Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Okazało się że słońce Cheaney'a świeciło sztucznym światłem bo skóra licowa zaczęła się przecierać.Pożegnałem się z butami.Shame on You Joseph Cheaney za herb Appointed to Queen na butach z takiej podłej skóry.

Tylko że mi teraz pozostał głód doskonałego buta.

Tbc..

20191116_132002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
jak oceniacie stosunek jakości do ceny jeżeli chodzi o buty Massimo Dutti?
Wpadł mi w oko następujący model: https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/buty/kozaki-i-botki/brązowe-skórzane-botki-górskie-c1313040p8664089.html?colorId=700 
Warte swojej ceny? A może jesteście w stanie polecić coś podobnego w podobnych pieniądzach?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję butów eleganckich do pracy (czarne, oxfordy/debrby/inne koszmarki), chodzi mi o oddychalność, jestem w butach na nodze dosyć długo, wygląd się nie liczy :) Nie widać ich raczej. Mam dwa typy, możecie coś polecić:
1. Najtańsze buty na skórzanej podeszwie?
2. Buty z jakąś wentylacją w podeszwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórzana podeszwa buta, wbrew pozorom, nie przepuszcza powietrza.

Nie przepuszcza dosłownie, ale skórzana podpodeszwa bardzo dobrze chłonie wilgoć, a potem ta wilgoć łatwiej odparowuje przez skórzaną podeszwę w porównaniu z gumową. Tak jest przynajmniej u mnie. Nie czuję natomiast różnicy pomiędzy cholewką ze skóry lakierowanej/ polerowanej i licowej.
Tanie buty ze skórzaną podeszwą i tak mają zamiast porządnej podpodeszwy zwykłą wkładkę podklejoną pianką i to jest moim zdaniem powodem pocenia się stóp w takich butach.
Spędzam regularnie w butach po 12h na dobę w jednych butach, czasem nawet w trzewikach i to w 90% we wnętrzach i wieczorem wyciągam z buta suchą stopę. W tanich piankowych butach po godzinie już czułem dyskomfort.
Moja rada dla kolegi, który pytał najtańsze oddychające buty- kup na próbę na Ebay tanie( np Meerminy seconds) buty szyte metodą blake, lub goodyear welted i sam zobaczysz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by cokolwiek przedostało się z wkładki (wnętrza buta) do podeszwy. W większości przypadków wszystko jest solidnie klejone i raczej jest średnio możliwe by przez warstwę elastycznego kleju pot sobie wchodził w podeszwę. Wpisz w Youtuba frazę: 'A Crockett & Jones Repair' i masz jak to mniej więcej wygląda w Crockett & Jones. Wzmocnienie jest klejone, a później masz syntetyczną masę z korkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jarek napisał:

Poszukuję butów eleganckich do pracy (czarne, oxfordy/debrby/inne koszmarki), chodzi mi o oddychalność, jestem w butach na nodze dosyć długo, wygląd się nie liczy :) Nie widać ich raczej. Mam dwa typy, możecie coś polecić:
1. Najtańsze buty na skórzanej podeszwie?
2. Buty z jakąś wentylacją w podeszwie?

Jeśli masz możliwość, to spróbuj w tk-max. Można trafić niezłe klasyczne buty w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by cokolwiek przedostało się z wkładki (wnętrza buta) do podeszwy. W większości przypadków wszystko jest solidnie klejone i raczej jest średnio możliwe by przez warstwę elastycznego kleju pot sobie wchodził w podeszwę. Wpisz w Youtuba frazę: 'A Crockett & Jones Repair' i masz jak to mniej więcej wygląda w Crockett & Jones. Wzmocnienie jest klejone, a później masz syntetyczną masę z korkiem.

Pisałem o PODPODESZWIE i o moich organoleptycznych doświadczeniach. To systematyzując, moim zdaniem:
1) skórzana, garbowania roślinnej podpodeszwa ma kluczowe znaczenie.
2. But GYW o skórzanej podeszwie dochodzi do siebie szybciej niż podobny z gumową.
To tylko moje subiektywne spostrzeżenia.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodpowiadając ogólnie, chodzi mi o buty które wyglądają na pantofle, lecz w jakiś sposób, komfort higieniczny jest w nich lepszy, niż w zwykłych butach ccc/deichman.
Budżet mały, ponieważ buty są narażone na ciągłe otarcia i wyginanie, nie widać ich prawie, ale być muszą.
Mam aktualnie i czasem zakładam do rozchodzenia oxfordy mayfair herringa i subiektywne obserwacje, również z innych skórzanych butów, mówią mi że stopa czuje się w nich lepiej, tzn mniej się poci...
Cóż, popatrzę w tikeju, może w ecco coś takiego bardziej wentylowanego znajdę, może wypróbuje królewski herb :) albo po prostu dołożę do butów jakąś wkładkę....
Droższych butów mi po prostu szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.