Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy, jestem "nowy" na tym forum i myślę, że wymiana opinii i informacji jest dla nas wszystkich tutaj podstawowym zadaniem.

Dzięki przy okazji za wszystkie profesjonalne informacje - szczególnie od Ciebie gccg

pozdrawiam.

Prosze bardzo ... jest mi milo i ciesze sie, ze jestes zadowolonu ze Twego zakupu.

Ja sam nie jestem zadnym "profesjonalista" tylko "butofilem", uczacym sie na zasadzie wlasnych prob i bledow, szukajacym informacji w roznych zrodlach oraz starajacym sie na ich podstawie wyciagac logiczne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to właśnie przejaw swoistego profesjonalizmu, bo będąc "amatorem" - czy butofilem jak to określiłeś, czyli Twoim głównym źródłem dochodu nie jest produkcja, czy handel obuwiem , wiesz dużo więcej od tzw profesjonalistów, wg. mnie dotyczy to wielu dziedzin wykraczającym daleko poza te forum. I oby takich nieprofesjonalistów było jak najwięcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to właśnie przejaw swoistego profesjonalizmu, bo będąc "amatorem" - czy butofilem jak to określiłeś, czyli Twoim głównym źródłem dochodu nie jest produkcja, czy handel obuwiem , wiesz dużo więcej od tzw profesjonalistów, wg. mnie dotyczy to wielu dziedzin wykraczającym daleko poza te forum. I oby takich nieprofesjonalistów było jak najwięcej :)

Dzieki za komplement ... gdybym sie czerwienil (nigdy nie posiadalem tej zdolnosci) to z pewnoscia zmnienilbym barwe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamania na butach, które pokazujesz na jednym ze zdjęć to nie wina cienkiej i słabej jakości skóry użytej do ich produkcji tylko tego, że nie stosujesz dobrych prawideł.

Co do samych butów to myślę, że wiele osób może skusić się na ich zakup - tak jak napisał gccg tańszych klasycznych butów chyba nie da się znaleźć. Samo wykonanie pozostawia jednak wiele do życzenia i trochę wieje od butów tandetą (nie napiszę, że chińską bo niestety SW już od ponad roku nie produkuje butów w Chinach). Najsłabszymi punktami wszystkich butów SW są obcas i grubość podeszwy, czyli dwa elementy które zaraz po jakości skóry cholewki wpływają na jakość i komfort noszenia buta. Wolałbym już chyba zrezygnować z konstrukcji GYW na rzecz klejonki, ale żeby te dwa elementy były porządnie wykonane.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo na tym zdjęciu, niewyraźnym co prawda - http://www.eobuwie.com.pl/data/gfx/pict ... 8651_6.jpg wydaje się, że znaczek pokazuje, że to skóra.

Wydaje mi sie, ze warto zaoszczedzic 150 pln i zamówic buty z UK czy US. To co jest w polskich sklepach nie dosc ze jest jakas wariacja na temat klasyki, to jakoscia odbiega od standardów. Buty lepsze, od 100Ł w góre nie dosc, ze sa lepszej jakosci i lepiej wygladaja, to sa wygodniejsze, a na dodatek duzo lepiej sie starzeja i nie wygladaja tandetnie po roku noszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan ... to prawda co mowisz!

Czy to taka "straszna filozofia" robic klasyczne buty? Z jakich powodow w Polsce sie ich nie produkuje?

Produkować to pół biedy, z jakich powodów się takich butów nie sprzedaje? Tak czytam posty w tym temacie i nasuwa mi się raczej ponura refleksja polskiego rynku obuwia, gdzie króluje tandeta i szewskie koszmarki. Lub też przyzwoite buty, ale dwukrotnie droższe niż dokładnie takie same, zamawiane przez Internet. Czy naprawdę żadnej firmie obuwniczej nie opłaca się sprzedawać angielskich czy włoskich butów w normalnych cenach? Przecież klienci by się znaleźli, patrząc na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan ... to prawda co mowisz!

Czy to taka "straszna filozofia" robic klasyczne buty? Z jakich powodow w Polsce sie ich nie produkuje?

O ile jestem w stanie odpowiedziec czemu polska ulica wyglada jak wyglada, o tyle nie rozumiem czemu nie ma chociaż jednego sklepu sprzedajacego klasyczne obuwie (a nie wariacje na temat) w cenie okolo 500pln.

Ceny w Vistuli zaczynaja sie od chyba 500 do 900, a jakosciowo te buty wywołuja usmiech politowania.

Czuje, ze Pan Mazgaj lub ktos podobny sprowadzi do PL Charles'a Tyrwhitt'a i wszystkim wielkim sklepikarzom od mody meskiej zrzedna miny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan ... to prawda co mowisz!

Czy to taka "straszna filozofia" robic klasyczne buty? Z jakich powodow w Polsce sie ich nie produkuje?

Produkować to pół biedy, z jakich powodów się takich butów nie sprzedaje? Tak czytam posty w tym temacie i nasuwa mi się raczej ponura refleksja polskiego rynku obuwia, gdzie króluje tandeta i szewskie koszmarki. Lub też przyzwoite buty, ale dwukrotnie droższe niż dokładnie takie same, zamawiane przez Internet. Czy naprawdę żadnej firmie obuwniczej nie opłaca się sprzedawać angielskich czy włoskich butów w normalnych cenach? Przecież klienci by się znaleźli, patrząc na to forum.

Opieranie sprzedaży na naszym forum byłoby nierozsadne, ale mozliwosc kupna dobrych butów nawet ponizej 500pln (niektóre modele Loake) lub powyzej sprawiła by odpływ klientów od Baty, Kazarów itp. Szczegolnie w segmencie ludzi chodzacych do pracy w garniturach.

Jeszcze ten dzien nadejdzie, zapamietajcie moje słowa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieranie sprzedaży na naszym forum byłoby nierozsadne, ale mozliwosc kupna dobrych butów nawet ponizej 500pln (niektóre modele Loake) lub powyzej sprawiła by odpływ klientów od Baty, Kazarów itp. Szczegolnie w segmencie ludzi chodzacych do pracy w garniturach.

Jeszcze ten dzien nadejdzie, zapamietajcie moje słowa :lol:

Brzmi to trochę jak spisek firm obuwniczych :).

A tak na poważnie - w Polsce nie jest jeszcze idealnie, jeśli chodzi o dostępność towaru, ale z każdym rokiem jest coraz lepiej. Nie mówię tu o dobrach luksusowych, tylko np. o produktach żywnościowych dostępnych powszechnie w cywilizowanych krajach (kiedyś znalezienie w polskim sklepie sera typu "old amsterdam" było niemożliwe). Dobre buty, które powinny być w zasięgu możliwości dowolnego przedstawiciela klasy średniej (tak ceną, jak i butikiem w galerii handlowej), też w końcu się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie dostępne są buty firmy Loake w cenie bodaj 360 zł, jednak są tylko 4 egzemplarze, jeden w numerze 42 i trzy w numerze 44,5 model Boston [broguesy] kolor jasny brąz

jeśli byłby ktoś zainteresowany pi przypadkiem nie był z miasta Szczecin, proszę o PW, z chęcią pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieranie sprzedaży na naszym forum byłoby nierozsadne, ale mozliwosc kupna dobrych butów nawet ponizej 500pln (niektóre modele Loake) lub powyzej sprawiła by odpływ klientów od Baty, Kazarów itp. Szczegolnie w segmencie ludzi chodzacych do pracy w garniturach.

Jeszcze ten dzien nadejdzie, zapamietajcie moje słowa :lol:

Brzmi to trochę jak spisek firm obuwniczych :).

A tak na poważnie - w Polsce nie jest jeszcze idealnie, jeśli chodzi o dostępność towaru, ale z każdym rokiem jest coraz lepiej. Nie mówię tu o dobrach luksusowych, tylko np. o produktach żywnościowych dostępnych powszechnie w cywilizowanych krajach (kiedyś znalezienie w polskim sklepie sera typu "old amsterdam" było niemożliwe). Dobre buty, które powinny być w zasięgu możliwości dowolnego przedstawiciela klasy średniej (tak ceną, jak i butikiem w galerii handlowej), też w końcu się pojawią.

Buty klasyczne chyba nie sa produktem luksusowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przypadkiem zobaczyłem w witrynie sklepowej takie buty:

Pewnie niektórzy potraktują to jako wyjątek od reguły, ale fakt jest taki że całkiem porządne buty są od czasu do czasu dostępne w polskich sklepach. ;)

Czy jest to cena butow czy potfela? Jaki to sklep?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to cena butów - portfel z tego co pamiętam kosztował o 200 zł mniej. :) Nazwa sieci sklepów z butami to Wojas.

Nie przypuszczalem, ze Wojac cos takiego produkuje ... w internecie nie byl ten model publikowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie im się zdarza, ale chyba nie zaskoczę Cię pisząc, że to oczywiście nie GYW tylko cement. :) Plusem jest 4 x skóra (upper, lining, insole, outsole) oraz dość dobrej jakości obcas, choć oczywiście tylko w połowie skórzany (syntetyk + obicie). Za 250 zł to byłaby dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie im się zdarza, ale chyba nie zaskoczę Cię pisząc, że to oczywiście nie GYW tylko cement. :) Plusem jest 4 x skóra (upper, lining, insole, outsole) oraz dość dobrej jakości obcas, choć oczywiście tylko w połowie skórzany (syntetyk + obicie). Za 250 zł to byłaby dobra oferta.

W porownaniu z tym, co widzialem w sklepach np. w Krakowie (nie mowie o super drogich butikach, gdzie buty w cenie pomiedzy 250 a 300 funtow w internecie badz w zachodnich sklepach, kosztowaly na wyprzedazy 2500 zl!!!)

to te buty (niewazne, ze klejone) stanowia nadzwyczajna i wrecz cudowna oferte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie dostępne są buty firmy Loake w cenie bodaj 360 zł, jednak są tylko 4 egzemplarze, jeden w numerze 42 i trzy w numerze 44,5 model Boston [broguesy] kolor jasny brąz

jeśli byłby ktoś zainteresowany pi przypadkiem nie był z miasta Szczecin, proszę o PW, z chęcią pomogę.

A moglbys moze wrzucic zdjecia? Szczegolnie tych 44,5.

Co to za sklep wogole i kiedy beda mieli wiecej Loake? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie odnalezione przez eye_lip, nie wiem gdzie, ale mam nadzieję, że się nie obrazi.

http://img848.imageshack.us/img848/6748/dscf2122.jpg

Są to buty takie, jednak jaśniejsze. Dzisiaj jadę tam jeszcze na przeszpiegi, jest to TK maxx, postaram się porobić zdjęcia. Te Loake są na jakimś dziwnym kopycie, moja stopa ma 270 mm, a rozmiar 8(42) był na mnie o dobre pół numeru za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.