Skocz do zawartości

Monk Shoes forever and ever- wszystko o Monk Shoes


Wostok

Rekomendowane odpowiedzi

G&B ma zamsz dość surowy w dotyku i ciężki w pielęgnacji, włoski bardzo krótkie i twarde, bardziej polecam analogiczny model Meermin za 15 ojro więcej

Bardzo dziękuje za podpowiedź.

Myślałem też o zakupie Meermin, ale G&B mają podeszwę ze skóry.

Jednak jakość zamszu jest najważniejsza, więc wrócę chyba do pomysłu z Meermin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całościowo to będzie 58,5 euro więcej. Meermin bierze 20 euro za wysyłkę, G&B ma darmową. Do tego dochodzi jeszcze 10% rabat na G&B o którym ktoś niedawno pisał na forum.

58,5 eurasa to spora różnica, ale jeśli G&B mają taki kiepski zamsz to wart dołożyć tą kwotę.

Planowałem wydać około 150 ojro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, Od jakiegoś czasu siedzą mi w głowie brązowe podwójne monki z zamszu. Takie jakie te:

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Niedługo jadę do Berlina i tam właśnie chciałbym kupić buty w tym stylu.

Budżet jakim dysponuję to ok 200Euro +/- 25%

Czy ktoś z Was koledzy wie gdzie można zdobyć lub widział podobne Monki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Od jakiegoś czasu siedzą mi w głowie brązowe podwójne monki z zamszu. Takie jakie te:

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Niedługo jadę do Berlina i tam właśnie chciałbym kupić buty w tym stylu.

Budżet jakim dysponuję to ok 200Euro +/- 25%

Czy ktoś z Was koledzy wie gdzie można zdobyć lub widział podobne Monki?

W Macaroni Tomato Loake 1880.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłużeszego czasu zastanawiam się nad zakupem pirwszych Monk-ów. W chwili obecnej bardzo dobrą ofertę ma Herring na model Philip wyprodukowany przez Cheneay. Buty są obniżone o 100 GBP.

Czy może któryś z forumowiczów jest szcześliwym posiadaczem tego modelu i może podzielić się uwagami/spostrzeżeniami?

post-5810-13658924454619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłużeszego czasu zastanawiam się nad zakupem pirwszych Monk-ów. W chwili obecnej bardzo dobrą ofertę ma Herring na model Philip wyprodukowany przez Cheneay. Buty są obniżone o 100 GBP.

Czy może któryś z forumowiczów jest szcześliwym posiadaczem tego modelu i może podzielić się uwagami/spostrzeżeniami?

Też mi się bardzo podobały, ale ostatecznie nie kupiłem. Kupiłem natomiast Herring Christchurch, bo chciałem mieć monki na lato.

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... hoeid=2396

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Tu np. nie widać ich i podoba mi się to (o ile to nie zdjecie nówki sztuki):

 

Mint to nie jest - podeszwa pod noskami jest nieco starta (chyba więcej niż po jednokrotnym założeniu). Nie wiadomo natomiast, czy but nie jest świeżo zdjęty z prawidła o właściwej wielkości, na którym odpoczywał i wracał do pierwotnego kształtu. 

 

Zupełnie śladów użytkowania się nie uniknie, zresztą, moim zdaniem, byłoby to niepożądane. Ubranie i obuwie pracuje, więc ślady tej pracy są nieuniknione. Najlepszy garnitur się gniecie, najlepszy but się zagina. Jakość decyduje o tym, jak.

 

Jeżeli chodzi o obuwie i zagięcia, to, według mnie, najważniejsze czynniki wpływające na wygląd w trakcie użytkowania to:

 

- jakość przedmiotu: rodzaj i jakość skóry (+ ewentualnie obecność/brak toe cap) - oczywiście, dla cordovanu trzeba przyjąć inną estetykę  :D

- jakość konserwacji: sposób przechowywania i pielęgnacji

- jakość dopasowania: dobór rozmiaru/kopyta do stopy użytkownika

 

To taki stół na trzech nogach - wszystkie są potrzebne dla równowagi.

 

 

Edit:

 

Panowie, czy takie zagiecia skóry w monkach to standard czy jakaś wada?

 

Shoot, ale to właśnie jest cordovan (nie chciało mi się wcześniej szukać źródła zdjęcia icon_redface.gif).

@paero123 - odszukaj sobie kilka zdjęć butów z cordovanu po dłuższym użytkowaniu, a przekonasz się, że te pofalowania są taką samą cechą, jak spieranie się koloru w jeansach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mając te 20 lat na nic lepszego sobie człowiek póki co pozwolić nie może, zresztą patrząc jak szybko jestem w stanie zniszczyć nowe buty to mam wątpliwości nawet co do zakupu takich za 500zł.

Wiosną tego roku zacząłem przygodę z monkami od prostego modelu z Massimo Dutti z pojedynczą sprzączką, w sumie także pierwszy but na skórzanej podeszwie jaki nosiłem, ale całkiem pozytywnie oceniam jakość wykonania jak na buty za ~250zł.

@alabuz rozmiarówka w tych Gordonach typowa czy zwracać na coś uwagę?  Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.