Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Balthazar Private Tailors


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś słyszał - ja dopiero dzisiaj od żony - nowa firma BALTHAZAR private tailors

strona: http://www.balthazar.pl

atelier w Sheratonie, Warszawa

jak widzę w firmie zaangażowany jest Pan Wojtek O., osoba godna polecenia (znam go z Cafardiniego, ale zapewne ta firma nie jest powiązana z Balthazarem (?) ).

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie napiszę recenzji, na razie wiem tylko, że to nowy projekt, w który zaangażowany jest Wojciech Oracz i oczywiście jest relacja z Cafardini - konkurencja.

Podobnie jak Cafardini jest to MTM, podobnie duży wybór tkanin, ale szyją we Włoszech - ciekawe czy będzie to lepsze rozwiązanie niż własna szwalnia.

Jeżeli będą konkurencyjni cenowo, to po doświadczeniach z Wojciechem na pewno się skuszę.

Sytuacja ciekawa, ale nie wyjątkowa - pracownik staje się bezpośrednim i groźnym konkurentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek123

a ja juz mam ubrania z balthazara, odebralem w zeszlym tygodniu granitur 3 czesciowy i komplet marynarka dwurzedowa i sztruksy. Jakosc ubran naprawde top, szyte w Neapolu. Wczesniej szylem w cafardini i nie da sie porownac produktu (chociaz z ubran robionych w cafardinim bylem zawsze zadowolony), w Neapolu szyja full canvas, w duzej mierze recznie, bardzo dobrze dopasowane i z ogromna dbaloscia o detale.

Do balthazara trafilem za Wojtkiem Oraczem ale tym razem obslugiwal mnie Sebastian Piskala (wczesniej E. Berg i E. Zegna). Sebastian podobnie jak Wojtek to swietny fachowiec i stylista.

Wszystkim polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie, ale ...

to wciąż MTM, a Neapol to ciekawostka / wabik raczej niż praktyczne rozwiązanie świadczące o wyższości nad dobrą konstrukcją polskiego krawca miarowego.

Mają plus, jeżeli faktycznie nie kleją (pamiętajcie o hybrydzie pod nazwą half canvas ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek123

bynajmniej nie jest to tylko ciekawoska. Wczesniej szylem rowniez ubrania u krawca Wisniewskiego. Dla mnie neapolitanski MTM jest o niebo lepszy. Fakt ze nie mam dwoch przymiarek, nie ma dla mnie znaczenia. No i jakby nie patrzec, polskie krawiectwo nigdy nie mialo takiej renomy jak neapolitanskie.

Znaczenie ma to, ze konstrukcja jest minimalna, w ramionach prawie nie ma wkladow a calosc lezy idealnie i jest wyjatkowo lekka. Bajerem natomiast jest wszycie koszulowe rekawow, wyglada na pierwszy rzut oka troche dziwnie ale mi sie podoba i w kolejnych zamowieniach bede to kontynuowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy polscy klienci Baltazara decydują się na charakterystyczne elementy tamtejszego stylu. Jak często wybierają spodnie z fałdkami i mankietami (innych praktycznie się tam nie nosi), marynarki z nakładanymi kieszeniami i szeorkimi wyłogami ? Krótko mówiąc, czy Baltazar szyje neapolitański styl w wersji softcore czy hardcore? To oczywiście kwestia wyboru klienta, ale też rady sprzedawcy.

Niemniej jednak wygląda to bardzo ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Z prawdziwą dumą mogę ogłosić, że udało nam się zrealizować marzenie o marce, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Legendarna neapolitańska estetyka trafiła także do Polski.

Mamy przyjemność współpracować z jedną z najlepszych manufaktur Neapolitańskich, Sartoria Partenopea, której właścicielami jest rodzina Blasi – jedna z najbardziej szanowanych rodzin krawieckich w Neapolu (szczycą się 100 letnia tradycją).

Nasze garnitury są w większości szyte ręcznie i zachowują unikatowe detale charakterystyczne dla południowo – włoskiego krawiectwa. To co najważniejsze to Spalla Camicia (rękaw koszulowy) jest to wyróżnik marynarek Neapolitańskich. Ramiona mają

minimalną konstrukcje co pozwala na perfekcyjne dopasowanie marynarki.

Wszystkich miłośników klasycznej męskiej elegancji zapraszam na stronę http://www.balthazar.pl

i na spotkanie.

Pozdrawiam

Wojciech Oracz

Partner

mobile: 535 038 002

e-mail: wojciech.oracz@balthazar.pl

http://www.balthazar.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek123

A ja wlasnie umowilem się na czwartek na odbiór dwóch kolejnych kompletow ubrań i kilku koszul, ciekawe jak wypadną koszule, jeszcze ich w balthazarze nie zamawialem. Tym razem odbieram również spodnie z 5 cm mankietami:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek123

ja koszule odebralem i jestem mega zadowolony, ale najlepszy jest dwurzedowy garnitur i do tego dodatkowe sztruksy (fiolet) z mankietami 5 cm. niestety nie umiem wgrac zdjec, pokazalbym Wam jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.