Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

O ile brak haczyków za ta cenę mogę zaakceptować to zwróciłeś mi uwagę na skórzaną podeszwę. Faktycznie to się gryzie. Słuszna uwaga.

Berwick cenowo są ok ale to nie ten kolor :) Choć może to tylko zdjęcia hmm

Plus natomiast taki ze Klasyczne Buty mają swój sklep stacjonarny więc można się kiedyś tam wybrać.

Pytanie - ktoś tu wcześniej pisał ze berwicki mają bardzo twardą skórę i nie poleca ich jako pierwsze lepsze buty. jak to oceniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skórzaną podeszwą się zgadzam, nieporozumienie. Co do haczyków to można je za grosze wstawić u szewca. W przypadku zwrotów z paypala, w tym do Herringa działa to bezproblemowo. Wysyłasz przesyłkę zwrotną, przesyłasz dokumenty do paypala i po paru dniach dostajesz zwrot do 120 zł.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ell napisał:

W przypadku zwrotów z paypala

Przy okazji historia - kupiłem książki na ebay.co.uk i zapłaciłem PayPalem. Sprzedawca - wbrew ofercie - wysłał pocztą zwykłą, a nie namierzalną (20 GBP). I towar nie doszedł. Jednak jest jakiś błąd w eBay'u, który planowaną datę dostawy pokazywał mi ciągle z przesunięciem do przodu (czyli kiedy sprawdzałem, to zawsze było za 2 tygodnie). Kiedy w końcu mnie to wystarczająco zniecierpliwiło sprzedawca przestał odpowiadać na maile, a minął już czas reklamacji na eBay.

Zgłosiłem sprawę do PayPala i po 2 tygodniach miałem pełny zwrot należności - za towar i przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile brak haczyków za ta cenę mogę zaakceptować to zwróciłeś mi uwagę na skórzaną podeszwę. Faktycznie to się gryzie. Słuszna uwaga.
Berwick cenowo są ok ale to nie ten kolor Choć może to tylko zdjęcia hmm
Plus natomiast taki ze Klasyczne Buty mają swój sklep stacjonarny więc można się kiedyś tam wybrać.
Pytanie - ktoś tu wcześniej pisał ze berwicki mają bardzo twardą skórę i nie poleca ich jako pierwsze lepsze buty. jak to oceniacie?

Mam trzewiki Berwick ze skóry o nazwie Chromex. To taka w dotyku matowa licowa skóra. Jest miękka i elastyczna, wszelkie rysy i otarcia załatwia przetarcie szczotką. Genialne rozwiązanie w wypadku trzewików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie tęgość tych Berwicków (chodzi mi o obszar w palcach - mój największy problem to ucisk boczny na 2 małe palce) vs inne dostępne ciekawe marki?

Widzę, że na stronie patine.pl można dostać Yanko w promocyjnych cenach poniżej 1000 zł (mój max bgt) a to są bardzo ładne buty. Jednak z tego co tu wyczytałem to jednak na szczupłe stopy.

Jak jest z Herringami? czy Loake? W sumie  o ile na Herringach widzę że są fajne promocje to na Loake Polska  słabo.

Wyczytałem że niektórzy polecają tęgości Shoepassion ale tu nawet w promocjach się nie łapie - choć niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Planuję kupić niedrogie buty, ale nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Moja wiedza n.t butów jest generalnie nieduża, ale pewnie i tak lepsza niż 90% Polaków ;) Czas wyprzedaży poświątecznych trwa, mieszkam w Warszawie więc teoretycznie mam gdzie pochodzić, ale jak już ktoś zauważył w polskich galeriach z dużego wyboru z butami nie ma. Od razu mówię, że uważam iż jeszcze nie nadszedł czas na moje pierwsze Yanko , więc zapytam budżetowo:-jak obecnie stoją polskie marki? Wyglądowo znacznie się poprawiły na przestrzeni tych kilku lat, a jak ocenicie jakość, trwałość, wygodę? Tylko proszę nie o opinie typu, że "wszystko to jedna wielka tandeta, , najlepiej iść do dobrego szewca lub sprowadzić buty z zagranicy" ;) 

Wittchen - mają teraz fajne promocje i trafił mi się np. taki model: https://www.wittchen.com/buty-meskie,p7140202?vmp=search&gclid=CjwKCAiAu9vwBRAEEiwAzvjq-74byJ1R6ter7oONYrc6ZneR5geiRzsjykUOdHuZbYX_FrYnq60prRoC7NoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#894686

Rylko, Wojas,  Gino Rosii, Kazar - jak byście je ocenili?

Alternatywą jest TK Max, ale tu jak wiadomo decyduje ślepy traf czy coś akurat fajnego jest na stanie... Czy ktoś może polecić jakieś  inne fajne Outlety?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno był u mnie hydraulik. Nie mam zastrzeżeń do wykonanej usługi. Pracował 15 minut. Wziął 250 złotych.


Przestałem już tłumaczyć, dlaczego buty w cenie 300 zł to kiepska inwestycja; zacząłem naiwnie liczyć na samodzielne wyciąganie wniosków.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lubo69 napisał:

Niedawno był u mnie hydraulik. Nie mam zastrzeżeń do wykonanej usługi. Pracował 15 minut. Wziął 250 złotych.


Przestałem już tłumaczyć, dlaczego buty w cenie 300 zł to kiepska inwestycja; zacząłem naiwnie liczyć na samodzielne wyciąganie wniosków.

Jak bym był tym hydraulikiem niemiałbym takich obiekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xkoziol napisał:

Kup te Wittchen, za rok kupisz lepsze.

(moje pierwsze "klasyczne" buty to też był Wittchen, o kurde kiedy to było... ;))

edit - O NOŁ!!! Nie kupuj, nie zauważyłem: " fakturowanie z motywem w kratkę "

O masz, na zdjęciu nie widać...
btw a co sądzicie o marce Clarks?

dobra, szukam czegoś lepszego ;)

 

Edytowane przez Marcus Barbatulus
zmiana opini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie od fakturowania motywem w kratę? Jest prawie, jak legendarna skóra Russian reindeer .
Clarks to stara marka znana głównie z desert boots, które chyba w tej postaci wymyślili. Z miesiąc temu kupiłem na zatoce z ciekawości ich longwingi GYW na skórze. Nówki seconds. Za jakieś 3 stówy. Założyłem raz. Całkiem spoko. Nie mogę nic więcej powidziec bo na razie w nich nie chodzę, ale na oko jakość wykonania podobna do Meerminów.
Z polskich firm podobno Nord robi dobre buty marki Meka, ale nie są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trzewiki firmy Eastland - taka tańsza alternatywa dla butów Red Wing.

Niestety nie znalazłem jakichś opinii w sieci na ich temat - może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć czy za ok. 300zł taki zakup ma sens?

Mam jeszcze do rozwiązania drugą kwestie - estetyczną.  Żona twierdzi że buty są ordynarne i przypominają buty ortopedyczne ;-)

 

20200112_155442.jpg

20200112_155340.jpg

lumber-up-moc-toe-boot-original-1138970.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulyt50 napisał:

Daję remis ze wskazaniem na brąz.

uważam inaczej, ten cuero to paskudny kolor jeśli chodzi o dopasowanie, im bardziej brązowe tym lepiej. 

Godzinę temu, eduardo napisał:

który kolor będzie bardziej uniwersalny

te bym brał: https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-3637-Saddle-Brown-Monk/5881

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, KIERMAN.pl said:

uważam inaczej, ten cuero to paskudny kolor jeśli chodzi o dopasowanie, im bardziej brązowe tym lepiej. 

te bym brał: https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-3637-Saddle-Brown-Monk/5881

Ten Saddle Brown na żywo to trochę taki pół brązowy pół burgundowy (czyt. delikatnie wpada w czerwień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! 

Przymierzam się do zakupu moich pierwszych, lepszych jakościowo, butów i bardzo spodobały mi się LodinG'i. Mieszkam w Warszawie i zdaję sobie sprawę, że spóźniłem się o kilka miesięcy przed zamknięciem ich sklepu tutaj. Mimo to zaryzykuję i zamówię jedną parę bez przymierzania. Stąd pytanie do posiadaczy/znawców: czy brać rozmiar o 0.5 mniejszy czy dokładnie taki jaki odpowiada rozmiarowi stopy względem tabeli na stronie producenta? Czytałem, że buty są dosyć sztywne. LodinG podaje, że ich buty są w szerokości "F", mi chyba bliżej do "G". Czy to oznacza, że jest mała szansa na dopasowanie butów? 

Domyślam się, że łatwiejszym rozwiązaniem byłoby wziąć na start np. Loake'i, które na dodatek mogę przymierzyć. Ale nie odpowiada mi ten "okrągły" design w porównaniu z francuską smukłością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.