Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Balthazar Private Tailors


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Ha, śmialiście się z tych zszywanych balthazarowych poszetek, a mi uratowały koszule :P. Nabrałem w ciągu trzech miesięcy +5 cm w klatce piersiowej i stały się one ciasnawe. Krawiec jednak pociął poszetki i wszył materiał pod pachami i na rękawach. Żywot koszul został cudownie przedłużony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chyba też dam koszule do poprawki - przydałoby się, żeby były bardziej wytaliowane. Do głowy mi nie przyszło, żeby na to naciskać przy zamawianiu - zakładałem, że włoski styl = blisko ciała. Rękawy też mogłyby być węższe

jeżeli chodzi o mankiet w kontekście zegarka - Panowie zaproponowali sami, żeby lewy był nieco obszerniejszy, na co ochoczo przystałem :) . Moje garniturowe mechaniki mieszczą się w sam raz

cieszę się, że dałem się namówić na usztywniacze kołnierzyka wszyte na stałe - rogi się nie zawijają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z niewystarczającym taliowaniem pojawił się chyba u każdego :) Chyba panowie z Balthazara za dużo dodają do obwodu brzucha (standardowo chyba 12 cm, co przy koszuli taliowanej trochę to taliowanie czyni pozornym). Ja pierwszą miałem zwężaną o 2 cm, ale przydałoby się jeszcze trochę, dlatego druga ma być jeszcze węższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c

jeżeli chodzi o mankiet w kontekście zegarka - Panowie zaproponowali sami, żeby lewy był nieco obszerniejszy, na co ochoczo przystałem :) . Moje garniturowe mechaniki mieszczą się w sam raz

cieszę się, że dałem się namówić na usztywniacze kołnierzyka wszyte na stałe - rogi się nie zawijają

Mój zegarek ma kopertę tylko 6 mm, więc mieści się pod mankietami bez problemu. Ja posłuchałem Macaroniego, który pisał, że szerszy z jednej strony mankiet zbyt wysuwa się z rękawa marynarki.

Natomiast usztywnianie wszyte na stałe - zgadzam się, świetna sprawa. Kołnierzyki, mimo pięciu prań koszul, nadal wyglądają świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek ma kopertę tylko 6 mm, więc mieści się pod mankietami bez problemu. Ja posłuchałem Macaroniego, który pisał, że szerszy z jednej strony mankiet zbyt wysuwa się z rękawa marynarki.

masz na myśli grubość? przy jakiej średnicy i uszach?

zresztą ja nie dostrzegłem zbytniego wysuwania, różnica między mankietami jest niedostrzegalna. Zresztą jako zegarkofil musiałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołączona grafika

Pakowanie - premium...

Dołączona grafika

...ale w środku - celofan. Kiedyś nawet w Sunset Suits pudełka dawali

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Detale - bez zarzutu. Biała bawełna oxford to jedna z najfajniejszych, jeśli nie najfajniejsza, z jakiej miałem koszulę

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A taliowanie - jak wszyscy wiedzą - u Balthazara oznacza "coś w przybliżeniu pokrywającego sylwetkę" :) To jest pierwsza z dwóch zamówionych w promocji, drugą odesłałem do zwężenia. Było minimalne, nie chciało mi się dyskutować z efektami, więc wziąłem obie koszule i dałem sobie spokój. Koszule slim fit Wólczanki są o dwie klasy lepiej wytaliowane, ale dałem się przekonać, że to ma swoje zalety. Pożyjemy, zobaczymy. Gdybym był niezadowolony, to bym się kłócił, ale generalnie to je noszę inie narzekam.

Przepraszam za stylizację na tych zdjęciach, wiem, że wyglądam jakbym w życiu kobiety nie miał, ale chciałem pokazać koszule prosto z pudełka i możliwie bez pozowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że wyglądam jakbym w życiu kobiety nie miał, ale chciałem pokazać koszule prosto z pudełka i możliwie bez pozowania :)

+1

Doceniam, wole taliowane koszule, ale to juz jest cos. Jesli juz wiesz czego oczekujesz to przy kolejnym zamowieniu u nich bedzie łatwiej o pozadany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby było kolejne zamówienie - chyba, że zrobią kolejną promocję, bo na co dzień to jest pięć koszul z Lewina albo Thyrwitta w cenie jednej z Balthazara, a koszula to tylko koszula - i tak się spierze i skurczy, więc lepiej mieć więcej przyzwoitych, niż jedną Bóg wie jak czadową. A że - jak widać - otrzymanie czadowej koszuli wymaga wiele zachodu, a dostępne materiały też nie są jakieś genialne, to zapału do koszul MTM jakoś nie mam. Zresztą, DaVinci wydaje mi się lepsze pod większością względów, włącznie z tym, że mogę do nich wejść z ulicy, pokręcić się i nic nie kupić, a tu muszę się umawiać telefonicznie i być odbieranym z hallu hotelu. Nie wiem, która z firm ma więcej dostępnych materiałów, ale pod względem ekspozycji próbek też wygrywa DaV. I taliowanie jakoś bardziej u nich -- taliowanie znaczy, że tak Norwidem pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taliowanie - jak wszyscy wiedzą - u Balthazara oznacza "coś w przybliżeniu pokrywającego sylwetkę" :) To jest pierwsza z dwóch zamówionych w promocji, drugą odesłałem do zwężenia. Było minimalne, nie chciało mi się dyskutować z efektami, więc wziąłem obie koszule i dałem sobie spokój. Koszule slim fit Wólczanki są o dwie klasy lepiej wytaliowane, ale dałem się przekonać, że to ma swoje zalety. Pożyjemy, zobaczymy. Gdybym był niezadowolony, to bym się kłócił, ale generalnie to je noszę inie narzekam.

Przepraszam za stylizację na tych zdjęciach, wiem, że wyglądam jakbym w życiu kobiety nie miał, ale chciałem pokazać koszule prosto z pudełka i możliwie bez pozowania :)

Pszemau, a nie uważasz, że rękawy są sporo za długie i zbyt obszerne jak na fason slim?

Moim zdaniem, jeśli koszula jest mocno taliowana, to również rękawy powinny byc węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na wszytskie koszule zaprezentowane w watku stwierdzam, ze zamawianie ich na miare mija sie z celem. Same z nimi problemy. Lepiej kupic lewiny za 25 funtow i beda wygladac podobnie. Co do koszuli Tomka, to uwazam ze jest za bardzo slim fit jak na jego figure. Gdyby byl Don'em Draper'em to wygladaloby to swietnie, ale hmm nie jest. Slim fit niekoniecznie sluzy 'szczupakom'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koszuli Tomka, to uwazam ze jest za bardzo slim fit jak na jego figure.

Przecież Tomek ma figurę bardzo slim. Koszula moim zdaniem leży super. Jak dla mnie to jeden z lepszych przykładów dobrego taliowania. Inna sprawa, że ja osobiście nie lubię aż tak mocno taliowanych koszul, bo czuję się w nich jak kurczak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt, że posiadacz jest zadowolony, bo jednak to jest główne kryterium oceny. Z drugiej strony koszula to koszula - i tak ląduje pod marynarką, więc głównie ma zapewniać wygodę użytkowania ( dlatego ja osobiście nie lubię dopasowanych za bardzo, bo czuję duży dyskomfort czując naprężenia na karku albo w okolicach bicepsa przy wykonywaniu poważniejszych manewrów w pozycji siedzącej, ale to jest akurat moja własna preferencja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swobodą ruchu to akurat prawda, ale tu kwestia jest nie tylko w stopniu dopasowania, ale i w kroju. Moje pierwsze zamówienie z Balthazara było mniej dopasowane, a bardziej ograniczało ruchy. Była to jedna z rzeczy skorygowana w drugim zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na serio to rzeczywiście gdy się nie lubi dopasowania, to nie ma sensu koszulowe MTM.

Koszulowe MTM jest przede wszystkim dobrodziejstwem dla osób o dłuższych rękach. Balthazar ma także w ofercie koszule w cenie 990 zł. Wówczas mamy do dyspozycji inne próbniki z droższymi tkaninami, zamawianymi we Włoszech na kupony, a koszula jest szyta w polskiej szwalni z dużym nakładem ręcznej pracy. Zapewniano mnie, że wzór na tych tkaninach nie blaknie w trakcie intensywnego użytkowania jak w tańszej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystam z MTM. Powodów jest kilka:

- Przy mojej figurze slimy nie wchodzą w grę niemniej jednak koszula MTM nie wygląda na mnie jak worek.

- Wybór materiałów mają o wiele lepszy niż w sklepie, a i można porozmawiać na temat "udziwnień".

Zamawiałem u Nicka i Sunny'ego w MS Fashions jak połowa męskiej załogi w mojej firmie. Moim zdaniem ich ceny są konkurencyjne w stosunku do wieszaka podobnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zalezy czego oczekuje zamawiajacy, ale moja subiektywna ocena jest raczej negatywna. Prawda jest, ze koszula Tomka jest lepiej dopasowana, ale moim zdaniem nie jest idealnie, wyglada na to, ze mamy do czynienia z tzw. bat effect, czyli nadmiarem materialu pod pachami, ktory powoduje, ze koszula 'wylazi' ze spodni przy podniesieniu rak do gory (jesli tak nie jest to prosze o korekte, oceniam tylko w oparciu o zdjecia). Wyglada tez na to, ze w klatce dopasowanie mogloby byc lepsze, ale duzo tutaj zalezy od postawy na zdjeciu. Rekawy wygladaja w porzadku zarowno, co do dlugosci jak i obwodu. W przypadku przemau (Przemek?) jest srednio i to do poziomu, gdzie mozna faktycznie pomylic koszule z produktem RTW.

Tak zupelnie dla luznego porownania (rozumiem, ze to temat o BPT) tutaj 'budzetowka', drugie podejscie, przy dopasowaniu pomiarow samemu:

http://i1120.photobucket.com/albums/l49 ... _small.jpg

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.