Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Chris napisał:

Rozumiem takie ironizowanie w przypadku gdy ktoś szuka butów do 600zł a wszyscy każą dołożyć 600zł do yanko, ale też kiedyś wylądowałem na tym forum mając nadzieję, że w cenie butów z sieciówki znajdę jakość bespoke i z perspektywy czasu wiem, że wolałbym, żeby zaproponowano mi buty dla których warto rozszerzyć budżet w granicach rozsądku zamiast zbyć butami z mango.

Ale to nadal są buty droższe o 100% niż zakładany budżet. Ja rozumiem, że dla ciebie nie jest to znacząca kwota, ale są osoby dla których jest to duża kwota i takie powiększenie budżetu nie wchodzi w grę. Zresztą autor pytania wyraźnie to napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 01:34, mr.vintage napisał:

Ale to nadal są buty droższe o 100% niż zakładany budżet. Ja rozumiem, że dla ciebie nie jest to znacząca kwota, ale są osoby dla których jest to duża kwota i takie powiększenie budżetu nie wchodzi w grę. Zresztą autor pytania wyraźnie to napisał.

Jak tak trzymamy się tego sztywnego budżetu 300zł to 3 na 4 z Twoich propozycji przekraczają go o 1/3, dołączając do tego prośbę o sensowny egzemplarz, żaden z nas nie przedstawił satysfakcjonującej propozycji i cała ta dyskusja jest jałowa. 
EoT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak trzymamy się tego sztywnego budżetu 300zł to 3 na 4 z Twoich propozycji przekraczają go o 1/3, dołączając do tego prośbę o sensowny egzemplarz, żaden z nas nie przedstawił satysfakcjonującej propozycji i cała ta dyskusja jest jałowa. 
EoT
Ja przedstawiłem . Kilka postów powyżej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

czy poza Berwick/Gordon&Bros znajdę brogsy z zamkniętą przyszwą, podeszwa najlepiej dainite?

Berwicki mam obecnie (model 3010) i mimo dość dobrej trwałości skóra na początku była twarda jak stal, a rozchodzenie tych butów to było piekło.

Z kolei o Gordonach słyszałem raczej niepochlebne opinie. Stąd moje pytanie - interesują mnie buty w granicy 600-700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sartorialną socjetę jak najgoręcej!

Mam możliwość nabycia po bardzo okazyjnej cenie zamszowych granatowych monków Bossa na skórze, klejonych.

https://www.mrporter.com/en-gb/mens/product/hugo_boss/brighton-suede-monk-strap-shoes/1139035?ppv=2

Czy warto ze względu na trwałość? Czy rozklejają się szybko? Na forum prawie nikt nie wzmiankuje o jakimkolwiek obuwiu Bossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
czy poza Berwick/Gordon&Bros znajdę brogsy z zamkniętą przyszwą, podeszwa najlepiej dainite?
Berwicki mam obecnie (model 3010) i mimo dość dobrej trwałości skóra na początku była twarda jak stal, a rozchodzenie tych butów to było piekło.
Z kolei o Gordonach słyszałem raczej niepochlebne opinie. Stąd moje pytanie - interesują mnie buty w granicy 600-700zł.


Ja bym polował na secondsy Meermina w tych cenach. Ewentualnie wyprzedaże na Herring Shoes.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co myślicie o tych butach? https://www.zalando.pl/lloyd-jan-oksfordki-cognac-ll112m04n-o11.html

W tej cenie wydają mi się ok, chociaż bardziej podobają mi się Berwick albo nawet Gordon&Bros. Zacząłem też sie zastanawiać czy nie dołożyć do Shoepassion 561, jest teraz zniżka 30% i wychodzi 850 zł. Trochę dużo jak dla mnie ale może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pawcio napisał:

Raczej na forum nikt nie poleci butów firmy modowej. Generalnie są to buty robione byle jak i nie warte wydanych pieniędzy. Ale jak chcesz buty z logo HB to czemu nie ;)

Zainteresowały mnie, gdyż te wyjątkowo logo mają tylko na podeszwie i wkładce. Kolor zgrywa się w 100% (po raz pierwszy w życiu) z moimi spodniami z flaneli i leżą jak bespoke, kopyto jest moje. Wizualnie estetycznie wyglądają, nawet bardzo. Nie chodzi mi o porównywanie klejonych do gyw, ale o doświadczenia z samym Bossem klejonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mr Zdandysiały napisał:

Zainteresowały mnie, gdyż te wyjątkowo logo mają tylko na podeszwie i wkładce. Kolor zgrywa się w 100% (po raz pierwszy w życiu) z moimi spodniami z flaneli i leżą jak bespoke, kopyto jest moje. Wizualnie estetycznie wyglądają, nawet bardzo. Nie chodzi mi o porównywanie klejonych do gyw, ale o doświadczenia z samym Bossem klejonym.

Kolor butów nie powinien się nigdy zgadzać ze spodniami (z wyjątkiem czarnych spodni). Nawet najbardziej Zdandysiały adept mody męskiej powinien znać tą zasadę 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znasz jakiś inny kanał dystrybucji tych Meerminów niż sprzedawca goodyearshoes na eBay?


Niestety, ten sprzedawca to jedyne źródełko. No oczywiście zostają również takie opcje jak nasze portale z ogłoszeniami, gdzie można trafić na odsprzedawane nietrafione sztuki. Sam tak kupiłem nowe Chelsea za niecałe 4 stówki. Jednak to już raczej coś dla osób, które mają czas i mogą czekać na okazję.
Nie pisałem tego, bo pytałeś o sztywny budżet, ale mając te 600-700 złotych najpierw rozejrzałbym się na forumowej giełdzie za butami, w międzyczasie próbował dozbierać brakującą kwotę do butów od Patine.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

poszukuję cieplejsze casualowe/półformalne buty na jesień i zimę i kolorze ciemnego brązu (rozmiar 7UK, 26,5 cm stopa). Mogą to być licowe trzewiki lub zamszowe sztyblety. Niestety obecnie w sklepach nie ma interesujących mnie Berwicków a nie chce przeznaczać na buty więcej niż 1000zł. Czy wie ktoś gdzie mogę szukać berwicków? Miler, Macaroni, KlasyczneButy niestety nic nie mają w podanym rozmiarze. Patine troche przekracza budżet.

 

Przykładowe buty:

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-242-Saddle-Brown-Boot/5649

https://patine.pl/yanko-653yh-chesnut-niger.html

https://patine.pl/yanko-525y-chesnut-niger.html

https://patine.pl/yanko-556y-testa-moro.html

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-376-Brown-Suede-Chelsea/5675

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.