Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam SS. Zabawa w zwroty garnituru La Spalla trwała miesiąc. Pierwotnie planowałem wymienić go na rozmiar większy, ale ostatecznie zdecydowałem się na zwrot pieniędzy, o czym poinformowałem firmę mailowo. Mimo to, tydzień po złożeniu reklamacji do drzwi mojego domostwa zadzwonił kurier z przesyłką, o której nienadawanie prosiłem we wcześniejszej korespondencji. Odmówiłem przyjęcia i niezwłocznie napisałem do SS. Przeprosili. Nim przesyłka do nich powróciła upłynęło kolejnych kilka dni. Później kolejnych kilka upłynęło na oczekiwaniu zwrotu moich pieniędzy, który nastąpił, gdy zniecierpliwiony 27 dniami gry w kotka i myszkę wysłałem do nich zapytanie, kiedy je w końcu otrzymam. Otrzymałem po kilku kolejnych dniach. Mimo to zdecydowałem się dać im drugą szansę i zakupić u nich dwie marynarki. Co ciekawe dotarły bez pokrowców, a to jak wnoszę po lekturze wątku, jest standardem w SS. Kara dla kłopotliwego klienta z kraju trzeciego świata? Rozczarowujący brak profesjonalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam SS. Zabawa w zwroty garnituru La Spalla trwała miesiąc. Pierwotnie planowałem wymienić go na rozmiar większy, ale ostatecznie zdecydowałem się na zwrot pieniędzy, o czym poinformowałem firmę mailowo. Mimo to, tydzień po złożeniu reklamacji do drzwi mojego domostwa zadzwonił kurier z przesyłką, o której nienadawanie prosiłem we wcześniejszej korespondencji. Odmówiłem przyjęcia i niezwłocznie napisałem do SS. Przeprosili. Nim przesyłka do nich powróciła upłynęło kolejnych kilka dni. Później kolejnych kilka upłynęło na oczekiwaniu zwrotu moich pieniędzy, który nastąpił, gdy zniecierpliwiony 27 dniami gry w kotka i myszkę wysłałem do nich zapytanie, kiedy je w końcu otrzymam. Otrzymałem po kilku kolejnych dniach. Mimo to zdecydowałem się dać im drugą szansę i zakupić u nich dwie marynarki. Co ciekawe dotarły bez pokrowców, a to jak wnoszę po lekturze wątku, jest standardem w SS. Kara dla kłopotliwego klienta z kraju trzeciego świata? Rozczarowujący brak profesjonalizmu.

Nie jest wcale tak źle. Wszystko zawsze wyczyszczą. Mają kilka mankamentów, ale kontakt jest w sumie natychmiastowy i każdą sprawę naprostują. Sformułowanie "kotką i myszkę" sugeruje złą wolę. Moim zdaniem jest to błędne złudzenie.

Ja wymieniłem garnitur i odesłałem im z pokrowcem. Wymieniony też przysłali bez pokrowca. Właśnie idą do mnie dwa bonusowe z przeprosinami.

To, że pieniądze wracają jakiś czas nie powinno Cię dziwić. Tak wygląda system zwrotów w międzynarodowym systemie bankowym. To raczej nie jest tak, że chcą trzymać specjalnie euro klientów na swoim oprocentowanym koncie. Prędzej robią to banki. Jak mi zwrócili pieniądze Paypalem, dostałem informację, a mbank zaksięgował mi sprawę po prawie dopiero tygodniu.

Jak się kupuje międzynarodowo przez Internet, to radzę się nastawić na takie aspekty. Zresztą zupełnie szczerze i z dystansem - czy to jest naprawdę aż taki problem? Nawet w stacjonarnym sklepie nie dostaniemy zwrotu pieniędzy na kartę od ręki. A co dopiero przy transakcji międzynarodowej?

A przy tym, że SS zawsze wszystko naprostuje i ma na bieżąco obsługę klienta, a do tego korzystanie z kuriera za darmo, jest w tym sporo plusów.

Bo dużo lepszej obsługi w razie pomyłek innych sklepów raczej nie uraczymy. A jeszcze za kuriera będziemy płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawne załatiwenie zwrotu zakupionej rzeczy oraz zwrotu gotówki to warta zanotowania sprawa dzialajaca na plus.

Mam pytanie do osob, ktore zwrocily zakupione od Suit Supply garnitury/marynarki:

Jesli problem dotyczyl rozmiaru czy bylo to zanizenie czy zawyzenie w stosunku do wskazanych wymiarow.

Po przeczytaniu watku zakladam, ze powinienem troche 'dodac' do dlugosci rekawow.

Jak z reszta? Przychodzi za duza czy za mala?

Na koniec pytanie do... kolor.

Czy kolorystyka materiałów 'na zywo' jest zblizona do prezentowanych na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawne załatiwenie zwrotu zakupionej rzeczy oraz zwrotu gotówki to warta zanotowania sprawa dzialajaca na plus.

Mam pytanie do osob, ktore zwrocily zakupione od Suit Supply garnitury/marynarki:

Jesli problem dotyczyl rozmiaru czy bylo to zanizenie czy zawyzenie w stosunku do wskazanych wymiarow.

Po przeczytaniu watku zakladam, ze powinienem troche 'dodac' do dlugosci rekawow.

Jak z reszta? Przychodzi za duza czy za mala?

Na koniec pytanie do... kolor.

Czy kolorystyka materiałów 'na zywo' jest zblizona do prezentowanych na stronie?

Zdjęcia są rozjaśnione. Tak wyglądają te kolory przy bardzo mocnym świetle. Myślę, że najbliżej im do kolorów w słonecznym dniu. Na przykład ten garnitur http://eu.suitsupply.com/suits/suit-nav ... refv1=Blue

wygląda wieczorem w zamkniętym pomieszczeniu trochę jak grafitowy.

Ten http://eu.suitsupply.com/suits/suit-blu ... refv1=Blue wygląda tak na dworze jak świeci słońce (i materiał mniej się świeci). W pomieszczeniu wygląda na znacznie bardziej klasyczny granat.

Ten na przykład http://eu.suitsupply.com/suits/suit-gre ... lue%7cGrey jest o stopień za jasny, ale drugie zdjęcie (zbliżenie) już dosyć dobrze oddaje odcień.

Co do rozmiarów nie ma reguły. Wszystko zależy od modelu. Ja na przykład oscyluje na granicy Napoli 46/48. Przy 48 wygląda ogólnie ok, ale ramiona mogłyby mieć po 1,5cm mniej i czułbym się idealnie. Przy 46 musiałbym trochę puścić w talii, ale w ramionach i trochę niżej byłoby świetnie. Rękawy nawet przy 48 trochę do wydłużenia.

Przy Washington 48 jest całkiem nieźle, choć centymetr więcej w talii chyba w końcu będę musiał puścić (zapas materiału jest), a rękawy są w łokciu troszkę wąskie, ale ich długość co ciekawe jest w porządku.

Rękawy raczej trzeba wydłużać niż skracać. I dobrze, bo guziki na nich są działające.

Świetnym plusem ich garniturów są spodnie z wysokim stanem.

Prawde mówiąc najlepiej byłoby w pełni skorzystać z usług SS korzystając ze sklepu stacjonarnego. Od razu można by wykonać potrzebne poprawki i jednocześnie znaleźć ten model, który najlepiej pasuje do naszej sylwetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawne załatiwenie zwrotu zakupionej rzeczy oraz zwrotu gotówki to warta zanotowania sprawa dzialajaca na plus.

Mam pytanie do osob, ktore zwrocily zakupione od Suit Supply garnitury/marynarki:

Jesli problem dotyczyl rozmiaru czy bylo to zanizenie czy zawyzenie w stosunku do wskazanych wymiarow.

Po przeczytaniu watku zakladam, ze powinienem troche 'dodac' do dlugosci rekawow.

Jak z reszta? Przychodzi za duza czy za mala?

Na koniec pytanie do... kolor.

Czy kolorystyka materiałów 'na zywo' jest zblizona do prezentowanych na stronie?

Zdjęcia są rozjaśnione. Tak wyglądają te kolory przy bardzo mocnym świetle. Myślę, że najbliżej im do kolorów w słonecznym dniu. Na przykład ten garnitur http://eu.suitsupply.com/suits/suit-nav ... refv1=Blue

wygląda wieczorem w zamkniętym pomieszczeniu trochę jak grafitowy.

Ten http://eu.suitsupply.com/suits/suit-blu ... refv1=Blue wygląda tak na dworze jak świeci słońce (i materiał mniej się świeci). W pomieszczeniu wygląda na znacznie bardziej klasyczny granat.

Ten na przykład http://eu.suitsupply.com/suits/suit-gre ... lue%7cGrey jest o stopień za jasny, ale drugie zdjęcie (zbliżenie) już dosyć dobrze oddaje odcień.

Co do rozmiarów nie ma reguły. Wszystko zależy od modelu. Ja na przykład oscyluje na granicy Napoli 46/48. Przy 48 wygląda ogólnie ok, ale ramiona mogłyby mieć po 1,5cm mniej i czułbym się idealnie. Przy 46 musiałbym trochę puścić w talii, ale w ramionach i trochę niżej byłoby świetnie. Rękawy nawet przy 48 trochę do wydłużenia.

Przy Washington 48 jest całkiem nieźle, choć centymetr więcej w talii chyba w końcu będę musiał puścić (zapas materiału jest), a rękawy są w łokciu troszkę wąskie, ale ich długość co ciekawe jest w porządku.

Rękawy raczej trzeba wydłużać niż skracać. I dobrze, bo guziki na nich są działające.

Świetnym plusem ich garniturów są spodnie z wysokim stanem.

Prawde mówiąc najlepiej byłoby w pełni skorzystać z usług SS korzystając ze sklepu stacjonarnego. Od razu można by wykonać potrzebne poprawki i jednocześnie znaleźć ten model, który najlepiej pasuje do naszej sylwetki.

Ja mam pytanie odnośnie umiejscowienia górnego guzika. Czy jest umieszczony wysoko czy raczej jest ok i sylwetka wygląda proporcjonalnie? Szczególnie chodzi mi o model Napoli, ale ciekawe będzie też krótkie porównanie. Z opisu na ich stronie wynika, że tylko London ma lekko obniżony punkt środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie umiejscowienia górnego guzika. Czy jest umieszczony wysoko czy raczej jest ok i sylwetka wygląda proporcjonalnie? Szczególnie chodzi mi o model Napoli, ale ciekawe będzie też krótkie porównanie. Z opisu na ich stronie wynika, że tylko London ma lekko obniżony punkt środkowy.

Napoli jest proporcjonalne. Washington też ma trochę obniżony guzik, ale dlatego, że jest robiony na 3 guziki. I w sumie jest zrobiony świetnie, bo przy zapięciu środkowego mamy wygląd "londyński", a przy zapięciu dwóch górnych i tak widać sporo koszuli.

Tak wygląda Navy Napoli w ciemnym świetle. Guzik jest na właściwej wysokości. Jak widzicie w takim świetle jest dużo bardziej zbliżony do grafitu niż na stronie SS.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie umiejscowienia górnego guzika. Czy jest umieszczony wysoko czy raczej jest ok i sylwetka wygląda proporcjonalnie? Szczególnie chodzi mi o model Napoli, ale ciekawe będzie też krótkie porównanie. Z opisu na ich stronie wynika, że tylko London ma lekko obniżony punkt środkowy.

Napoli jest proporcjonalne. Washington też ma trochę obniżony guzik, ale dlatego, że jest robiony na 3 guziki. I w sumie jest zrobiony świetnie, bo przy zapięciu środkowego mamy wygląd "londyński", a przy zapięciu dwóch górnych i tak widać sporo koszuli.

Tak wygląda Navy Napoli w ciemnym świetle. Guzik jest na właściwej wysokości. Jak widzicie w takim świetle jest dużo bardziej zbliżony do grafitu niż na stronie SS.

Dołączona grafika

Dzięki za informacje i zdjęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem, jak dobrze wygląda ta marynarka (proporcje i dopasowanie). Relacja jakości do ceny chyba trudna do pobicia.

Mają bardzo dobrą ofertę. Moje chwalenie SS wynika z osobistych doświadczeń. Stosunek jakości do ceny jest bardzo wysoki.

SS jest firmą, która wykorzystała to samo co zrobiono w elektronice, tylko że w ciuchach - że można robić wysokiej jakości produkt na wschodzie.

Przy takiej ofercie cenowej naprawdę warto się zastanowić, czy zamawiać bespoke, czy lepiej kupić 3 garnitury SS ;)

Szczególnie, że przy bespoke nie wiemy do końca co zamawiamy, a jego efekty (co widać na forum) wywołują często bardzo mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze SS ma juz w swojej ofercie garnitury dla ludzi ze skolioza, z wysunieta szyja, bardziej rozbudowana prawa strona tulowia i masa innych rzeczy, na ktore kazdy z nas "cierpi"?

Z ta elektronika to tez jest tak, ze jakosc jest bardzo slaba, lutowania to juz naprawde tragedia czesto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze SS ma juz w swojej ofercie garnitury dla ludzi ze skolioza, z wysunieta szyja, bardziej rozbudowana prawa strona tulowia i masa innych rzeczy, na ktore kazdy z nas "cierpi"?

Z ta elektronika to tez jest tak, ze jakosc jest bardzo slaba, lutowania to juz naprawde tragedia czesto

Pewnie tak, ale już teraz wszystko zaczyna się mniej lub bardziej ocierać o "Made in China". I "MiC" nie oznacza już zawsze kiepskiej jakości jak kilkanaście lat temu. W latach pięćdziesiątych na to, co mówili w latach 90 "chińszczyzna" mówili "japońszczyzna". A potem japońskie produkty stały się bardzo dobre (też nie wszystkie pewnie).

Kwestia tylko kontroli jakości i zaparcia producenta, żeby tę jakość trzymać. Praca w Europie jest relatywnie droga. To samo można robić w innych krajach, tylko trzeba tam zainwestować trochę w szkolenie i kontrolowanie.

Co do wałkowanego sporu bespoke kontra dobre RTW pewnie już sporo było mówione ;) Ponoć i tak nie ma RTW, które dobre leży na "typowej sylwetce". I tak trzeba je poprawiać. Problem z bespoke jest taki, że nie wiemy do końca, co robimy. Oglądam projekty bespoke i jeśli chodzi o sferę CZYSTO WIZUALNĄ często sobie myślę, że można by znaleźć ładniejsze RTW, które by się dopieściło u krawca.

Oczywiście bespoke ma tę przewagę, że jest indywidualny, można wybrać, co się chce, ma lepsze materiały i służy dłużej. Ale idzie z tym spore ryzyko. I jak pokazują przypadki forumowe, nierzadko zdarza się tak, że produkt trochę jednak zawodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze SS ma juz w swojej ofercie garnitury dla ludzi ze skolioza, z wysunieta szyja, bardziej rozbudowana prawa strona tulowia i masa innych rzeczy, na ktore kazdy z nas "cierpi"?

Obawiam sie, ze spora czesc (nie liczac tych najdrozszych) krawcow tez nie oferuje zbyt dobrych uslug pod wzgledem korekty w/w wad.

Niebawem bede mial okazje odwiedzic NL na jakis czas, wiec z coraz wiekszym optymizmem odwiedze Suit Supply, choc boje sie ze rekawy z przecietymi dziurkami beda jednak za dlugie (co prawda piszecie, ze rekawy sa raczej krotkie i wymagaja zazwyczaj wydluzenia, ale w moim przypadku przy garniturach z wieszaka w rozmiarze 46 srednio musze skracac rekaw o 8cm lub wiecej :P watpie aby SS mialo az tak krotkie rekawy w porownaniu z konkurencja, choc moze sie myle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze SS ma juz w swojej ofercie garnitury dla ludzi ze skolioza, z wysunieta szyja, bardziej rozbudowana prawa strona tulowia i masa innych rzeczy, na ktore kazdy z nas "cierpi"?

Obawiam sie, ze spora czesc (nie liczac tych najdrozszych) krawcow tez nie oferuje zbyt dobrych uslug pod wzgledem korekty w/w wad.

Niebawem bede mial okazje odwiedzic NL na jakis czas, wiec z coraz wiekszym optymizmem odwiedze Suit Supply, choc boje sie ze rekawy z przecietymi dziurkami beda jednak za dlugie (co prawda piszecie, ze rekawy sa raczej krotkie i wymagaja zazwyczaj wydluzenia, ale w moim przypadku przy garniturach z wieszaka w rozmiarze 46 srednio musze skracac rekaw o 8cm lub wiecej :P watpie aby SS mialo az tak krotkie rekawy w porownaniu z konkurencja, choc moze sie myle)

Zdaj proszę relację z efektów. Jak widzisz na zdjęciu powyżej rękawy są wyraźnie za krótkie ;)

Ale w SS i ten problem można rozwiązać - oferują skracanie rękawów od ramion, jeśli trzeba je przyciąć mocniej. Choć to już jest trochę większy koszt u nich.

A poza tym oferta MTM zaczyna się od 350 euro, więc może warto po prostu to rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bespoke ma tę przewagę, że jest indywidualny, można wybrać, co się chce, ma lepsze materiały i służy dłużej. Ale idzie z tym spore ryzyko. I jak pokazują przypadki forumowe, nierzadko zdarza się tak, że produkt trochę jednak zawodzi.

Bo lepsze dobre RTW niż tanie bespoke, które w 90% przypadków jest po prostu "lokalnym chińczykiem" i więcej szkodzi. A w tych 10% przypadków to też trzeba mieć anielską cierpliwość by wszystkiego operować. Niestety, mówiąc bespoke w Polsce mamy na myśli tylko około 7 krawców.

Dlatego SS jest potrzebne, by wypełnić lukę, ale też proszę nie dokonujmy porównań, między nimi, a chałupniczym "bespoke"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bespoke ma tę przewagę, że jest indywidualny, można wybrać, co się chce, ma lepsze materiały i służy dłużej. Ale idzie z tym spore ryzyko. I jak pokazują przypadki forumowe, nierzadko zdarza się tak, że produkt trochę jednak zawodzi.

Bo lepsze dobre RTW niż tanie bespoke, które w 90% przypadków jest po prostu "lokalnym chińczykiem" i więcej szkodzi. A w tych 10% przypadków to też trzeba mieć anielską cierpliwość by wszystkiego operować. Niestety, mówiąc bespoke w Polsce mamy na myśli tylko około 7 krawców.

Dlatego SS jest potrzebne, by wypełnić lukę, ale też proszę nie dokonujmy porównań, między nimi, a chałupniczym "bespoke"

Święta prawda.

Aczkolwiek ja miałem również na myśli te lepsze bespoke. Wiele z nich wcale nie wywołuje efektu wizualnego "ależ to jest lepsze od dobrego RTW!".

Z góry uprzedzam, że nie chcę dyskutować o tym, które dokładnie lepsze bespoke prezentowane tu na forum nie są wizualnie lepsze od bardzo dobrego RTW ;) Niech każdy ocenia sam, wszystko jest dostępne dla wszystkich, a ja nie mam ochoty otwarcie krytykować czyjejś ciężkiej pracy i doszukiwać się negatywów czyjegoś stroju, skoro i tak wygląda lepiej niż 99% ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc boje sie ze rekawy z przecietymi dziurkami beda jednak za dlugie

Proponuję ukoić obawy możliwością skrócenia rękawów od góry :) .

Też o tym mówiłem ;)

Tylko nie pamiętam ceny za to. Ile to było, 30 euro? Jak do tego dojdzie zmiana rozmiaru spodni, czy skrócenie nogawek (albo puszczenie w talii), to może się okazać, że lepiej skorzystać od razu z MTM i wtedy móc wybrać fason garnituru, materiał i inne szczegóły.

Zwężenie ramion na przykład kosztuje 50 euro (najdroższa poprawka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc boje sie ze rekawy z przecietymi dziurkami beda jednak za dlugie

Proponuję ukoić obawy możliwością skrócenia rękawów od góry :) .

Też słyszałem legendy o tym, że ponoć, ktoś kiedyś widział kogoś kto wie jak to zrobić za rozsądne pieniądze :) Do tej pory pytałem chyba 6 osób o taką możliwość, 4 z nich (budżetowe) powiedziały, że się nie podejmą zadania bo boją się o efekt, a w przypadku 2 pozostałych cena usługi zaczynała się od 200 zł w górę, co przy fakcie iż efekt wciąż jest nieco niepewny skutecznie zniechęcało mnie do tej pory. Choć ciągle wierzę, że uda mi się znaleźć kiedyś w Wawie krawca, który podejmuje się tego typu zabaw za ciut mniejszą stawkę.

Jeśli Suit Supply sami oferują taką opcję u siebie, za nawet i niech będzie 30 Euro to tym chętniej przyjrzę się im z bliska (ostatnio jak kupowałem garnitur u nas to na pytanie czy oferują przeróbki na miejscu, miła pani odpowiedziała z uśmiechem, że nie, bo nie chcą ponosić odpowiedzialności gdyby efekt się nie podobał klientowi :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przymierzam się do zakupu marynarki w SS. Trochę zdziwiłem się rozmiarem jaki mi "zaproponowano" - dla wzrostu 182cm, klatki 106cm i talii 80cm formularz wygenerował proponowany rozmiar 52. Obawiam się, że to trochę za dużo bo zgodnie z tabelą zamieszczoną na str. SS 52 to kolejno: klatka 114cm, talia 103cm, rękaw 65,1cm i długość pleców 77cm. Co do długości nie mam zastrzeżeń ale ta klatka i talia spędzają mi sen z powiek. Czy ktoś o gabarytach zbliżonych do moich zamawiał garnitur/marynarkę w SS? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny za podanie zamówionego rozmiaru i podzielenie się opinią "jak leży" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.