Skocz do zawartości

Monk Shoes forever and ever- wszystko o Monk Shoes


Wostok

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Przeczytałem póki co kilka ostatnich stron tego tematu i naszły mnie dwa wnioski:

1. Dobrze, że pierwsze monki kupione na zalando były za duże i je oddałem.

2. Czas się nastawić, że na dobre buty będę musiał wydać dwa lub trzy razy więcej niż zakładałem.

Wstępnie tak jak większość nowych osób zakładałem, że wydatek 250-300zł na buty to dużo. Skoro kupując w sieciówce buty mają mi się rozlecieć po roku to faktycznie chyba lepiej dozbierać więcej i zapłacić za jakość. Muszę jeszcze doczytać troche więcej żeby zobaczyć jak ta jakość się faktycznie ma do ceny, ale na to muszę dać sobie czas.

Piszę z zapytaniem - nie stać mnie na kilka par monków - ale jedne w swojej szafie po prostu muszę mieć. Zdecydowałem się na czarne z srebrnymi klamrami. Jeżeli mielibyście kupić tylko jedną parę monków właśnie w takich kolorach - gdzie byście je kupili? I czy są jakieś sklepy stacjonarne czy wszystko trzeba szukać w internecie? Troche boję się o rozmiarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś ostatecznego budżetu, więc trudno doradzić. Wybrałbym Yanko, ze względu na kształt kopyta:

http://patine.pl/yanko-style-306-goodyear-welted.html

http://patine.pl/yanko-306-negro.html

To jednak nie wszystko:

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-592.html

https://sklep.klasycznebuty.pl/

http://www.herringshoes.co.uk/

http://www.afinepairofshoes.co.uk/

http://www.pediwear.co.uk/

Raczej trzeba nastawiać się na zakup internetowy. W Warszawie są sklepy Loake i Shoepassion, a w Gdańsku wspomniany powyżej sklep Klasyczne Buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stonish napisał:

Zdecydowałem się na czarne z srebrnymi klamrami. Jeżeli mielibyście kupić tylko jedną parę monków właśnie w takich kolorach - gdzie byście je kupili? I czy są jakieś sklepy stacjonarne czy wszystko trzeba szukać w internecie? Troche boję się o rozmiarówkę.

 

Moim zdaniem czarne to najmniej uniwersalny zakup. Również tak jak kolega @Jamjest proponowałbym brązowe.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lupin

Nie wiem przez kogo był poruszany i kto doszedł do takich wniosków, ale nie mogę się z nimi w pełni zgodzić. Czarne monki pasują choćby do szarych i granatowych spodni wełnianych i do jeansów. Do brązów faktycznie nie będą pasować. Z drugiej strony nie każde brązowe buty będą pasować do każdych brązowych spodni (np jasnobrązowe buty niekoniecznie muszą pasować do ciemnobrązowych spodni). Nazywanie czarnych monków najmniej uniwersalnym zakupem wydaje mi się "nieco" przesadzone. To są bardzo uniwersalne buty. Mało uniwersalne to są zielone, albo takie jak ma @Krzysiek_W (moro). Nawet jasnobrązowe/koniakowe monki (w stylu Carlos Santos Braga) wydają mi się dużo mniej uniwersalne od czarnych.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to zależy od tego, co kto lubi :). Ja mam tylko jedną parę czarnych butów, bo wolę brązowe, ale kolega chce czarne, to niech kupuje czarne.

Nie lubię za bardzo połączenia czarnych butów z jeans'ami. Jednak monki same w sobie są bardzo uniwersalne, a wybór koloru raczej powinien być uzależniony od pozostałej części posiadanej garderoby.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hargin napisał:

@Zajac Poziomka ale przyznasz, że średnio ciemny brąz jest bardziej uniwersalny od czarnego? :) Kolega chce kupić jedną parę i w mojej ocenie bardziej skorzysta na brązowych , niż czarnych (tak, tak... nie przepadam za czarnymi butami poza formalnymi okazjami). 

I tak i nie... W przypadku oksfordów ciemny brąz faktycznie może być bardziej uniwersalny, w przypadku double monków nie jestem pewien. Mam double monki w kolorze "średnio ciemnobrązowym" (C&J Lowndes) i w mojej (subiektywnej, niczym nie popartej) opinii to są mocno nieformalne buty. Nie założyłbym ich raczej do garnituru (w rozumieniu garnituru biznesowego z gładkiej wełny, pomijam tu wszelkie flanele itd.), a co najwyżej do zestawu koordynowanego. Z czarnymi nie miałbym takich oporów. Jeżeli chodziłbym częściej w garniturach zdecydowanie bardziej uniwersalne wydałyby mi się monki czarne/oxblood. Częściej chodzę w zestawach koordynowanych, chinosach i jeansach więc patrząc z tej perspektywy ciemnobrązowe monki są dla mnie bardziej uniwersalne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się :) Monki to są z zasady buty mocno nieformalne :) Kolor będzie miał drugorzędne znaczenie, rozpatrując w tym aspekcie. Ja swoje Y TdM z dużą swobodą używam do wełnianych, codziennych garniturów. Gdy potrzebuję stroju bardziej formalnego, monki zostają w domu ;) NIe da się jedną parą monków ogarnąć wszystkich okoliczności :) Rozumiem, że pytaniem było "wiem, że monki to buty nieformalne - jaki kolor będzie najbardziej uniwersalny?". Jeśli pytający chciałby w ogóle mieć jedne buty, które będzie eksploatował w najszerzej rozumianym wymiarze okoliczności ("od opery do pubu") ... to monki są marnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Hargin napisał:

 Rozumiem, że pytaniem było "wiem, że monki to buty nieformalne - jaki kolor będzie najbardziej uniwersalny?". 

 

w szale udzialania porad, zatraciło się główne pytanie @Stonish, ;) tj:

 

6 godzin temu, Stonish napisał:

Zdecydowałem się na czarne z srebrnymi klamrami. Jeżeli mielibyście kupić tylko jedną parę monków właśnie w takich kolorach - gdzie byście je kupili? 

 

W budżecie wyższym niż 300zł, (ale domniemam że Yanko, czyli około 1100zł to "jeszcze nie dzisiaj"), najlepszym jakościowo rozwiązaniem wg mnie byłyby Meerminy na Hiro (około 700zł) - piszę to z punktu widzenia monko-miłośnika i monko-posiadacza 10 par. Pewnym minusem tego rozwiązania jest kwestia dopasowania rozmiaru i ew. zwrotu do Hiszpanii. Natomiast zawsze możesz też wziąć na próbę w sklepie klasycznebuty.pl monki G&B (na początek), albo Berwick. Te monki również nie są złe w tym budżecie, a dodatkowo jak nie trafisz z rozmiarem, to bezpłatnie Ci wymienią na inny (albo je oddasz jak Ci się nie spodobają). 

Przykłady brązowych (ale są też w wersji czarnej)

Meermin na Hiro:

1.jpg

2.jpg

 

Berwick:

13328952_246751392361211_1295039164_n.jp

 

 

10175194_704051256362369_1022761646_n.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo małego doświadczenia w tej kwestii, wyrażę swoją opinię. Miałem podobny dylemat jak kolega Stonish.

Wiem, że brązowe monki powinny być bardziej uniwersalne, ale czarne dla mnie okazały się bezpieczniejszym wyborem.

Po pierwsze, brąz brązowi nierówny. Powiem więcej, kupienie ładnego brązu nie jest proste..

Często kolor ten jest w moim odczuciu nijaki, bez głębi często spaprany zbyt nachalną patynacją. 

Po drugie, w mojej szafie nie posiadam (jeszcze) spodni brązowych, zielonych, większość to różnej maści niebieskości, trochę szarości, czerni i bordo-czerwieni.

Nie każdy brąz pasuje do każdego niebieskiego, mam już cztery pary brązowych butów i mam spory problem ze zgraniem paru niebieskości.

Z czarnymi monkami problem ten w moim odczuciu nie występuje i dlatego uważam czarne monki za lepszy wybór dla osoby z mniejszy doświadczeniem.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, dalej szukam swoich ciemno brązowych monków poniżej 500 zł. Ostatnio Venezia taki model wypuściła na skórzanej podeszwie, ale już podzelowane. Cena 350 zł bez złotówki. Może ktoś skorzysta, mi nie podobają się. Na razie z wszystkich sieciówkowych butów najbardziej podobały się monki Kazara.

IMG_20160906_082728.jpg

IMG_20160906_082657.jpg

IMG_20160906_082538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.