Skocz do zawartości

Monk Shoes forever and ever- wszystko o Monk Shoes


Wostok

Rekomendowane odpowiedzi

Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach. Loafersy to ogólna nazwa typu obuwia. Jest cała masa loafersów wyglądających nowocześnie i masa "dziadkowych". Jest na Instagramie użytkownik @bespokeaddict , który poddaje renowacji buty nawet z lat 70-tych. I wszystkie jego buty są właśnie "dziadkowe". Nie potrafię dokładnie określić co powoduje, że robią na mnie takie wrażenie. Może jest to kopyto? Proporcje? Wszystko zależy od konkretnego modelu buta i jego otoczenia (kolor i krój skarpet i spodni). A może jest tak, że niektórzy mają taką "dziadkowość" od urodzenia i bez względu na to czy założą sneakersy czy loafersy ta "dziadkowość" zawsze jest z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Xune napisał:

Nie, monki się podobają, gorzej z loafersami + skarpetą

A ja bardzo nie lubię butów (no, może poza mokasynami samochodowymi) bez skarpetek... 

Poza zimą noszę w 95% przypadków loafersy. Ale ja to jestem inżynier, a nie pittiuomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mayor napisał:

Monk Strap Slip-on Loafer Shoes

W sklepie Nordstrom faktycznie :)
 

5 minut temu, Bacio napisał:

A ja bardzo nie lubię butów (no, może poza mokasynami samochodowymi) bez skarpetek... 

Widzisz, z moją żoną byście się nie dogadali :D Do zamszowych tassel korzystam z tych niskich, niewidocznych. Do licówki wysokie już prędzej. Poza loafersami (ew. boat shoes) nie mam takich dylematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich właśnie odpowiedzi oczekiwałem ;) czyli plan jest taki żeby pokazać narzeczonej loafersy + skarpeta a potem powiedzieć "albo te Yanko Testa de moro" :)
Własnie dotarła moja para ;) 
Jak po naciągnięciu gumy zapinam się na środkową dziurkę to jest chyba ok? kolor faktycznie tabakowy, niektóre zdjęcia oddawały bardziej brąz mieszany z burgundem, to kwestia późniejszej pielęgnacji i używanego kremu czy to zależy jak się trafi?.

20180511_120456.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

To miks czarnego, burgundu, śliwki i fioletu. Przy różnym świetle różnie oddają kolor. Tak jak piszesz, chyba 6 lub 7 lat temu Santoni zrobił model, który był czarny, a w bardzo dużym słońcu miał taką poświatę burgundu i im większe światło słoneczne ten burgund był coraz ostrzejszy. Burgund wyglądał jakby fluorescencyjnie, bardziej ze względu na swoją barwę dość wyraźną niż na blask. Buty wtedy kupiłem całkiem przypadkiem w całkiem niepozornym outlecie Sarravalle na drodze z Mediolanu do Genui. Buty były w stanie fabrycznym i chyba tam trafiły ze względu na eksperymenty producenta z barwieniem. Warto to miejsce przy okazji odwiedzić, bo trafia tam często wiele prototypów, które są prezentowane na trunkshows jako modele dla późniejszych zamówień mto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad zakupem monków. Mam jedne w średnim odcieniu brązu w skórze licowej. Teraz planuje zakup drugiej pary i zastanawiam się nad czarnymi licowymi, które chciałbym wykorzystać w casualu.

Macie pomysł / pomysły na ciekawe połączenia z kolorem spodni? Np. granatowe chino oraz jeansy pewnie będą ok. 

Czy lepiej odpuścić i szukać w ciemnobrązowym zamszu bądź w ciemnym brązie w licu zważając na fakt, że w średnim brązie już mam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sporo zależy od stylu buta, czyli kształtu kopyta, rodzaju skóry (groszkowa, czy zwykła licowa) oraz od stormweltu. Szersze kopyto, groszkowa skóra i stormwelt sprawią, że buty będą świetne do dżinsów, a do garnituru (nawet casualowego) już mniej. Te które zamieściłem dwa posty temu (Meermin na kopycie Elton) do dżinsów mi nie pasują.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pozwolę sobie odkopać. :)

Proszę o poradę jakie monki kupić przy takim wymiarze stopy (długość 28,3 cm, szerokość 26,5 cm, wysokość podbicia 27 cm) wydaje się że odpowiedni dla mnie będzie numer UK 9? 

Budżet jaki mam to około 1200 zł. Zastanawiam się nad:
YANKO Double Monks 306 F
YANKO Double Monks 663 G
PATINE Double Monk 77030 G
Loake 1880 Cannon Black

Buty chcę kupić w kolorze czarnym do dwurzędowego garnituru, mierzyłem crownhill w Poszetce niestety nie mogłem ich zapiąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.