Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dzisiaj w http://pl.buyvip.com są oferowane buty Barker.

W jakiej cenie je oferuja i jakie modele?

Modeli jest dużo i w porządnych obniżkach. Najlepiej się zarejestruj i sam zobaczysz ;)

Rzeczywiscie ... po obnizce wychodzi to taniej jak na Pediwear (ale przed zakupem radzilbym kazdy model porownac cenowo, gdyz na niektorych mozna zaoszczedzic okolo 250 zl w porownaniu z Pediwear a na innych o wiele mniej). To, co twierdza o 50% obnizce, to "Opowiesci z mchu i paproci". Elite Forum na ebay'u oferuje zmieniajace sie modele Barkerow w podobnych cenach jak tutaj po tzw. 50 procentowej obnizce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty wyglądają ładnie. Jednak zarówno model Bergamo, jak i Kiel, który też wpadł mi w oko, nie figurują na stronie Barkera. Moim zdaniem to jakieś resztki kolekcji sprzed lat - nie zeszły, więc teraz się bujają po świecie - może kupi Polak albo Rumun, a jak nie, to się popchnie do Kazachstanu :) Cena moim zdaniem (opierając się na klasyfikacji gccg) niezła, jeśli ktoś potrzebuje (wysyłka z Anglii jest droga, trzeba to wziąć pod uwagę), ale super-okazja to raczej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz jak byś mógł zobaczyć buty: Barker, model Bergamo Burgundy Calf. Nigdzie nie mogę ich znaleźć w necie. nie wiem też jak z rozmiarówką. Kiedyś u nich wziąłem 43 i były za duże. Teraz myślę o 42 i nie wiem czy będą dobre. Mam stopę 280 mm. Chcą za nie 477 zł.

Dołączona grafika

Szukalem ich i nie sa one mozliwe do znalezienia. Tak jak ktos zaznaczyl powyzej, pochodza ze starej kolekcji, co nie znaczy ze sa zle. Kiedys odlozylem sobie zakup Barker Redwood Tassel Loafers "na pozniej" i kiedy chcialem je nabyc bylo to juz niemozliwe. Barker zmienia niektore modele niezwykle szybko w porownaniu z innymi firmami.

Patrzac na te buty sadze, ze cena ktora pragnie sprzedajacy jest wlasciwa w tym sensie, ze cos podobnego nie kupisz nigdzie i nigdy ponizej 100 funtow. Skora moze nie jest top ... ale za 100 funtow nie mozna tego oczekiwac. Sa one z pewnoscia lepsze od wszystkiego, co mozna dostac na internecie (bez szczegolnych akcji w granicach GBP 100). Normalnie bylyby te buty o wiele drozsze. Na Twoim miejscu zastosowalbym sie do ich porady i wzial buty pol numeru mniejsze. Jezeli masz stopy asymetryczne (kazdy ma je asymetryczne, tylko jeden mniej a inny wiecej) to zwracaj uwage na te wieksza i w stosunku do niej dobieraj buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty wyglądają ładnie. Jednak zarówno model Bergamo, jak i Kiel, który też wpadł mi w oko, nie figurują na stronie Barkera. Moim zdaniem to jakieś resztki kolekcji sprzed lat - nie zeszły, więc teraz się bujają po świecie - może kupi Polak albo Rumun, a jak nie, to się popchnie do Kazachstanu :) Cena moim zdaniem (opierając się na klasyfikacji gccg) niezła, jeśli ktoś potrzebuje (wysyłka z Anglii jest droga, trzeba to wziąć pod uwagę), ale super-okazja to raczej nie jest.

To sa rzeczywiscie buty z ich dawnej kolekcji. (ale nie wszystkie prezentowane w tej obnizce pochodza z "zamierzchlych czasow" ... np. Barker Grant jest produkowany obecnie i w porownaniu z cena na pediwear mozesz zaoszczedzic tutaj jakies 260 zlotych ... ale nie wyszystkie modele przecenione sa tak dogodnie)

Barker to ogolnie powiedziawszy dobre buty. Pisze "ogolnie powiedziawszy" bo ich rozne kolekcje prezentuja tak ogromny przekroj jakosci i roznorodnosci .... poczynajac od Barker Black, ktore sa takie same jak nie lepsze (wg mnie lepsze) od C&J Handgrade i kosztuja (bez obnizki) ok $775 -$850 a konczac na Barker Casual Collection w cenie 80 funtow za pare.

To, co tytaj prezentowane (na obnizce) a Good Year Welted, to buty dobre w przyzwoitej cenie (zadne 50% obnizki) ale taniej trudno je gdziekolwiek nabyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację; chodziło mi o to, że nie da się sprawdzić, z jakiej kolekcji są to buty (co ma znaczenie w kontekście jakości) i ile faktycznie kosztowały.

Patrzac na te buty wydaje mi sie (ale nie wiem tego na pewno), ze moga pochodzic z dawnej Heritage Collection i kosztowac pierwotnie ok 145-165 funtow

Porownalbym je (o ile to mozliwe) do najwyzszej polki Loake (Loake 1880) za ktore obecnie placi sie 170/180 funtow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dywagacje i przypuszczenia nie mają sensu, bo ze zdjęć ciężko cokolwiek wywnioskować - a już na pewno serię, z której pochodzi dany nieznany Wam model. To może w kwestii wyjaśnienia, bo miałem styczność ze wszystkimi wymienianymi tutaj modelami Barkerów, napiszę kilka słów.

Modele Kiel i Bergamo to nie jest Heritage tylko kolekcja International sprzed odpowiednio 2 i 3 sezonów. Niedostępne na rynku brytyjskim i wypuszczone w krótkich seriach, stąd zapewne mniejsza podaż tych butów na rynku. Pierwotnie wycenione na prawie 200 funtów (195,00). Jeżeli przyrównywać je do tak popularnych na tym forum butom marki Loake to moim zdaniem odpowiadająca im półka jakościowa to nie Loake 1880, ale seria Shoemakers England.

Jest to więc faktycznie obniżka w granicach 50% i moim zdaniem dobra okazja do nabycie porządnych butów. Oczywiście to ocena subiektywna, ale w mojej hierarchi Barker stoi zdecydowanie wyżej niż Loake - bez wdawania się w szczegóły na temat poszczególnych serii.

Pozdrawiam

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dywagacje i przypuszczenia nie mają sensu, bo ze zdjęć ciężko cokolwiek wywnioskować - a już na pewno serię, z której pochodzi dany nieznany Wam model. To może w kwestii wyjaśnienia, bo miałem styczność ze wszystkimi wymienianymi tutaj modelami Barkerów, napiszę kilka słów.

Modele Kiel i Bergamo to nie jest Heritage tylko kolekcja International sprzed odpowiednio 2 i 3 sezonów. Niedostępne na rynku brytyjskim i wypuszczone w krótkich seriach, stąd zapewne mniejsza podaż tych butów na rynku. Pierwotnie wycenione na prawie 200 funtów (195,00). Jeżeli przyrównywać je do tak popularnych na tym forum butom marki Loake to moim zdaniem odpowiadająca im półka jakościowa to nie Loake 1880, ale seria Shoemakers England.

Jest to więc faktycznie obniżka w granicach 50% i moim zdaniem dobra okazja do nabycie porządnych butów. Oczywiście to ocena subiektywna, ale w mojej hierarchi Barker stoi zdecydowanie wyżej niż Loake - bez wdawania się w szczegóły na temat poszczególnych serii.

Pozdrawiam

Polka jakosciowa Loake Shoemaker w cenie 195 funtow przed trzema sezonami, kiedy buty Loake byly o wiele tansze jak obecnie??? !!! Ja wiem, ze cuda sie zdarzaja ... ale zeby az takie!

W kolekcji International znajdowala sie cala gama butow w najrozniejszych kategoriach cenowych ... poczawszy od GYW ok 200 funtow ("lepsze" od Loake 1880) a skonczywszy na "klejonkach" w okolicach 130 funtow. (katalog Barker Spring' 09)

Obecna kolekcja Barker International (jaka ma Herring) jest porownywalna a czasem lepsza od Loake 1880

Skad czerpiesz powyzsze informacje odnosnie Barker Bergamo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, byłbym wdzięczny gdybyś kiedyś zaskoczył nas wszystkich i nauczył się łączyć wątki w jednym poście, aby nie publikować kilku wpisów jeden pod drugim.

Co do Twojego pytania, to kolekcja International jest zawsze droższa niż Heritage (zdecydowana większość modeli), ale nie wiem dlaczego. Widocznie taka jest polityka cenowa firmy. Buty jakościowo zazwyczaj różnią się na niekorzyść modeli z International. Poza tym Barker jest bezsprzecznia marką droższą od Loake. Pisząc o dwóch i trzech sezonach miałem na myśli odpowiednio cztery i sześć kwartałów - nie lat. Nie znam cen butów Loake z tamtego okresu, ale wydaje mi się że znacząco się nie zmieniły przez ten okres. Porównując do serii Shoemakers England odwoływałem się tylko i wyłącznie do jakości - nie ceny.

Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego jesteś taki zdziwiony. Większość modeli Alfred Sargent to moim zdaniem pod względem konstrukcji półka Trickers i Crockett and Jones, a mimo to kosztują znacznie mniej.

Porównanie cenowe bazowałem na stronie http://www.robinsonsshoes.com/p0/barker-shoes/62.htm

Akurat dwa przez kolegów wymienione tutaj modele oraz jeszcze kilka innych interesowały mnie na tyle, że wysłałem zapytania ofertowe w ich sprawie. Model Bergamo był na przykład dostępny na pedi i niedostępny na herring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, byłbym wdzięczny gdybyś kiedyś zaskoczył nas wszystkich i nauczył się łączyć wątki w jednym poście, aby nie publikować kilku wpisów jeden pod drugim.

Co do Twojego pytania, to kolekcja International jest zawsze droższa niż Heritage (zdecydowana większość modeli), ale nie wiem dlaczego. Widocznie taka jest polityka cenowa firmy. Buty jakościowo zazwyczaj różnią się na niekorzyść modeli z International. Poza tym Barker jest bezsprzecznia marką droższą od Loake. Pisząc o dwóch i trzech sezonach miałem na myśli odpowiednio cztery i sześć kwartałów - nie lat. Nie znam cen butów Loake z tamtego okresu, ale wydaje mi się że znacząco się nie zmieniły przez ten okres. Porównując do serii Shoemakers England odwoływałem się tylko i wyłącznie do jakości - nie ceny.

Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego jesteś taki zdziwiony. Większość modeli Alfred Sargent to moim zdaniem pod względem konstrukcji półka Trickers i Crockett and Jones, a mimo to kosztują znacznie mniej.

Porównanie cenowe bazowałem na stronie http://www.robinsonsshoes.com/p0/barker-shoes/62.htm

Akurat dwa przez kolegów wymienione tutaj modele oraz jeszcze kilka innych interesowały mnie na tyle, że wysłałem zapytania ofertowe w ich sprawie. Model Bergamo był na przykład dostępny na pedi i niedostępny na herring.

Dzieki za odpowiedz.

Nie wiem, kto czulby sie zaskoczony a kto nie mozliwa publikacja roznych watkow w jednym poscie (Ty tego rowniez nie wiesz ... ale nie wierze, ze wszyscy). Obecnie jest to juz mozliwe bez wiekszych uciazliwosci jako, ze od kilku dni kursor nie przeskakuje automatycznie na poczatek tekst (przy dluzszych tekstacj) jak to do tej pory bylo, o czym dwa razy informowalem.

Pod wzgledem konstrukcji AS (RTW ze "starych" kolekcji) nie roznia sie chyba zbytnio konstrukcyjnie od Trickersow i C&J. Te ostatnie zas (Trickers i C&J) uzywaja troche ladniejszej skory (nie mowie o dawnej Alfred Sargent

Premier Exclusive Range bo jej nie widzialem). Poza tym placi sie za firme, jak powszechnie wiadomo.

Ceny Loake 1880 wzrosly o jakies 20/30 funtow za pare butow w przeciagu ostatnich dwoch lat. Nie wiem czy uznasz to za znaczaca zmiane czy tez nie ... ale jest ona faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym atutem tych barkerow na buyvip jest to, ze jak sie nie spodobaja albo zly rozmiar mozesz odeslac i zwroca kase. Wysylka do UK koszul TM lewin kosztowala mnie 70 złociszy :/

Czy zwracaja oni (buyvip) koszty przesylki zwrotnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich opiniach:

http://www.zakupyprzezinternet.info/BuyVIP

ciężko jest coś zamówić... Ktoś miał doświadczenia zgoła inne od prezentowanych?

Jakie doswiadczenia masz na mysli? Ja kupuje buty prawie wylacznie przez internet i jestem z tego bardzo zadowolony ...koszule zreszta tez ... i plaszcze :D

Sorry ...juz rozumiem ..masz na mysli buyvip ... po tym co o nich powyzej przeczytalem tez bym tam niechetnie cos zakupil.

Przyznam, ze zastanowil mnie czas realizacji zamowienia wynoszacy 4 tygodnie. Gdyby te buty musialy byc zrobione (dwa razy mialem cos podobnego) to rozumiem ...ale tutaj chodzi o stara albo obecna kolekcje Barkerow! Dlaczego zatem owe 4 tygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich opiniach:

http://www.zakupyprzezinternet.info/BuyVIP

ciężko jest coś zamówić... Ktoś miał doświadczenia zgoła inne od prezentowanych?

Jakie doswiadczenia masz na mysli? Ja kupuje buty prawie wylacznie przez internet i jestem z tego bardzo zadowolony ...koszule zreszta tez ... i plaszcze :D

Otwórz link to zobaczysz jaki opinie. Głównie chodzi o okropnie długi czas realizacji zamówienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich opiniach:

http://www.zakupyprzezinternet.info/BuyVIP

ciężko jest coś zamówić... Ktoś miał doświadczenia zgoła inne od prezentowanych?

Jakie doswiadczenia masz na mysli? Ja kupuje buty prawie wylacznie przez internet i jestem z tego bardzo zadowolony ...koszule zreszta tez ... i plaszcze :D

Otwórz link to zobaczysz jaki opinie. Głównie chodzi o okropnie długi czas realizacji zamówienia. ;)

Juz poprawilem poprzednia wypowiedz po przeczytaniu linku. Ja u nich nic nie kupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich opiniach:

http://www.zakupyprzezinternet.info/BuyVIP

ciężko jest coś zamówić... Ktoś miał doświadczenia zgoła inne od prezentowanych?

Jakie doswiadczenia masz na mysli? Ja kupuje buty prawie wylacznie przez internet i jestem z tego bardzo zadowolony ...koszule zreszta tez ... i plaszcze :D

Z mojego doświadczenia (8 towarów zamówionych) wynika, że oprócz dość długiej dostawy nie miałem z nimi problemów. To nie jest typowy sklep. Trzeba liczyć się z tym, że oferta jest ważna przez pewien czas, w którym przyjmowane są zamówienia. Po ich zebraniu jest wysyłane zapotrzebowanie do producenta, dystrybutora czy kogoś podobnego. Czekają na dostarczenie towaru do ich magazynu pod Poznaniem i dopiero wtedy robią wysyłkę. Chyba tak to działa (gdzieś, kiedyś o tym czytałem). Oczywiście zanim zamówię towar robię rekonesans w necie czy warto - nie zawsze.

A tak przy okazji. w chwili obecnej na Amazon są do obejrzenia poniższe oferty:

Savile Row Company

Charles Tyrwhitt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich opiniach:

http://www.zakupyprzezinternet.info/BuyVIP

ciężko jest coś zamówić... Ktoś miał doświadczenia zgoła inne od prezentowanych?

Jakie doswiadczenia masz na mysli? Ja kupuje buty prawie wylacznie przez internet i jestem z tego bardzo zadowolony ...koszule zreszta tez ... i plaszcze :D

Z mojego doświadczenia (8 towarów zamówionych) wynika, że oprócz dość długiej dostawy nie miałem z nimi problemów. To nie jest typowy sklep. Trzeba liczyć się z tym, że oferta jest ważna przez pewien czas, w którym przyjmowane są zamówienia. Po ich zebraniu jest wysyłane zapotrzebowanie do producenta, dystrybutora czy kogoś podobnego. Czekają na dostarczenie towaru do ich magazynu pod Poznaniem i dopiero wtedy robią wysyłkę. Chyba tak to działa (gdzieś, kiedyś o tym czytałem). Oczywiście zanim zamówię towar robię rekonesans w necie czy warto - nie zawsze.

A tak przy okazji. w chwili obecnej na Amazon są do obejrzenia poniższe oferty:

Savile Row Company

Charles Tyrwhitt

Czy na dostawe czeka sie dluzej jak 4 tygodnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę ryzykował - czas czekania, dopominania się o zamówienie, mailowania z niekompetentnymi pracownikami, lub co gorsza automatem, zabiera mi jakąkolwiek radość z zakupu tańszych butów przez internet. Barker ma niektóre fajne buty (kilka z nich mają w ofercie tego sklepu), zwłaszcza linia Black godna polecenia (niestety w tej ofercie brak), lecz ja wolę sprawdzone sklepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę ryzykował - czas czekania, dopominania się o zamówienie, mailowania z niekompetentnymi pracownikami, lub co gorsza automatem, zabiera mi jakąkolwiek radość z zakupu tańszych butów przez internet. Barker ma niektóre fajne buty (kilka z nich mają w ofercie tego sklepu), zwłaszcza linia Black godna polecenia (niestety w tej ofercie brak), lecz ja wolę sprawdzone sklepy...

Barker Black masz jedynie w ofercie trzech amerykanskich sklepow internetowych i czasami w Ascot Shop na ebayu. To chyba celowa polityka ... Zreszta buty w tej kategorii (cenowej) rzadko sa przeceniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.