Skocz do zawartości

Monk Shoes forever and ever- wszystko o Monk Shoes


Wostok

Rekomendowane odpowiedzi

Te buty są ekhm.. dziwne. :? Dla mnie chyba za bardzo art deco chociaż przyznam, że to kopyto dużo zyskuje w przypadku loafersów.

Tutaj sa ich zdjecia "w realu" - loafersy i .... monki sa najladniejsze ...Ja naprawde chcialbym takie loafersy!!! ... zastanawiam sie ile za nie beda chcieli "zedrzec" pieniedzy?

http://www.styleforum.net/showthread.ph ... 70&page=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=3&t=573

Czarny zamszowy Vendome jest na żywo prawie identyczny jak loafersy w prawym górnym rogu na kopycie deco.

Uploaded with ImageShack.us

Ten na dole tez mi sie bardzo podoba ....aaaa ...odnosnie ceny ... to za aligatora deco (stary aligator z lat trzydziestych :lol:;) ) chca ok 5000 euro :lol: (ale ja nie lubie aligatorow :mrgreen:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wklejałem w temacie o nowych nabytkach, ale zostały przyćmione butami Bartka..

Specjalnie dla gccg - który jak na złość nie skomentował tam moich Sargentów z linii Premier, model Hadleigh:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mam też pytanie związane z paskami - jak się zachowują po latach, czy się jakoś rozciągają, wyrabiają, czy się komuś uszkodziły?

Oraz druga sprawa, czy w waszych monkach są one wszyste sztywno czy na elastycznych gumkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wklejałem w temacie o nowych nabytkach, ale zostały przyćmione butami Bartka..

Specjalnie dla gccg - który jak na złość nie skomentował tam moich Sargentów z linii Premier, model Hadleigh:

Mam też pytanie związane z paskami - jak się zachowują po latach, czy się jakoś rozciągają, wyrabiają, czy się komuś uszkodziły?

Oraz druga sprawa, czy w waszych monkach są one wszyste sztywno czy na elastycznych gumkach?

Juz komentuje!!! Zrobie to w temacie "Nowe nabytki". Czy sadzisz, ze ja bym ich nie skomentowal??? Taka okazja nie zdarza sie czesto! :D

A tak na marginesie, to tutaj musza one tez byc ... toz to klasyka

Paski sie nie rozciagaja w tej klasie butow, ... nigdy czegos podobnego nie doswiadczalem. Rowniez nigdy nie ulegly uszkodzeniu ... ale to zalezy od sposobu uzytkowania naturalnie :D

Paski sa sztywne, zas sprzaczki sa na elasrycznych gumkach. Sadze, ze nie bedziesz mial z nimi problemu. A pisze to dlatego, ze w moich Peal & Co (Alfred Sargent dla Brooks Brothers) "puscila" troche nitka, ktora gumka byla przyszyta do cholewki. Zaznaczam od razu, ze cholewka w tym miejscu nie jest skorzana, tylko canvas (ze skora nigdy czegos podobnego nie mialem). Akurat bylem wtedy podczas wakacji w Polsce. Poszedlem do pierwszego lepszego szewca ... on to najzwyczajniej przeszyl kilja razy wzmacniajac owa "konstrukcje". Operacja trwala

okolo 10 minut, jej koszt wyniosl 4 zlote i 50 groszy a gumke (po owym wzmocnieniu) przyslowiowymi konmi mozna targac. Estetycznie zas wszystko OK. Przeszycia sa niewidoczne (nic w kolorze canvas) a zakrywa je do tego sprzaczka a po zapieciu buta dodatkowo pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Dzięki gccg.

Szkoda, że juz ich nie ma, pewnie bym się skusił. Jeśli nigdzie nie znajdę, to pewnie wypróbuję jakiegoś szewca..

Czarny zamsz jest bardzo malo popularny. Oni mieli je przez chwile w swej kolekcji a nastepnie zniknely bez sladu i chyba juz nie powroca ...gdyz nie bylo na nie (jak sadze) wielu chetnych. Taki but jest ciekawy w sensie jego "egzotycznosci", "innosci" .

Nie wiem ile kosztuja takie buty bespoke u szewca ale mozesz je tez zamowic jako MTO u Alfred'a Sargent'a - MTO model Ramsay http://alfredsargent.co.uk/ASShoe.aspx? ... =Exclusive. Cena 385 funtow.

Tutaj zdjecia tychze butow w Navy Suede (prawie czarna :D)z blogu AS.

http://alfred-sargent.blogspot.com/2010 ... k-mto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Po spędzeniu ponad 16 godzin w moich monkach AS stwierdzam - warto zapłacić za dobre buty. Jestem w szoku jak one oddychają i jak są wygodne.

Wole dobrze dobrane skorzane buty anizeli jakiekolwiek inne ze wzgledu rowniez na ich komfort. Z tym, ze to czego kolega szuka powyzej jest dostepne jedynie jako MTO za dosc wysoka cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład jak można za przeproszeniem spieprzyć fajny pomysł na monki z dobrej skóry zabarwionej na ciekawy kolor. Nie widać tego dobrze na zdjęciu, ale but ma nosek ściachany chyba maczetą, a kopyto jest zbyt wąskie w obrębie pięty.

post-1-13658920076198_thumb.jpg

Trochę lepiej to wygląda w przypadku double straps.post-1-13658920076408_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że u Baty oferują dwa modele czarnych Monks double straps.

Jedne w cenie 359 zl /wg mnie zgrabniejsze, ktore kupilem/,

drugie w cenie 329 zl / też przyzwoite, ale nie kupilem/.

Buty są na skórzanej podeszwie i wyglądają chyba lepiej niż inne cuda z Baty.

Pani ekspedientka na moją nieśmiałą uwagę, że "cena - jak na Batę - slona" - odparła, że to kolekcja "wloska, robiona we Włoszech". No i tym zamknęla temat:).

Fakt - stosowny napis na bucie jest - ale czy to prawda i jak z jakością - się zobaczy.

ps.

Pani poinformowala nadto, że buty tych modeli nie są oferowane we wszystkich salonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wyglądająte miguele powyżej..

Mam ochotę na następne monki. Planuję podwójne i chyba tym razem w czarnym kolorze. Zastanawiam się czy Alfred Sargent czy coś innego. Zależy mi na smukłym kopycie. Widziałem bardzo ładne Santoni, macie jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Strasznie wyglądająte miguele powyżej..

Mam ochotę na następne monki. Planuję podwójne i chyba tym razem w czarnym kolorze. Zastanawiam się czy Alfred Sargent czy coś innego. Zależy mi na smukłym kopycie. Widziałem bardzo ładne Santoni, macie jakieś inne propozycje?

Wszystko zalezy od tego ile pieniedzy chcesz na nie przeznaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.