Skocz do zawartości

Pierwsze bespoke prośba o pomoc


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Awopiotr napisał:

@JDC

Znalazłem stylizację dwurzędówki, która powinna Ci przypaść do gustu. Trochę dandysowato, ale zamiana apaszki na golf uspokoiłaby całość. Opis do zdjęcia też załączam - autorem jest thesartoriale publikujący na Instagramie.

Widziałem już wiele zestawień klubowa marynarka + denim i mi to pasuje. Cały czas tylko zastanawiam się czy taki blezer ze złotymi guzikami np i nakładanymi kieszeniami, ale z gładkiej wełny nie będzie wciąż zbyt gryźć się z dżinsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Friedman napisał:

Czy tkanina o gramaturze 380 g/m2 (570 g/mb) nadaje się na garnitur, czy będzie już za gruba?

Mówimy o tweedzie; planuję jesienny garnitur.

Na forum wielokrotnie podkreślano, że ważniejszy od gramatury jest splot. Nie jestem pewien czy ma to zastosowanie przy grubszych tkaninach, ale pewnie będzie różnica w tzw. soft tweedzie i grubym zgrzebnym np Harris Tweedzie. Jeżeli lubisz grubsze tkaniny i temperatura w pracy pozwoli Ci czuć się w nim swobodnie to dlaczego nie :) sam musisz ocenić warunki pracy oraz gdzie i przy jakich temperaturach zamierzasz go nosić. IMO na garnitur nada się i tkanina 500 g albo i więcej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

A jeśli chodzi o zakup tkanin przez internet to macie jakieś swoje ulubione sklepy, ewentualnie gdzie można kupić ? Intereseuje mnie flanela szara (coś koło 270 g/m2, nie za mocno gruba) lub wełna taka jak na zdjęciach poniżej 100-120s.

zdjęcie_1

image.png.9d1fb8647939de93ac22037f5fe10b9c.png

 

Przypuszczam że do producenta nie ma co się zwracać jeśli ktoś planuje kupić 3,5 metra na garnitur. lub nawet mniej...
Szukałem podobnego wątku na forum, gdzie można kupić tkaniny przez internet ale niestety nie znlazłem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 month later...
W dniu 15.02.2019 o 09:26, Michał Kwiatkowski napisał:

Mam pytanie, czy lepiej zamówić materiał na szycie bespoke czy lepiej brać ‚całość’ u krawca? I czy u Zaremby mozna przyjśc ze swoim materiałem? Jeśli tak to zna ktoś koszt igły za garnitur lub płaszcz?

@Michał Kwiatkowski Zaremba nie szyje z materiałów powierzonych 

Bardzej opłacalne jest dostarczyć materiał we własnym zakresie niż zamawiać przez krawca/ u krawca z próbnika 

Najlepszą opcją jest jeśli krawiec na miejscu dysponuje kuponami/belkami tkaniny do wyboru 

Wychodzi to bardzej ekonomicznie niż branie z próbnika i nie trzeba odwiedzać kilku różnych miejsc żeby zrealizować zamówienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie,

Mój pierwszy post na tym forum,  czytanym od wielu miesięcy. Po lekturze okazało się, że muszę zrobić rewolucję w szafie (kolejny nawrócony :)). Po zmianach koszulowych na tapetę idzie garnitur. I tutaj zagwozdka, co wybrać. Jestem dosyć szczupły 185 cm na 68 kg, długoręki i długonogi. Przyjąłem trzy opcje:

1. Kupno gotowca i ewentualne przeróbki krawieckie, np. SuSu,

2. MTM,

3. Bespoke (pierwsze w życiu, więc trochę niepewność).

Która wersja była by najlepsza w stosunku jakość - cena ??? Garnitur w założeniu tradycyjny dwuczęściowy, raczej wizytowy niż "wół roboczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Ropóh said:

Która wersja była by najlepsza w stosunku jakość - cena ??? Garnitur w założeniu tradycyjny dwuczęściowy, raczej wizytowy niż "wół roboczy".

Jeśli jesteś w miarę wymiarowy, to 1. Nie będzie to najwyższa jakość ale jakość/cena nie do pobicia. Poza tym, ponosiłbym trochę garniturów i zobaczył, co lubisz, bo trudno będzie dobrać wszystko u krawca na sucho.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Trochę ponosiłem garniturów, miałem taki epizod w życiu zawodowym, że musiałem. Wtedy były to zakupy na zasadzie "muszę mieć jakiś garnitur" i padło na Vistulę i doradztwo w ich sklepie. Teraz,  jak na to patrzę bardziej świadomie, to pomimo moich wymiarów deklarowanych na metkach, wydają mi się one najzwyczajniej za duże, właśnie idą do przeróbek i zobaczę co z nich da się wycisnąć. Nie chciałbym popełnić kolejny raz tego błędu i stąd było to pytanie. 

A co lubię ? Podobnie jak w ciuchach casual, które noszę, dobre dopasowanie i dobre tkaniny, żebym nie musiał za chwilę znowu czegoś szukać, mniej istotne są dla mnie marki, a bardziej jakość produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Przymierzam się do uszycia letniej marynarki. Chodzi mi po głowie dwurzędówka o lekkiej konstrukcji, ćwierć-podszewce, (może) nakładane kieszenie.

Materiał do którego się najbardziej skłaniam to wełna z jedwabiem i lnem od Loro Piania

IMG_7022-510x511.jpg.f99c6352d4f71fe33b6c386dae40aa20.jpg

250gr/m, bardzo cienki ale niezbyt się gniecie. Przypomina trochę fresco. Będzie dobry do takiego blazera czy raczej szukać materiału typu hopsack?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcinJarosz napisał:

Przymierzam się do uszycia letniej marynarki. Chodzi mi po głowie dwurzędówka o lekkiej konstrukcji, ćwierć-podszewce, (może) nakładane kieszenie.

Materiał do którego się najbardziej skłaniam to wełna z jedwabiem i lnem od Loro Piania

 

250gr/m, bardzo cienki ale niezbyt się gniecie. Przypomina trochę fresco. Będzie dobry do takiego blazera czy raczej szukać materiału typu hopsack?

Powinien być dobry, natomiast spodziewaj się, że będzie to materiał bardzo nietrwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinJarosz

Wydaje mi się, że sam musisz zdecydować, ciężko coś doradzić nie znając Cię osobiście. Dużo zależy od tego jak się ubierasz na co dzień. Ten materiał przez swoją fakturę i jasny kolor wydaje się bardzo charakterystyczny i mało uniwersalny. Ja na przykład bardzo rzadko bym zakładał marynarkę z takiego materiału,, a już w szczególności dwurzędową... Dlatego zdecydowanie nie byłby to mój wybór na pierwsze, drugie ani nawet trzecie zamówienie bespoke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień raczej ubieram zestawy koordynowane. Powoli chce wymieniać rzeczy, które kiepsko leżą a z których często korzystam. Wybór padł na marynarkę z massimo dutti z tkaniny hopsack w podobnym kolorze. Strasznie ją lubię, ale źle leży w ramionach. Granatowy garnitur, który mam też nie leży idealnie ale zakładam go bardzo rzadko. Stąd pomysł wymiany w pierwszej kolejności sportowych marynarek, tych które leżą najgorzej (a są po poprawkach). Co do dwóch rzędów to jeszcze się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.