Skocz do zawartości

Pierwsze bespoke prośba o pomoc


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica w cenie jest, ale gdzie Warszawa, a gdzie Kraków. Im mniejsze miasto tym taniej. U mnie np. za spodnie krawiec bierze za igłę 200 zł. 

Ale zgodzę się, Szymon pokazał bardzo fajny bespoke. Na żywo myślałem, że to SuSu ;)

 

Bez przesady :) Lot z Warszawy do Krakowa to wydatek regularny rzędu ok. 250zł (w dwie strony). Dwie-trzy wizyty = 500-700zł. I nadal się opłaca, a o walorach turystyki jednodniowej nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny garniturów udostępnia również P. Kamiński na swojej stronie i w zależności od materiału - 5500-9500. Ja bym jeszcze pociągnął temat innych warszawskich krawców, ponieważ w tym wątku wymienieni byli tylko Zaremba i Kamiński. Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne doświadczenia (dobre lub złe) z innymi krawcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanie do forumowiczów: Rozważam uszycie granatowego garnituru dwurzędowego, którego marynarkę będę mógł nosić osobno jako klubową do chinosów lub spodni z szarej flaneli. Coś mniej więcej jak tu:

http://www.szarmant.pl/wp-content/uploads/2013/04/Zestaw-koordynowany-granat-i-szary.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/17/c3/89/17c389d1539d195306e346fb99a9d7cb.jpg

 

W tym celu bylem dziś w sklepie z tkaninami w Łomiankach aby się trochę rozejrzeć i natknąłem się na Dormeuil voyage i Marzotto. Czy myślicie, że te tkaniny (jedna z nich) nadadzą się zarówno do marynarki klubowej jak i garnituru o zaniżonej formalności (imprezy rodzinne, chrzty, śluby itd.). Wiem, że zdjęcia nie są najlepsze ale tylko takie udało mi się zrobić na miejscu. Na żywo tkaniny się mają "blasku" tkanin na formalny garnitur. Nada się któraś z nich?

 

edit: jeśli post w niewłaściwym miejscu forum to proszę moderatora o przerzucenie tam gdzie trzeba

post-5892-0-53206600-1457725037_thumb.jp

post-5892-0-44341200-1457725040_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie. 

 

Nosze się z zamiarem uszycia pierwszego garnituru bespoke i mam takie pytanie. Otóż od niedawna regularnie ćwicze na siłowni i prawdopodobnie moje wymiary ciała(głownie klatka piersiowa) trochę się poprawią, myślę, że o pare centymetrów. Czy jest możliwość poszerzenia garnituru bespoke, gdyby był na mnie po pewnym czasie za ciasny w klatce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Nosze się z zamiarem uszycia pierwszego garnituru bespoke i mam takie pytanie. Otóż od niedawna regularnie ćwicze na siłowni i prawdopodobnie moje wymiary ciała(głownie klatka piersiowa) trochę się poprawią, myślę, że o pare centymetrów. Czy jest możliwość poszerzenia garnituru bespoke, gdyby był na mnie po pewnym czasie za ciasny w klatce?

Niedawno, któryś z kolegów wspominał swojego szefa z jego kolekcją "zamrożonych" garniturów bespoke za kilkadziesiąt tysięcy euro, więc pomyśl 2 razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tematem - planuję pierwszy bispołkowy garnitur. Ze spodniami i kamizelkami mam już doświadczenie; chciałbym dopytać o marynarkę. Na jakie elementy - względem konstrukcji - powinienem zwrócić uwagę? Jakie sugestie przekazać krawcowi, by marynarka wyszła jak najlżejsza? O co mogę poprosić względem ramion i wszycia rękawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

W jakim celu poszukujesz tego garnituru? Gdzie będziesz go nosił, czy będziesz zdejmował marynarkę i w jak się ogrzewanych pomieszczeniach przebywał? Doradzanie bez tych informacji jest właściwie niemożliwe.

W moich zastosowaniach, moja rozległa garderoba nie zawiera już w tej chwili, żadnego garnituru z gramatury powyżej 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garniturów RTW mam pod dostatkiem jak na moje potrzeby. Teraz przymierzam się do drugiego garnituru na miarę i myślałem nad szarą lub ciemnoniebieską dwurzędówką w prążek (a la Szarmant).

Znalazłem parę interesujących wzorów (Huddersfield, głównie flanela 270 g.), ale staram się trzymać ceny do 60-70 Euro za metr. U tego krawca robiłem tylko spodnie i ten garnitur ma być testowy.

Dzięki raz jeszcze za cenne uwagi - jak zacznę szyć, to zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.