Skocz do zawartości

Przedstaw się na forum


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

i ja po długim okresie przeglądania forum postanowiłem się zarejestrować. Przede wszystkim po to, by mieć dostęp do przewodnika miejskiego, ale i dlatego że często korciło mnie, aby dodać swoje 3 grosze.

W swoim młodym środowisku jestem postrzegany jako przesadnie (!) dbający o garderobę (ukochane pytanie "z jakiej okazji tak się ubrałeś?", na które odechciewa się już odpowiadać, bo ile można wymyślać dowcipnych bon motów), w porównaniu do części forumowiczów jestem obdartus i każualowiec ;) Natomiast fakty są takie, że z powodów, o których dżentelmeni nie rozmawiają, zmuszony jestem jeszcze do wielu kompromisów podczas kompletowania garderoby, ale staram się, by była ona jak najbardziej elegancka.

Dotychczasowa lektura forum pozwoliła mi już usystematyzować i pogłębić pewną wiedzę, którą wcześniej traktowałem raczej intuicyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu mówię dziękuję. Za co? A za nawrócenie mnie na wiarę przodków. :) Starałem się zawsze być eleganckim, ale to dzieki wam dowiedzialem sie jakie popełnialem faux pas. Nagle zacząłem zauważać ze wszystkie marynarki nadają się do przeróbek a spodnie są zdecydowanie za długie, zacząłem zauważać jaka ogromna jest róznica między marynarką z wełną a wełnianą ( nie myślałęm ze jest az tak duża). Moja skromna a właściwie nijaka "elegancka" wiedza poszerzyła się o takie wyrażenia jak kozerka, środek ciężkości, brustasza itd. Wiem że jescze dużo przedemną i nie ukrywam będę liczył na konstruktywną krytyke i pomoc z waszej strony. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu mówię dziękuję. Za co? A za nawrócenie mnie na wiarę przodków. :) Starałem się zawsze być eleganckim, ale to dzieki wam dowiedzialem sie jakie popełnialem faux pas. Nagle zacząłem zauważać ze wszystkie marynarki nadają się do przeróbek a spodnie są zdecydowanie za długie, zacząłem zauważać jaka ogromna jest róznica między marynarką z wełną a wełnianą ( nie myślałęm ze jest az tak duża). Moja skromna a właściwie nijaka "elegancka" wiedza poszerzyła się o takie wyrażenia jak kozerka, środek ciężkości, brustasza itd. Wiem że jescze dużo przedemną i nie ukrywam będę liczył na konstruktywną krytyke i pomoc z waszej strony. Pozdrawiam

Pocieszę Cię, że to działa w dwie strony. Czasem jest "cholera, jak to możliwe, że jeszcze pół roku temu byłem tak głupi, by uważać to za eleganckie", ale czasem też: "mam ten ciuch od lat i zawsze uważałem go za spudłowany zakup, a teraz jest moim ulubionym" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Męską elegancją zainteresowałem się szerzej z racji wykonywanego zawodu, który wymaga ode mnie codziennego noszenia garnituru. Początkowo traktowałem to jako zło konieczne, z czasem uświadamiając sobie, że bardziej formalny strój wcale nie musi kojarzyć się z nudą. Lektura bloga Macaroniego i forum pomaga mi utwierdzić się w tym przekonaniu, inspiruje, a także dostarcza niezbędnej wiedzy.

Pozdrawiam

Cubanlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników oraz bywalców tego forum.

Jestem studentem Uniwersytetu Łódzkiego, na forum trafiłem w zasadzie przez przypadek buszując w odmętach internetu. Muszę przyznać, iż ten przypadek był dla mnie o tyle szczęśliwym że tematyka poruszana na tutejszych łamach bardzo przypadła mi do gustu. Teraz, po pewnym czasie biernego przeglądania postanowiłem ujawnić się i uczestniczyć od czasu do czasu w niektórych dyskusjach. Jestem dosyć świeży w temacie - ale się uczę :)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam zgromadzonych Panów

Od razu uprzedzę, że zalogowałem się głównie po to, aby móc zadać kilka pytań, bo do miana eleganta nie aspiruję - ot, lubię się ubrać ładnie i po męsku, ale już na przykład chodzenie na zajęcia pod krawatem uważam za pewną przesadę - jakkolwiek śledzenie forumowych dyskusji, także na podobne tematy, sprawia mi pewną przyjemność. Choć jak mi się gusta rozwiną, zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zgromadzonych Panów

Od razu uprzedzę, że zalogowałem się głównie po to, aby móc zadać kilka pytań, bo do miana eleganta nie aspiruję - ot, lubię się ubrać ładnie i po męsku, ale już na przykład chodzenie na zajęcia pod krawatem uważam za pewną przesadę - jakkolwiek śledzenie forumowych dyskusji, także na podobne tematy, sprawia mi pewną przyjemność. Choć jak mi się gusta rozwiną, zobaczymy :D

Szybko złapie Pan wirusa i krawat na zajęcia nie wystarczy. Zacznie Pan nosić fular ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zgromadzonych Panów

Od razu uprzedzę, że zalogowałem się głównie po to, aby móc zadać kilka pytań, bo do miana eleganta nie aspiruję - ot, lubię się ubrać ładnie i po męsku, ale już na przykład chodzenie na zajęcia pod krawatem uważam za pewną przesadę - jakkolwiek śledzenie forumowych dyskusji, także na podobne tematy, sprawia mi pewną przyjemność. Choć jak mi się gusta rozwiną, zobaczymy :D

Szybko złapie Pan wirusa i krawat na zajęcia nie wystarczy. Zacznie Pan nosić fular ;)

Nasze najtęższe mózgi już pracują nad szczepionką na tego wirusa. Ma być to antidotum na bazie fuckitolu z dodatkiem antypozeroidów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze najtęższe mózgi już pracują nad szczepionką na tego wirusa. Ma być to antidotum na bazie fuckitolu z dodatkiem antypozeroidów :)

Nie można wykluczyć, że będę potrzebował, zgoda. Ale nie sądzę. Kwestie w rodzaju za długie spodnie a marynarka za luźna to jedno, ale mam też w sobie coś z abnegata :twisted:

Fular może po 40? Albo chociaż 30? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.