Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Balthazar Private Tailors


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Porównując Twoje zdjęcia do zdjęć kolegi pszemau, od razu rzuca się w oczy jego bardziej rozbudowana klatka piersiowa, stąd też automatycznie większe trudności z idealnym dopasowaniem koszuli w tym wymiarze. Koszula z Twoich zdjęć leży świetnie tylko np. w moim przypadku takiego efektu nie da się uzyskać, bo mam figurę odwróconego trójkąta z rozbudowanymi ramiornami i barkami oraz klatką i wąską talią . Wówczas materiał zawsze pozostaje pod pachami i nie da się tego efektu zniwelować, bo musiałbyś umieszczać po kilka zaszewek na wysokości tricepsów oraz łopatek a to zmieniłoby wygląd koszuli w jakąś designerską hybrydę. Wbrew pozorom rodzaj sylwetki bardziej determinuje i w rezultacie zawęża możliwości dopasowania koszuli, niż jest to w przypadku marynarek o bardziej skomplikowanej konstrukcji.

OFFTOPDSC, cóż to za budżetówka?

Zapewne modertailor (http://www.moderntailor.com/).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odpowiadam, spóźniony: koszula jest w ogóle luźna, ale po praniu w codziennym użytkowaniu jest na tyle dobra, że mi pasuje,. Oczywiście do zdania, że lepiej łyknąć promocję u Lewina się przychylam. Miarę ze mnie zdejmował Sebastian, a na poprawki - ten drugi pan (Wojciech?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zalezy czego oczekuje zamawiajacy, ale moja subiektywna ocena jest raczej negatywna. Prawda jest, ze koszula Tomka jest lepiej dopasowana, ale moim zdaniem nie jest idealnie, wyglada na to, ze mamy do czynienia z tzw. bat effect, czyli nadmiarem materialu pod pachami, ktory powoduje, ze koszula 'wylazi' ze spodni przy podniesieniu rak do gory (jesli tak nie jest to prosze o korekte, oceniam tylko w oparciu o zdjecia). Wyglada tez na to, ze w klatce dopasowanie mogloby byc lepsze, ale duzo tutaj zalezy od postawy na zdjeciu. Rekawy wygladaja w porzadku zarowno, co do dlugosci jak i obwodu. W przypadku przemau (Przemek?) jest srednio i to do poziomu, gdzie mozna faktycznie pomylic koszule z produktem RTW.

Tak zupelnie dla luznego porownania (rozumiem, ze to temat o BPT) tutaj 'budzetowka', drugie podejscie, przy dopasowaniu pomiarow samemu:

http://i1120.photobucket.com/albums/l49 ... _small.jpg

Pozdrawiam,

dsc.

Potwierdzam występowanie bat effect u mnie, ale na ile silny on jest w porównaniu z Twoją koszulą też trudno stwierdzić, bo nie zamieściłeś zdjęć przód / tył z opuszczonymi rękami. Na Twoich zdjeciach w ogóle nie widać zapasu materiału nigdzie, ale gdyby go nie było, to chyba nie mógłbyś ruszać rękami ani podrapać się ręką po łopatce z przeciwnej strony? Hmm... Przyznaję, że podobają mi sie Twoje zdjęcia, jeśli dodatkowo masz 100% swobody ruchu, to jest to ideał, do którego będę chętnie dążył w kolejnych zamówieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując Twoje zdjęcia do zdjęć kolegi pszemau, od razu rzuca się w oczy jego bardziej rozbudowana klatka piersiowa, stąd też automatycznie większe trudności z idealnym dopasowaniem koszuli w tym wymiarze. Koszula z Twoich zdjęć leży świetnie tylko np. w moim przypadku takiego efektu nie da się uzyskać, bo mam figurę odwróconego trójkąta z rozbudowanymi ramiornami i barkami oraz klatką i wąską talią . Wówczas materiał zawsze pozostaje pod pachami i nie da się tego efektu zniwelować, bo musiałbyś umieszczać po kilka zaszewek na wysokości tricepsów oraz łopatek a to zmieniłoby wygląd koszuli w jakąś designerską hybrydę. Wbrew pozorom rodzaj sylwetki bardziej determinuje i w rezultacie zawęża możliwości dopasowania koszuli, niż jest to w przypadku marynarek o bardziej skomplikowanej konstrukcji.

Zgadzam sie, ze duzo zalezy od sylwetki, chociaz trzymam sie stwierdzenia, ze w przypadku przemau mozna bylo koszule dopasowac lepiej (chociazby rekawy). Koszula wbrew pozorom potrafi byc dosc skomplikowana i czesto zwezenie w okreslonej czesci powoduje problemy w innej, o czym przekonalem sie sam. Istnieje tez sporo mitow, ktore bardziej komplikuja konstrukcje, anizeli pomagac i trzymanie sie ich owocuje zlym dopasowaniem. Jednym z nich moim zdaniem jest stwierdzenie, ze zostawienie nadmiaru materialu tu i uwdzie zwieksza komfort, co czesto zdarza sie w okolicy pach np. duze otwory na ramiona dzialaja negatywnie, podkreslaja 'workowatosc' konstrukcji i przyczyniaja sie do wspomnianego wyzej bat effect (to plus kilka innych elementow).

Potwierdzam występowanie bat effect u mnie, ale na ile silny on jest w porównaniu z Twoją koszulą też trudno stwierdzić, bo nie zamieściłeś zdjęć przód / tył z opuszczonymi rękami. Na Twoich zdjeciach w ogóle nie widać zapasu materiału nigdzie, ale gdyby go nie było, to chyba nie mógłbyś ruszać rękami ani podrapać się ręką po łopatce z przeciwnej strony? Hmm... Przyznaję, że podobają mi sie Twoje zdjęcia, jeśli dodatkowo masz 100% swobody ruchu, to jest to ideał, do którego będę chętnie dążył w kolejnych zamówieniach.

Bat effect widac najlepiej przy rekach wystawionych na boki pod katem 90 w stosunku do tulowia. Idealnie koszula winna przylegac do ciala, az do bliskiej okolicy pach, a nastepnie rekawy powinny 'podazac' blisko za ramionami/rekoma. Brak powinno byc naciagania sie materialu na tulowiu przy podnoszeniu rak w gore (wyciaganie koszuli ze spodni) oraz brak powinno byc pustego miejsca miedzy pacha, a materialem koszuli w tej okolicy (zero 'lukow' w okoliach pach). Oczywiscie jakis nadmiar materialu musi gdzies byc, bo inaczej gdzies cos bedzie sie ciagnac, nie ma innej opcji. Problemem jest chyba (u krawca) okreslenie gdzie ten nadmiar materialu dac, przy jednoczesnym zapewnieniu swobody ruchu i unikniecia zbyt mocnego opasania materialem.

Ja nie twierdze, ze koszula, ktora mam jest idealna, daleko jeszcze do tego, jest dobre dopasowanie, ale niestety jakims kosztem wygody. Bat effect jest i u mnie, a klatka jest odrobine zbyt obcisla (wrzuce kilka zdjec pozniej) oraz dodatkowo przy wspomnianym drapaniu sie po lopatce przeciwlegla reka, jest zdecydowanie ciagniecie materialu i dosc niski poziom wygody. Problemy mozna korygowac zwiekszeniem obwodu klatki, ale obawiam sie, ze to pogorszy bat effect. Otworow na ramiona zmniejszyc nie moge, bo juz jest dosc ciasno i szczerze mowiac jestem troche w kropce. Opcja wydaje sie wszyscie 'zakladki' na plecach koszuli (Vistula ma taki patent w koszulach taliowanych), ale niestety moderntailor nie oferuje tego przy wyborze elementow koszuli.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt, że posiadacz jest zadowolony, bo jednak to jest główne kryterium oceny.

Abstrahując od pokazanych tu koszul zastanawiam się, na ile byłbym w stanie się z Tobą zgodzić. Zadowolenie posiadacza jest ważne, ale... Dżentelmeni wklejani w wątku "Stylizacyjne koszmary..." (czy jak tam) wyglądają na bardzo z siebie zadowolonych. No i "beauty is in the eye of the beholder". :)

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

ja również dorzucę swoje trzy grosze w tej dyskusji , a więc tak zamówiłem dwie koszule w Balthazar w momencie

promocji , oceniłbym je jako poprawnie wykonane , aczkolwiek dopasowanie nie było idealne , w cenie promocyjnej 499 PLN

za dwie było OK , za jedną tyle bym nie zapłacił , szyję koszule na miarę od ładnych paru lat i mimo wszystko uważam że

najlepsze dopasowanie uzyskałem w M&S Fashion (około 30 koszul) i Da Vinci( 20 koszul) .

Balthazar może być OK , jesli utrzyma ''ceny promocyjne''.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile trwa produkcja i zresztą mało mnie to obchodzi jako klienta, ale ja na swoje dwie koszule musiałem czekać kilka razy dłużej.

Pszemo promocja byla w lutym, produkcja trwa dwa tygodnie. Ty w koncowce maja wklejasz foty....Pewnie dwa miesiace jechales na salacie, rukoli i pltkach owsianych a teraz podnosisz raban ze koszula za szeroka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszemo promocja byla w lutym, produkcja trwa dwa tygodnie. Ty w koncowce maja wklejasz foty....Pewnie dwa miesiace jechales na salacie, rukoli i pltkach owsianych a teraz podnosisz raban ze koszula za szeroka :)

Że co proszę? Jeśli to do mnie, to proponuję zimny prysznic i ponowną lekturę moich wypowiedzi.

Edit: właśnie pomyślałem, że to żart, tylko nie chwyciłem, że niby schudłem. Jeśli tak, to sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile trwa produkcja i zresztą mało mnie to obchodzi jako klienta,

A ja wprost przeciwnie zawsze pytam ile bede czekal bo to jest wazny element serwisu MTM. Szylem w kilku miejscach i BPT ma najszybszy serwis.

@pszemau zart oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę czytać ze zrozumieniem - co innego (deklarowana lub faktyczna) długość procesu produkcyjnego, a co innego całkowity czas od złożenia zamówienia do odebrania gotowego towaru. To drugie oczywiście żywo mnie interesuje i zawsze o to pytam. W przypadku koszul od Baltazara miałem nieprzyjemność usłyszeć kilka żenujących wykrętów, gdy zadzwoniłem z uprzejmym zapytaniem, czy moje koszule będą do odbioru w obiecanym terminie.

Nie wiem, ile trwa produkcja i zresztą mało mnie to obchodzi jako klienta,

A ja wprost przeciwnie zawsze pytam ile bede czekal bo to jest wazny element serwisu MTM. Szylem w kilku miejscach i BPT ma najszybszy serwis.

@pszemau zart oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Rok temu było tak jak teraz, czyli trzy przedziały cenowe, zależnie od materiału: 390, 490, 590. Jestem bardzo ciekawy, czy mogą zrobić koszulę z mankietem portiofino :).

Z ust mi to wyjąłeś, też byłbym zainteresowany koszulami z tym mankietem (wszystko przez Ciebie, Filip! :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu było tak jak teraz, czyli trzy przedziały cenowe, zależnie od materiału: 390, 490, 590. Jestem bardzo ciekawy, czy mogą zrobić koszulę z mankietem portiofino :).

Z ust mi to wyjąłeś, też byłbym zainteresowany koszulami z tym mankietem (wszystko przez Ciebie, Filip! :) )

O ile się nie mylę to na ostatnim zdjęciu ze strony 3 tego wątku jest właśnie mankiet portofino, więc pewnie mogą.

viewtopic.php?p=4962#p4962

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu było tak jak teraz, czyli trzy przedziały cenowe, zależnie od materiału: 390, 490, 590. Jestem bardzo ciekawy, czy mogą zrobić koszulę z mankietem portiofino :).

Z ust mi to wyjąłeś, też byłbym zainteresowany koszulami z tym mankietem (wszystko przez Ciebie, Filip! :) )

O ile się nie mylę to na ostatnim zdjęciu ze strony 3 tego wątku jest właśnie mankiet portofino, więc pewnie mogą.

viewtopic.php?p=4962#p4962

Haha, faktycznie. Chyba już wiem, jaki będzie mój wybór. Ciekawe, czy mają też guziki w różnych kolorach, czy tylko standardowe - perłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje mi praktycznie tylko wtorek i czwartek, godzina 17 i później, jeżeli chcecie wybrać się w grupie. Być może będzie jeszcze mój kolega z pracy. Pewnie wymiary tych, którzy już zamawiali, Balthazar ma zachowane (moje się od roku specjalnie nie zmieniły :) ), co przyspieszy sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.