Skocz do zawartości

Monk Shoes forever and ever- wszystko o Monk Shoes


Wostok

Rekomendowane odpowiedzi

ok, teraz jasne. Osobiście nie szedłbym w kierunku rozwiązania pokazanego na zdjęciu (brązowe zamszaki). NIle wygląda to dobrze, a udziwnianie monkow może przynieść karykaturalny efekt. Nie wiem na ile to możliwe, ale szukałbym mozliwosci wszycia pod innym kątem elementu z paskiem zapinającym. Naszego forumowego Szewca pytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie ma możliwości innego przyszycia obłożyny. To jest błąd konstrukcyjny buta. Pozostaje mi albo nadal nie zwracać na to uwagi lub podjąć ryzyko przeróbki.

Co do forumowego szewca to nie wyobrażam sobie wykonania takiej przeróbki bez przymiarki. W grę wchodzą więc tylko pracownie warszawskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Na prośbę kolegi blondaas-szybkie porównanie monków Yanko vs Alfred Sargent.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że w Yanko chodziłem 2 dni, natomiast w Ramsey tylko 20 min w domu, więc będzie to bardzo subiektywne porównanie. Ponadto Yanko kupione w I gatunku, natomiast Ramsey jako seconds

Obie pary uważam za rewelacyjne buty pod względem wykonania i zastosowanych materiałów. Proporcje i kształty butów widoczne na zdjęciach. Osobiście uważam, że Yanko są elegantsze i podobają mi się bardziej, ale może się to zmienić.

Ramsey na kopycie 99 rozm. 8F, natomiast Yanko na kopycie 915, 7.5 F. Pod względem rozmiaru Yanko wypadają troszkę większe, mimo że są o 1/2 rozmiaru mniejsze.

 

Ciężko porównać zachowanie podeszw w obu parach, gdyż AS biegały tylko po domu. Nie ukrywam jednak, że jestem troszkę zaskoczony jak źle wyglądają podeszwy w Yanko po 2 dniach chodzenia-pocieszam się, że jest to efekt deszczu. AS zostały fabrycznie wyposażone w lepszą podeszwę - Oak Bark. 

 

Jakość skóry: skóra na Yanko jest miększa, jednak zdecydowanie cieńsza. Łatwiej będzie ocenić za jakiś czas, gdy w obu butach troszkę pobiegam. Paprząc jednak na pozostałe buty Yanko i AS, które posiadam, zdecydowanie mogę powiedzieć, że AS stosuję lepszą skórę.

 

Co zdecydowanie jest lepsze w AS:

AS zastosowało dłuższe skórzane boki (te od zewnętrznej strony butów, które chowają się pod cześć wierzchnią zakończoną paskami), co powoduje łatwiejsze wkładanie buta, gdyż nie trzeba poprawiać wypadającego krótszego kawałka. Uważam, że Yanko powinno to poprawić.

 

Myślę, że ciężko jest porównać obie pary, gdyż reprezentują one inną półkę jakości i ceny, jednak różnice nie są wielkie. W przypadku obu par nie można się pomylić. AS zdecydowanie jest wykonany z lepszych materiałów, jednak czy warto zapłacić prawie 100% więcej? Odpowiedz zależy od bardzo wielu czynników. Ja na szczęście kupiłem w II gatunku więc uważam, że było warto kupić AS. 

Zakupu Yanko 306 jednak nie żałuję, szczególnie że Testa de Moro jest pięknym kolorem. Ponadto Yanko daje możliwość dobory materiałów i kolorów, co w przypadku AS powoduje wzrost ceny o dodatkowe 500 GBP.

 

Od lewej AS:

attachicon.gifYA.jpg

attachicon.gifYA1.jpg - brzydkie załamanie skóry w Yanko przy pasie zamykającym, jest wynikiem ubierania buta, i wypadania kawałka skóry, który wchodzi pod pas zamykający

Minęło kilka miesięcy od zakupu zarówno Yanko jak i AS i pojawiają się nowe spostrzeżenia. Z obu par jestem bardzo zadowolony, jednak:

 

- skóra na AS jest lepszej jakości

- AS na 99 w rozm UK8 to idealny rozmiar na moje stopy. Początkowo buty były troszkę ciasne jednak z czasem dopasowąły się

- kolor Oak jest przepiekny, jednak TdT w Yanko ma swój charakter, wolę jednak Oak

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Poszukuje monkow (licowe) o smuklym, dynamicznym kopycie. Podobaja mi sie Yanki, jednak sa dla mnie za drogie jak na buty "okazjonalne" (nie planuje ich nosic czesciej niz 4 razy w miesiacu).

Niestety nic tanszego o takim zgrabnym, "wytaliowanym" kopycie nie znalazlem.

Mozecie cos polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje monkow (licowe) o smuklym, dynamicznym kopycie. Podobaja mi sie Yanki, jednak sa dla mnie za drogie jak na buty "okazjonalne" (nie planuje ich nosic czesciej niz 4 razy w miesiacu).

 

Wg mnie błędne podejście - kup piękne i dobre jakościowo buty, a będziesz je zakładał często i chętnie. Taka filozofia wg mnie sprawdza się tylko na najgorszą breję pośniegową i sól - wtedy faktycznie dobrze mieć parę-dwie butów, których mniej szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.scarosso.com/en/men/shoes/monks/roma.htmlte mają fajne kopyto! Tylko kolor taki nijaki.Gdyby były jaśniejsze, to jeszcze można rozważyć regularne traktowanie kremem np. pomarańczowym, czerwonym, itp. by spatynować. ;)

 

Wg mnie błędne podejście - kup piękne i dobre jakościowo buty, a będziesz je zakładał często i chętnie. Taka filozofia wg mnie sprawdza się tylko na najgorszą breję pośniegową i sól - wtedy faktycznie dobrze mieć parę-dwie butów, których mniej szkoda.

 

Mam 13 par butów na co dzień. Wszystkie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha...no to Kraków :mrgreen:

szukaj więc okazji na ładne i dynamiczne buty, a nie rozwadniaj się na przeciętność dla samego posiadania monków w stajni (to rzecz jasna uprzejma porada...i darmowa :-) )

 

ja popełniłem ten błąd kupując jakieś monki na ebay.it - wyglądały nawet nieźle, próba lustra nawet wyszła jako tako. Po 2 tygodniach, przy sprawdzaniu ciśnienia w oponie samochodu nastąpiło "złamanie" się noska  :shock: zamiast w poprzek, miałem ślad zagięcia wzdłuż :mrgreen:

Potem już poszedłem w inne, lepsze marki, ale monki to moje ulubione buty - mam 6 par, jedna zamówiona na malowanie do Arsena i jeszcze ze 3 pary w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie o dostępność monków w obecnej ofercie sieciówkowej. Czy gdzieś są dostępne. Bo wydają mi się coraz bardziej popularne. Szukam brązowych ze skóry licowej. Wiem że są droższe i pewniejsze firmy typu Yanko, meermin itp. , ale szukam jednak tańszych. W poprzednim sezonie wiem że wojas coś miał. Teraz chyba ryłko cos wypuściło- ale trzeba uważać na fason bo co niektóre modele to straszydła, nie buty.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem na szybko kilka stron internetowych i z tych tańszych butów typu double monki ze skóry licowej brązowe są takie np.: zolando pier one 249zł, Wojas 399,  Gordon Bross 429 ( zolando-duży rozmiar), Ryłko 499, Kazar 769, Królewski Herb 799. Po zdjęciach zauważyłem, że odpowiedni kształt i jakość podeszwy oraz gatunek skóry zaczyna się od poziomu Grordon Bross.

Hargin jeśli możesz podać swoje sprawdzone typy do 400-500zł to proszę o wskazanie poszukiwań.

secondhand_man - dzięki za info. Jednak ostatnio kupiłem sobie z Wojasa monki zamszowe, przeceniony model ubiegłoroczny, w kolorze zgnitej zieleni i na razie sobie chwalę. Teraz poszukuje ze skóry licowej brązowe najlepiej w podeszwie skórzanej. Wiem, że może być ciężko w tej cenie, ale nikt nie mówił, że będzie lekko ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.