Skocz do zawartości

Monk Shoes forever and ever- wszystko o Monk Shoes


Wostok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów

Od dłuższego czasu staram się upolować buty typu double monk strap - nie mam pojęcia jak przetłumaczyć te określenie.

Najbardziej podoba mi się model marki Edward Green:

Dołączona grafika

Może któryś z Panów widział podobne w rozsądnej cenie tj do 500-600zł?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Czy którykolwiek z szewców polecanych przez Panów byłby w stanie wykonać tego typu obuwie na zamówienie? (zdaję Sobie sprawę ze wtedy będzie drożej)

PS.: Co sądzicie o tego typu butach??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model, chociaż w Polsce będziesz miał problem ze znalezieniem podobnych w podanej cenie.

szukaj w necie pod hasłem: twin buckle Monk Shoes

W Polsce, jedyne co mi przychodzi na myśl to belgijskie buty marki Ambiorix, model monk shoes Royce, (http://www.ambiorix.pl)

lub patrz na stronie miedzynarodowej Ambiorixa http://www.personalpair.be - daje daleko idące możliwości personalizacji (kolor, podeszwa itd)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

nie wiem jaka może być ich cena, buty w najwyższej linii "GOLD" kosztują w Polsce około 1250 pln

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie modele są dostępne na herringshoes.co.uk - popatrz na linie premier collection herringa lub loake blackfriars. Cena jest dość wysoka, ale tańsze od polskiego szewca. poszukaj na ebay'u produktów ralpha laurena lub charlesa tyrwhitta - pojawiaja sie w cenach 120-130 funtów dość regularnie (mowa tu oczywiście o nowych modelach z pudełkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo tanie monk strapsy będą dostępne za około 1 miesiąc na stronie greckiego producenta

http://www.fdg.gr

Załączam jedno ze wczesnych zdjęć jakie otrzymałem od pracownika sklepu

Buty mają być dostępne również w kolorze brązowym :) i kosztować około 60 euro.

Zapięcie nie jest jednak takie fajne jak w przypadku butów ze zdjęcia Wostoka

post-103-13658919365538_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Monk Shoes (oprocz loafers) naleza do moich ulubionych butow. Nosze je prawie do wszystkiego. Jezeli zastanawiam sie nad nowa para butow, to zawsze biore pod uwage mozliwosc zakupu nowych Monk Shoes.

Dlatego prosze o Wasze spostrzezenia, refleksje, wspomnienia, zastosowanie, marzenia etc., etc. odnosnie tego rodzaju obuwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione Monk Shoes to Poulsen Skone Felstead. Gdy zobaczylym je onegdaj na stronie www.newandlingwood.co.uk bylem "trafiony i od razu zatopiony". Wiedzialem, ze musze je kupic. A byly wtedy po obnizce, ktora jest wydarzenie bardzo rzadkim (raz na kilka lat) odnosnie tej marki (robi je Grenson - Grenson Masterpiece Collection). Zaplacilem za nie 299 funtow i nie zaluje tego. Wrecz przeciwnie! Po latach wygladaja jak nowe.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham monki! Ale tylko pojedyncze :)

Wole podwojne ... chociaz ... Moje pierwsze "monki" to C&J Malvern Chesnut, takie jak te na zdjeciu

Dołączona grafika

Kupione przed laty na http://www.plal.com (taniej chyba na calym swiecie nie mozna dostac C&J z wyjatkiem Price watch Pediwear). Przyznam, ze po latach prezentuja sie doskonale.

Drugie, z ktorych jestem mniej zadowolony to C&J Savile Dark Brown (hand grade). Na lewym bucie marszczy sie skora ... i nie jest to jedynie moj problem. Znam ludzi majacych cos podobnego. Oto moje zdjecie:

Dołączona grafika

Zrazilem sie przez to do "pojedynczych monkow" ... chociaz podobaja mi sie bardzo Tricker's Mayfair .... i chyba je kupie.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.