Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Za podobne pieniądze (około 200 zł/parę przy zakupie 2 par) wydaje mi się, że w Polsce można co najwyżej zakupić buty w całości zrobione z korka. :)

Rozumiem argument ceny, dlatego sam kiedyś interesowałem się tą marką do czasu kiedy w sklepie nie natrafiłem na obuwie tej firmy. Po prostu uważam, że istnieje dolna granica tzw. fair value lub value for money. Dla mnie SW jest już poza tą dolną granicą, bo nie zamierzam wydawać nawet 100 zł na skórę, z której mógłby być co najwyżej zrobiony mój portfel.

Oczywiście to jedynie moje zdanie i być może zamówione przez Was buty okażą się wspaniałe i będziecie z nich zadowoleni. Ja nie jestem jakimś wielkim purystą jeżeli chodzi o jakość, ale jeżeli krytykujecie tutaj skóry na których szyje Kazar lub Venezia to dziwi mnie jednoczesny zachwyt nad SW.

"Italian leather" - to nawet nie leżało obok włoskich skór, które nomen omen nie są uważane za znak jakości w świecie obuwniczym.

Przeciez tutaj chodzi o cos zupelnie innego anizeli zachwyt nad butami SW! Wielu PT Kolegow chce kupic buty formalne (Oxford) albo klasyczne Brouges zrobione ze skory bez kwadratowych noskow w cenie okolo 300 zl (ktore nie rozleca sie po kilku dniach). W Polsce nikt takiego towaru nie oferuje!!!

Nie jest problemem jakosc skory czy tez ilosc korka – o czym doskonale wiesz – tylko budzet w granicach ktorego nalezy sfinansowac nowe buty.

Wchodzac do polskich sklepow obuwniczych przekonac sie mozna niezwykle szybko, ze taki towar jest nieosiagalny.

Jezeli znasz alternatywe dla butow Samuel Windsor na polskim rynku, spelniajaca ww. warunki to podaj ja prosze. Wielu kolegow bedzie Ci za to ogromnie wdziecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty Nord. W sieci sklepów Everest bywają w cenie właśnie wspomnianych przez Ciebie 300 zł. Nie jest to jednak pełna oferta tej marki, lecz jedynie wybrane modele. Współpraca pomiędzy siecią sklepów a producentem nie ma również stałego charakteru.

Jeżeli chodzi o doradzanie osobom niezdecydowanym lub poszukującym czegoś lepszego niż to co można znaleźć w polskich sklepach to zgadzam się z ideą, a nawet ją w pełni pochwalam. Dlatego nie miałem żadnych zastrzeżeń do wielu waszych propozycji, które do tej pory padły. Po prostu nie mogę się zgodzić, że SW to dobra alternatywa dla polskich wezyrów, bo obiektywnie rzecz biorąc tak nie jest - otrzymujemy jedynie produkt w tej samej lub odrobinę niższej cenie, oraz z lepszym bo klasycznym i uniwersalnym design'em. Nic ponadto, na pewno nie jest to produkt lepszej jakości niż chociażby polski Ryłko. Do Norda nie będę nawet tego porównywał, bo pod względem użytych materiałów to już półka najtańszych z lepszych angielskich butów.

W myśl zmodyfikowanej nieco zasady, że biednego nie stać na tanie buty lub, że oszczędny płaci dwa razy proponuję tak jak napisał Filip włożyć odrobinę wysiłku w polowanie na tańsze z angielskich klasyków na internetowych aukcjach lub zakupy w sezonie wyprzedaży na stronach typu pedi lub herrings.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internetowe aukcje badz tez sezonowe wyprzedaze moga zaopatrzyc w buty jakosciowo o wiele lepsze anizeli produkty firmy Samuel Windsor. To, ze "oszczedny placi dwa razy" jest rowniez prawda! Problem pojawia sie wtedy, gdy ktos potrzebuje butow w przeciagu krotkiego okresu czasu a jego ograniczony budzet nie jest wynikiem przesadnej oszczednosci. W podobnej sytuacji potencjalny klient butow lepszej jakosci z lipcowej wyprzedazy, decyduje sie na obuwie gorszej jakosci ale dostepne natychmiast.

Nie wiem ile kosztuja buty firmy Nord w sieci sklepow Everest, natomiast na ich stronie ceny oscyluja pomiedzy 560 a 780 zlotych, co jest ponad dwokrotnym przebiciem sumy 300 zl. Ceny 780 zl buty te nie sa warte. W cenie zas 560 zl nabylbym - lepsze od nich buty Loake albo Sanders. Mowie to jako posiadacz butow Nord, ktore przed ok czteroma laty kupilem za owczesna rownowartosc 100 euro.

Obawiam sie, ze dla osob dysponujacych budzetem 300 zl i potrzebujacych klasycznie wygladajacych butow w bardzo krotkim czasie, SW pozostaje jednym z niewielu rozwiazan.

Nie oznacza to, ze ja w jakikolwiek sposob gloryfikuje buty SW. Twierdze natomiast, ze dla osob znajdujacych sie w powyzej nakreslonej sytuacji nie istnieje w praktyce zadna alternatywa dla SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką opcją wyboru jest Samuel Windsor skoro nie oferuje bezpośredniej wysyłki do Polski? Jeżeli już rozważamy i analizujemy przypadek osoby, która potrzebuje klasycznego obuwia na już (swoją drogą co się stanie jeżeli poczeka tydzień dłużej? :? ) to SW ze swoją dziwną polityką prowyspiarską nie jest tutaj żadną alternatywą. W dodatku trzeba dopasować odpowiedni rodzaj butów, a w tym przypadku z SW nie jest już tak łatwo jak z Loake czy Sanders. Proponuję poczytać recenzję oraz popytać na różnych forach - standardowym rozmiarem w SW jest odpowiednik numeracji F-G u innych producentów, a więc buty są raczej szersze niż węższe. Problem narasta wraz z wyborem wyższej cholewki. Mało kto nie będzie wtedy w takich butach "pływał"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe z wad i niedogodnosci zwiazanych z butami SW i dziwie sie, ze nikt (zaden producent) nie stara sie stworzyc dla nich alternatywy, skoro istnieje na nia zapotrzebowanie. Jestem przekonany, ze z tego powodu wiele osob jest "skazanych" w jakims senie na przysluge znajomego z Anglii (a jest ich tam obecnie chyba wiecej niz mniej)i na buty SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune, spokojnie... :) ja też nie kupiłem za regularną cenę, tylko na ebayu. Jestem ciekaw rozmiarówki, to po pierwsze, a po drugie jeżeli jakość będzie co najmniej porównywalna do polskich sieciówek (których ja bynajmniej nie dyskredytuję, tylko czasem design nie bardzo), to już dla mnie jest OK. Wydaje mi się, że SW jednak w konwencji "trochę taniej" się mieszczą, w koncu nie piszesz, że rozpadają się po pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW ma teraz niezłą wiosenną promocję na wszystkie buty Ł35 ! (a seria Prestige Ł49.95) poprzez Amazon.co.uk. Niestety Amazon nie obsługuje wysyłki do PL.

Jakkolwiek by nie mówić o SW- było nie było jest to obuwie budżetowe ale przyzwoite , za cenę 35 Ł (plus wysyłka) to cena naprawdę niezła.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003 ... d_i=468294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...niespecjalnie, ja zapłaciłem za kuriera Ł4.95 (+ 35 za buty), kurier 2 dni ! super szybko jak mi się wydaje i cena "normalna"

Pośrednikiem jest firma Clifford James, to od nich mam fakturę za buty i dostawę, ale u nich jest nieznacznie drożej niż na Amazonie (?):

http://www.clifford-james.co.uk/buy.cfm ... 8/no/48164

myślę, że z nimi trzeba pomailować, żeby wysłali do PL

Chcę kupić też jakieś monksy dla syna, z dostawą do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słabość do tego koloru (monksy) - naprawdę fajnie się prezentują. W tej cenie chyba spróbuję :)

Dzięki.

pozdrawiam

W tej cenie zawsze mozna sprobowac ... aczkolwiek nie zapominaj prosze, ze w ich produkcji uzyto tzw Corrected-grain leather, ktora moze latwo ukazywac wszelakie zalamania po jakims czasie jej uzywania. Nie wiem, czy nie lepszym rozwiazaniem byloby patynowanie np. Bexley albo Loding
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze spojrzec tutaj (juz podawalem tego linka) ... Sandersy z cenie 75 fubtow

http://stores.ebay.co.uk/jacksonshoes

Świetny link, dzięki!

gccg, a może wiesz coś więcej na temat rozmarówki tych butów? Na ogół noszę rozmiar 7 (Church's, Grenson), zastanawiam się czy w tych będzie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze spojrzec tutaj (juz podawalem tego linka) ... Sandersy z cenie 75 fubtow

http://stores.ebay.co.uk/jacksonshoes

Świetny link, dzięki!

gccg, a może wiesz coś więcej na temat rozmarówki tych butów? Na ogół noszę rozmiar 7 (Church's, Grenson), zastanawiam się czy w tych będzie podobne.

Niestety ... nie wiem ... ale sadze, ze jezeli Church's (poza kopytem 73 - jest ono bardzo krotkie) i Grensony nosisz w rozmiarze UK 7 ... to i tutaj wzialbym 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam ponownie,

co do rozmiarówki ...to ważne pytanie. Moja opinia jest ogólnie mówiąc standardowo-uboga, ale wystarczająca jak na budżetowy poziom butów, co to znaczy, ano to, że nie ma u SW rozszerzeń oznaczonych literkami np jak u Herring'sa " F"

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitID=0

co oznacza normalne - "medium size fit" i czasem bywa rozszerzenie "G "na szerszą stopę - ale to już zupełnie inna półka cenowa butów , także Loake posiada rozmiarówkę standardową (czyli tylko taką z połówkami:

http://www.loake.co.uk/Shop/Products/Lo ... fault.aspx

Ja ogólnie mówiąc jestem zadowolony z tej rozmiarówki, wydaje mi sie, że w ogóle angielskie buty są leciusieńko większe od kontynentalnych np. włoskich, mój rozmiar to 43, w SW znaczy to 9.5, ja kupiłem 9 co znaczy 8,5 i są ok.

Poniżej załączam parę fotek monksów s. Windsora i derby SW.

Reasumując.

Jakość butów 4

dodatki; zapasowe sznurówki, 2 flanelowe worki, prawidła, certyfikat hand made, łyżkahttp://www.forum.bespoke.pl/posting.php?mode=reply&f=1&t=94#- (niestety z plastiku) ale czego sie spodziewać za taką cenę.

post-568-13658919702597_thumb.jpg

post-568-13658919702999_thumb.jpg

post-568-13658919703394_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87-100 gratuluje zakupu! W tej cenie nie sa nigdzie dostepne lepsze buty ... a przynajmniej ja nic o tym nie wiem!

Odnosnie rozmiarowki, to angielski rozmiar 9 oznacza w wiekszosci przypadkow wlasnie 43. UK size 9.5 to ok 43.5.

Rozmiary "polowki" - np 7.5; 8.5; 9.5 etc produkuja wszystkie firmy

Rozmiary na szerokosc posiada duzo firm angielskich, tylko nie dla wszystkich modeli. z Loake jest podobnie.

Z wyjatkiem C&J gdzie E to normalna szerokosc, wiekszosc firm angielskich uzywa literki F na oznaczenie szerokosci normalnej. Nastepne litery alfabetu, to buty coraz szersze.

Baaaaaaaaaaaaaaardzo dziekuje za zdjecia ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.