na drugi dzień po przyjściu paczki.

Najlepsze recenzje zbiera bezsprzecznie model Reading. Wiele osób chwali przede wszystkim opcję w zamszowej skórze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba Herring Cardiff Suede z Graduate Collection. Normalne skory (licowane) stosowane w tej kolekcji to prawie wylacznie "corrected grain" czyli najzwyczajniej w swiecie gorszej jakosci. Widac na nich najmniejszy pyl podczas noszenia, latwiej znac na nich zalamnia i wygladaja jakby byly lakierowane albo plastikowo-podobne.

Radzilbym zatem zamsz podobnie jak Immune powyzej to (posrednio) uczynil.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad Reading w brązowym zamszu i Keele.

Modelu Keele nie polecam, bo jest wykonany na tym samym kopycie co wspomniany przeze mnie Surrey. Różnica między nimi jest tylko taka, że Surrey jest zalecany dla osób z wyższym podbiciem ponieważ but ma delikatnie podniesioną piętę względem wkładki. Plusem jest to, że na pewno mniej się przez to łamie niż Keele właśnie w tej części cholewki.

Moja sugestia to Reading - bez chwili zastanowienia. Ale to Ty wiesz jakich butów bardziej potrzebujesz. Kupując buty teraz - na pewno rozsądniejszym wyborem względem pory roku jest zamsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jeśli chodzi o model Keele mogę polecić - moje Loaki to dokładnie ten model tylko brandowany Loake nie Herring. Jakość wykończenia detali, szycia jest świetna. Kopyto jest bardzo zgrabne (wrzucałem ten but w temacie VS..). Co do skory - jest ona polerowana fabrycznie i trudno przyjmuje wosk - wynikają z tego dwie sprawy:

-buty bardzo łatwo przywrócić do stanu idealnie wypolerowanych, wystarczy odrobinka wosku i parę ruchów szczotką do polerowania

-ciężko uzyskać lepszy połysk niż fabryczny (który wielu osobom na pewno będzie odpowiadał) - ja akurat lubię siedzieć z pastami i szczotkami, nad butami, więc trochę mi tego brakuje, gdyż wolę bardziej naturalną matową skórę, nad którą mogę się poznęcać i zrobić z niej lustro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki gccg za wszelkie informacje. Zastanawiam się jeszcze jak to jest na takim ebayu, nic tam jeszcze nie kupowałem, tzn. chodzi mi o kwestię, czy np. taki sprzedawca, z linka powyżej sprzedaje pełnowartościowe buty, cena w stosunku do pierwotnej jest znacznie niższa. A język angielski nie jest moim najlepszym przyjacielem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki gccg za wszelkie informacje. Zastanawiam się jeszcze jak to jest na takim ebayu, nic tam jeszcze nie kupowałem, tzn. chodzi mi o kwestię, czy np. taki sprzedawca, z linka powyżej sprzedaje pełnowartościowe buty, cena w stosunku do pierwotnej jest znacznie niższa. A język angielski nie jest moim najlepszym przyjacielem :).

Tak zazwyczaj jest. Nie ma co się obawiać. Część sprzedawców oferuje także zwroty. A zniżki mają z wielu powodów. Mogą oferować nos czyli new old stock, nie prowadzą sklepu więc koszta naziemne mają bardzo niskie. Oczywiście lepiej nie kupować markowych angielskich butów, od kogoś kto jest zlokalizowany w Chinach i ma trzy komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki gccg za wszelkie informacje. Zastanawiam się jeszcze jak to jest na takim ebayu, nic tam jeszcze nie kupowałem, tzn. chodzi mi o kwestię, czy np. taki sprzedawca, z linka powyżej sprzedaje pełnowartościowe buty, cena w stosunku do pierwotnej jest znacznie niższa. A język angielski nie jest moim najlepszym przyjacielem :).

Sklep ten cieszy sie opinia solidnego. Buty przez Ciebie "wklejone" sa nowe, nie uzywane, w oryginalnym opakowaniu, bez uszkodzen. Ja bym im wierzyl. Gdyby bylo inaczej zawsze mozesz je odeslas spowrotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz jak byś mógł zobaczyć buty: Barker, model Bergamo Burgundy Calf. Nigdzie nie mogę ich znaleźć w necie. nie wiem też jak z rozmiarówką. Kiedyś u nich wziąłem 43 i były za duże. Teraz myślę o 42 i nie wiem czy będą dobre. Mam stopę 280 mm. Chcą za nie 477 zł.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.