Skocz do zawartości

Monk Shoes forever and ever- wszystko o Monk Shoes


Wostok

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , dziękuje za podpowiedzi ;)

Pytam , bo jesli chodzi o realizacje u naszych szewców to monki sa chyba najrzadszym fasonem butow prezentowanych w galeriach .

Mam jeszcze dwa krótkie pytania ;

- większość double monkow ma nakładany nosek - czy to ma jakies konkretne uzasadnienie ? Mi bardziej podoba sie wizja gładkich

- jaki sposób szycia proponujecie ? To co znalazłem to zazwyczaj sztuper , czy sa jakies ciekawe alternatywy ktore pasują do monkow ?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CJ bardzo ładne i wydają mi się smuklejsze porównując do Loake.

 

kopyto CJ prezentuje się zdecydowanie smuklej, ale też jest w szerokości E, a długość buta, jak 8,5 loake. Oceniając skórę, mam wrażenie, jakby ta w loake nie ustępowała CJ (grubość, mięsistość). Rożnicę widać natomiast w wykończeniu buta (CJ posiadają ładnie ułożony i ukryty szew wokół cholewki, sprzączki i paski są większe). Nawiązując jeszcze do jakości skóry, miałem jedną parę Herringów wykonanych przez Alfred Sargent i wg mnie skóra była lepsza niż w C&J, ale to odnosi się do różnych typów butów (monki vs oxfordy), więc pewnie lepiej ocenią to osoby, przez których ręce przewinęło się więcej par ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć.

Mam pytanie. Poszukuję monków z 2 paskami na gumce. Mam Berwicki z górnym paskiem na gumce i jakieś budżetowe z Zalando z dwoma paskami na gumce. Jak dla mnie, te drugie są wygodniejsze zarówno w trakcie nakładania, jak i chodzenia (nie naciskają tak w podbiciu). Dlatego szukam monków, żeby obydwa paski były na gumce.

Wiem, że w Carlos Santos 2 paski są na gumkach, a w Yanko 306 tylko górny jest na gumce. Jak sprawa wygląda w innych monkach, zwłaszcza firm:

- Barker,

- Shoepassion,

- Herring?

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Na marginesie, znalazłem budżetową wersję monków a'la Lino :) :

 

https://www.zalando.pl/zign-eleganckie-buty-camel-zi112ca0l-b11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie. Poszukuję monków z 2 paskami na gumce. Mam Berwicki z górnym paskiem na gumce i jakieś budżetowe z Zalando z dwoma paskami na gumce. Jak dla mnie, te drugie są wygodniejsze zarówno w trakcie nakładania, jak i chodzenia (nie naciskają tak w podbiciu). Dlatego szukam monków, żeby obydwa paski były na gumce.

Wiem, że w Carlos Santos 2 paski są na gumkach, a w Yanko 306 tylko górny jest na gumce. Jak sprawa wygląda w innych monkach, zwłaszcza firm:

- Barker,

- Shoepassion,

- Herring?

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Na marginesie, znalazłem budżetową wersję monków a'la Lino :) :

 

https://www.zalando.pl/zign-eleganckie-buty-camel-zi112ca0l-b11.html

 

Ja mogę pomóc z Barkerami. Mam model Tunstall i obie sprzączki są na gumce.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Podczas oglądania ulubionego serialu natknąłem się na moim zdaniem świetnie ubraną postać. Szczególnie zacząłem zwracać uwagę na buty. W jednej trochę brutalnej scenie pokazane są monki... i tu pytanie do specjalistów czy ktoś mógłby zidentyfikować co to za firma, lub gdzie znajdę podobne buty? Załączam filmik i przepraszam za ewentualne spoilery (buty są pokazane 1:05 filmu) :) z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w centrum handlowym oglądałem monki Kazara i powiem, że wyglądają całkiem przyzwoicie. Porównywałem monki Kazara do modelu Wojasa, Ryłko i Gino Rosi i według mojej opinii są najciekawsze. Podoba mi się ich smukłe kopyto oraz podeszwa skórzana, która dodaje lekkości butom, kolor troszkę ciemny ale do zaakceptowania, całość ze skóry,  szyte chyba metodą blake. Tylko cena trochę za duża, ja bym kupił za max 400zł. Na razie poluje na promocje w sklepach internetowych, a jak nic nie znajdę to poczekam na letnie przeceny. Posiadam już kilka lat jedną parę Kazarów na podeszwie skórzanej szytej metoda blake i jestem zadowolony z jakości tych butów. Wiem, że są inne firmy typu Yanko :-) oraz tańsze Berwicki, G.B, tylko ich nie mierzyłem. Jeśli ktoś mierzył monki Kazara i ma porównanie do polecanych na forum butów to proszę o wskazanie modelu o podobnej estetyce. Poniżej zdjęcia tego modelu.

post-8196-0-36100200-1460527622_thumb.jp

post-8196-0-07487500-1460527629_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny but to moja druga noga w starym bucie :-) którego nie uważam za koszmarek. Prawdą jest, że skóra się mocno wyeksploatowana, ale jeszcze trochę da radę. Wiem, że przez swoją obronę starego buta narażam się na ataki estetom obuwniczym, ale nie dam się zwariować, że tylko yanko i zdjęcia robione w dzień zakupu. Planuje stopniowo wymianę mojej floty obuwniczej na lepszą jakość ale zgodnie z własną wolą i priorytetami. Przypomniało mi się, że sprzączki w Kazarach są na pasku parcianym, bo wiem że niektórzy pytają o takie szczegóły. Uprzedzając pytania nie jestem żadnym przedstawicielem firmy, ale gdy ktoś dałby mi do przetestowania jakości tych monków to nie obraziłbym się :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chyba blake" kolega pisał

 

 na czym opierasz przeświadczenie o stosowanej metodzie szycia?

 

 

 

hmmm :)  na stronie nie ma, a kolega miał w rękach i wysnuł takie przypuszczenie... stąd moje pytanie...

 

 

Ciekaw jestem bardzo kraju pochodzenia - przy przeszyciu noska jest widoczne takie przetłoczenie - widziałem takie np. w niższych liniach Loake. Nie jest wykluczone, że produkuje je ta sama fabryka (Portugalia?Hiszpania?), co dla bardziej renomowanych producentów, a Kazar tylko włączył do kolekcji i firmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin

Jak popatrzysz na inne półbuty wizytowe to np. loafersy w tej samej cenie (prawie) mają na podeszwie jakieś włoskie napisy.

@Zając

Ja się cieszę, że starają się robić jako tako wyglądające buty. Napisałem to już na forum. To co mi się nie podoba to, to, że zaczynają od monków zamiast zrobić porządnie wyglądające oxfordy czy derby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodę szycia blake opieram na postawie oglądania i dotykania butów . W środku buta jest wkładka skórzana, która posiada przeszycie jest ono takie samo jak na podeszwie, w tym samym miejscu, ta sama długość ściegu i ten sam kolor nici. Więc takie moje przypuszczenia, iż to jest metoda blake.  Nie wydaje mi się, iż jest to ściema tzn . na podeszwie jedno przeszycie, we wkładce drugie przeszycie a całość sklejona.  Jak dla mnie te buty są ciekawą alternatywą i zagradzam się że bez podwójnego przeszycia na "klapie monków" byłyby jeszcze fajniejsze. Kraju produkcji nie znam. Odbiegając trochę od tematu podoba mi się podejście na innym forum a mianowicie forum perfum, gdzie nie skreśla się żadnego zapachu tylko dlatego, że jest tani. Tam ważne są własne predyspozycje i rozwój swojego zmysłu zapachu. Na początku tej drogi nikt nie doceni subtelności zapachu wielowątkowego i nie zapłaci dużej kwoty za zapach. Wydaje mi się jak ludzie chcący kupić buty do kwoty 400zł, i zwracający się do pasjonatów, znawców powinni być uświadamiani o zagrożeniach w zakupie tańszych a przez to gorszych jakościowo butów, ale gdy nie chcą lub nie mają większej kwoty na buty to powinni kupować te tańsze, ale klasyczne fasony ładnie wyglądające. To chyba zmusi wytwórców na zmianę produkcji na bardziej klasyczne buty. Tak jak jest we Włoszech buty w centrach handlowych wyglądają ładniej.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.