Skocz do zawartości

Pierwsze bespoke prośba o pomoc


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za bezcenne uwagi. Myślałem, że nikt nie zauważy +12kg w porównaniu do dnia zakupu tejże marynarki przed kilkoma laty.  8-) Dzisiaj myślałem, że bezpieczniej byłoby dla mnie zacząć od MTM (np. Balthazar bądź Cafardini), ale powyższa wiadomość Pana Sebastiana nie ułatwia mi podjęcia decyzji  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Cześć,

Przeglądam forum od jakiegoś czasu, trafiłem do was poprzez loga Szarmanta, albo Millera, już nie pamiętam ;)

Moja wiedza na temat bespoke jest dosyć mocno ograniczona, jednakże wydaje mi się, że w moim wypadku taki garnitur będzie najlepszym rozwiązaniem. Ok, przechodze do meritum:

Jestem osobą, niewysoką, ok 175cm wzrostu, dosyć szczupłą, trochę ponad 60kg wagi. Niestety, z licznymi wadami postawy.

urodziłem się z brakiem kości promieniowej w prawęj ręce, przez co - mimo że jest ona sprawna i w 100% funkcjonalna ;) uzywam jej nieco mniej niż ręki lewej. Z tego powodu, mam nieco opuszczony i wychylony do przodu prawy bark. Nie wspominając już o tym, że ręka jest krótsza niż ta druga. Nie wdając się w jakieś mocne szczegóły, łatwo wywnioskować, ze przez to wszystko plus krzywą postawe, garnitury "sklepowe" leżą na mnie słabo... Mam jeden garnitur, ktory był poprawiany przez krawca, ponad rok temu i wygląda on nienajgorzej, jednak nie jest to ten efekt, który chciałbym osiągnąć.

W dzień swojego ślubu, chciałbym wyglądać możliwie jak najlepiej, wiadomo, że nie ukryję swoich, że tak powiem niedociągnięć, jednakże chciałbym żeby nie rzucały się tak bardzo w oczy.

Zważając na wszystko co napisałem powyżej, intensywnie myślę o garniturze szytym na miarę. ewentualnie MTM, lub sklepowy do poprawki.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na garnitur to maksymalnie 4000 zł Zdaje sobie sprawę z tego, ze kwota nie jest wysoka, ale myślę ze poza Warszawą, uda mi się zneleźć krawca, który spełni moje wymagania.

Prosiłbym Was o porady, sugestie i wszelkie informacje, które mogą mi się przydać.

Pod uwagę brałem Pana Andrzeja Nieszczesnego z Poznania i Pana Tadeusza Basia z Łodzi, ewentualnie Pana Kruszeskiego z Warszawy.

Przepraszam, za być może chaotycznie napisany post, ale pisze go w pracy a dzisiaj mam urwanie głowy i robiłem to na raty ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U p. Błońskiego można również spokojnie zrobić porządną przeróbkę RTW. Ostatnio u niego byłem i sam mi powiedział, że jeden rękaw trzeba trochę bardziej skrócić niż drugi z uwagi na "moją niedoskonałość" (oczywiście p. Błoński powiedział to w elegancki sposób ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, które rozwiązanie w moim wypadku będzie najlepsze waszym zdaniem? Wszędzie piszecie, że pierwszy bespoke zazwyczaj jest nieudany dlatego boję się że może wyglądać gorzej niż poprawiany RTW. Szczególnie że chciałbym mieć garnitur w miarę współczesny, najlepiej taki w Brytyjskim stylu.

Gdy wybiorę już sposób szycia czy też poprawek, kolejnym problemem będzie wybór krawca. Zasialiscie w mojej głowie wątpliwości, faktycznie nie jestem przekonany czy bardziej wiekowy Krawiec z wyrobionym stylem będzie odpowiedni na początek. Proszę o pomoc, ponieważ z dnia na dzień staje się coraz bardziej zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu poszukałbym w miarę niedrogiego materiału (np. na ebayu) i poszedł do najlepszego krawca na jakiego będzie Cię stać. Poznań może być dobrym kierunkiem. Masz tam 3 pracownie których realizacje możesz znaleźć na forum i ocenić - Krupa&Rzeszutko, Miller, Zbigniew Radlicki. Dowiedz się o ceny za szycie, może z tańszym materiałem zmieścisz się w zakładanym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie jest kwestia finansów, bo te 500 czy tysiąc złotych ewentualnie będę w stanie dołożyć. Bardziej męczy mnie pytanie, czy w moim wypadku ryzykować bespoke czy może lepiej RTW i poprawa. To jest ważna okazja i nie będzie potem czasu na zmiany jak okaże się że bespoke będzie słaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nikt Ci nie odpowie. Opisałeś że masz trudną sylwetkę ale bez zdjęć naprawdę ciężko coś powiedzieć. Moim zdaniem bespoke u któregoś z polecanych na forum krawców będzie lepsze niż poprawiane RTW. To, że pierwsze bespoke musi być nieudane to IMO spora przesada. Wiadomo, że kolejne zlecenia mogą być lepsze bo masz już jakiś punkt odniesienia i wiesz co się u Ciebie sprawdza a co nie ale nie jest tak, że pierwszy garnitur musi być marny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pracowni krawieckiej, która jest równocześnie doświadczona i znająca współczesne oczekiwania klientów (a te warunki spełnia choćby Krup&Rzeszutko) ryzyko nieudanego zamówienia jest zdecydowanie mniejsze, zwłaszcza jeżeli wiesz, czego oczekujesz. Dodatkowo możesz zapytać, czy któryś doświadczony forumowicz z danego miasta nie zechciałby Ci asystować przy zamówieniu, co zmniejszy ryzyko wpadki. Z drugiej strony przeróbka RTW przy wymagającej sylwetce jest obarczona ryzykiem, bo może nie dać oczekiwanego rezultatu, a przerobionego garnituru nie zwrócisz. Wniosek: tak jak powyżej pisze Ernestson.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za porady, coraz bardziej przekonuje się do Krupa&Reszutko, ale zastanawiam się czy nie są to krawcy z górnej połki cenowej. Myślałem też o Panu Andrzeju Nieszczesnym, tyle ze to już ok. 70 letni krawiec, który na pewno ma wypracowany styl i może być ciężko u niego z nowoczesnością, nie widzę zeby były jakieś zdjęcia jego prac na forum. Może macie jakieś inormacje? W grę wchodził także Pan Baś i Błoński, myślałem też o Dignito, tyle ze oni jak spotkałem ich na targach ślubnych, krzyczeli sobie od 6k w górę ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wziąłbym też pod uwagę Pana Radlickiego.

@Wąski pokazywał dwie realizacje -a też nie ma 'łatwej' sylwetki. Biorąc to pod uwagę, uważam, że poradził sobie bardzo dobrze. 

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4034-zbigniew-radlicki-popielaty-garnitur/?hl=radlicki

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4135-zbigniew-radlicki-garnitur-w-krat%C4%99/?hl=radlicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poprosze narzeczoną, to zrobi mi zdjęcie i wrzucę żebyście mieli podgląd codo mojej sylwetki ;)

Dzwoniłem do Krupa&Reszutko, Pan Roszutko bardzo miło ze mną porozmawiał, zrobił na mnie pozytywne pierwsze wrażenie, jednak orientacyjna cena jest nieco wyższa niż pisaliście. Za samą igłę przy garniturze 2 częściowym życzą sobie jakieś 3500, do tego materiał wyjdzie pewnie ponad 1500 złotych, co daje razem w okolicach 5. Do tego podszewka, guziki i inne dodatki i myślę ze bez koszuli i butów wyjdzie ok. 6000 złotych. A to jest kwota, jaką chciałbym wydać łącznie na swój strój, wraz z butami, muchą, poszetką etc. Mimo to, zastanawiam się czy nie skorzystam z ich usług. Trochę mnie tez przeraża wizja jeżdzenia 5 razy do Poznania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szanowni Koledzy,

od jakiegoś czasu rozważam uszycie spodni u krawca, które nadawałyby się do zestawów koordynowanych. W sklepach jakoś nie mogę trafić na to czego chcę. Mam dylemat, która z tkanin (chodzi przede wszystkim o fakturę) byłaby lepsza do takich spodni

http://www.tkaniny-sklep.com.pl/pl/p/Tkanina-kostiumowa-M00346/184

http://www.tkaniny-sklep.com.pl/pl/p/Welniana-tkanina-garniturowa/717

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

od jakiegoś czasu rozważam uszycie spodni u krawca, które nadawałyby się do zestawów koordynowanych. W sklepach jakoś nie mogę trafić na to czego chcę. Mam dylemat, która z tkanin (chodzi przede wszystkim o fakturę) byłaby lepsza do takich spodni

http://www.tkaniny-sklep.com.pl/pl/p/Tkanina-kostiumowa-M00346/184

http://www.tkaniny-sklep.com.pl/pl/p/Welniana-tkanina-garniturowa/717

 

Pozdrawiam

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz,ponieważ tkaniny róznia się dośc znacznie.Tkanina gładka na pewno jest  bardziej uniwersalna niż w kratkę.W przypadku drugiej opcji masz gwarancję świetnej jakości ponieważ tkaniny Botto to pierwsza liga.(nie sugerowałbym się tymi 4%Lycry bo w przypadku spodni to akurat dobre rozwiązanie).Regularna cena tkanin w sklepie tego producenta we Włoszech to 40-50euro za metr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie

Jaka pracownie polecacie , która ma lekki , włoski styl szycia ?

Laikiem nie jestem , ale moje doświadczenia dotychczasowe to głownie MTM . Wolałbym nie ryzykować z krawcem , którego trzeba pilnować z każdym szczegółem . Stanowczo wole bezpieczniejsze rozwiazanie , gdzie krawiec dobrze doradzi .

Na pierwsza myśl przychodzi mi Zaremba , ale ja cenowo chciałbym sie zamknąć w 6 do 7k max ( wiec tu sie raczej nie zmieszczę )

Geograficznie - Warszawa , Poznań , północna Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.