Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Niczego nie chciałem dowieść, tylko się dopytywałem :)

W garniturach SS taniej serii, z którymi miałem do czynienia, marynarka ma podszewkę 100% Bemberg, a podszewka spodni (której niedużo i która ma mniejsze znaczenie niż w marynarce) była w połowie (40-kilku procentach) zrobiona z poli (oprócz wiskozy).

Stąd jestem trochę zdziwiony, że ta marynarka (i to z dodatkiem kaszmiru) ma podszewkę z poli.

Tylko tyle. Dopytywałem się, żeby się upewnić, czy na pewno mówimy o marynarce. Dzięki za wyjaśnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Rake Online o Suit Supply:

http://therakeonline.com/men-dressing-s ... uitsupply/

“We control the quality of our suits through fabrics and rather than use machines, we train tailors in Asia using very old fashioned techniques. The truth is, the cost of labour in Europe is really high which means that a lot of producing the garment is incredibly industrialised. The inside of the shoulder should be handworked which we can only do in scale in Asia because labour costs are lower.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj przesyłkę z Suit Supply- marynarka i kamizelka ocieplająca.

Kamizelka już druga-w roz.L, bo M-ka trochę nie leżała. Okazało się,że L-ka leży jeszcze gorzej. W obydwu przypadkach problemem były plecy-uwypuklały się- w L-ce mocno, w M-ce trochę,ale do tego załamywały brzydko w pasie.

Za to marynarką jestem po prostu zachwycony! Zwłaszcza,że do tej pory najwyższy poziom krawiectwa jaki widziałem to marynarka z River Island (w sumie mam tez tweedową unstructured z Magee-nie jest zła).

Jakość materiału, krój-jak dla mnie olśniewające(ale jak mówię,nie mam doświadczenia z dobrym krawiectwem).

Marynarka bardzo wygodna,leży świetnie,chociaż nie wiem czy rękawy nie będa do wydłużenia.

Jedyna wady które zuważyłem to to,że lekko odstaje na karku-ale byłem w pośpiechu i zmierzyłem tylko tak jak stałem-w T-shircie,więc na koszuli to moze wyglądac inaczej, i naprawdę lekka fałdka tworząca się pod kołnierzem między łopatkami.

Wszystko było zapakowane bardzo profesjonalnie-marynarka miała na czas transportu rękawy wypchane papierem, kamizelka w pudełku, paierze i folii.

Do marynarki dorzucili ładny,drewniany wieszak i pokrowiec.

Zdjęcia marynarki na mnie robione na szybko przez żonę w dziwnych warunkach oświetleniowych- nie zwracajcie w ogóle uwagi na kolor-jest zupełnei inny, bardziej taki jak na zdjęciach w pudełku.

To oświetlenie uwypukliło tez bardzo zagięcia na rękawach od tyłu-na żywo były o wiele mniej widoczne.

Rozmiar 46 dobrany według pomocnika na ich stronie.

post-2671-13658924457989_thumb.jpg

post-2671-13658924458274_thumb.jpg

post-2671-13658924458551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że rękawy zdecydowanie za krótkie. Wydaje mi się też, że sama marynarka też jest nieco za krótka tym bardziej, że to dwurzędówka i takie marynarki powinny być dłuższe. Zobacz na marynarkę Stacha z ostatniego projektu czy zdjęcia Agnellego. Wiem, że jest tendencja to maksymalnego skracania długości marynarek ale do mnie to zupełnie nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamola, jaka jest cena tej marynarki, podoba mi się. Czy to są te za 259 EUR?

Jan, a dlaczego nie można napisać swojego zdania na temat zdjęcia i długości rękawów, kolega wklejając zdjęcie sam napisał, że ma wątpliwości czy nie są za krótkie, więc wydaje się, że jest zainteresowany opinią. Btw ja wolałbym miec nieco dłuższy rekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka jest bardzo ładna. Marszczenia na plecach powinny być łatwe do usunięcia.

Co to za materiał? Wygląda na len z wełną.

Marynarka jest modnie krótka, mnie zaniepokoiłaby wysoka talia, co w połączeniu z długością marynarki sprawia, że jeszcze bardziej "wędruje" w górę. Trzeba popatrzeć na całą sylwetkę i propocje. Jeśli Ci się podoba, to oczywiście nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamola, jaka jest cena tej marynarki, podoba mi się. Czy to są te za 259 EUR?

Jan, a dlaczego nie można napisać swojego zdania na temat zdjęcia i długości rękawów, kolega wklejając zdjęcie sam napisał, że ma wątpliwości czy nie są za krótkie, więc wydaje się, że jest zainteresowany opinią. Btw ja wolałbym miec nieco dłuższy rekaw

To nie jest tak, że nie można napisać. Poprosiłem o to po dwóch takich wpisach, bo podejrzewam, że za chwilę przez kilka stron tematu bedziemy czytać tylko o krótkich rekawach.

Sa krótkie i na tym zakończmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję, żeby nabywcy produktów nie pokazywali ich na sobie tylko na wieszaku, bo logicznym jest, że jak pokazuje się produkt na sobie to oglądający zwraca uwagę nie tylko na produkt ale i jak wygląda na nabywcy. W związku z tym ma prawo nie tylko do oceny jakości produktu ale i dopasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delenda Carthago! (czyt. rękawy trzeba skrócić!) :)

Swoją drogą model na zdjęciach firmowych ma chyba jeszcze krótsze...ale ja swoje zdecydowanie wydłużę.

Dzięki za komentarze- moje ego zostało mile połechtane faktem iż wywołałem taką wymianę zdań :)

Marynarka to ten model:

http://eu.suitsupply.com/jackets/jacket ... id=Jackets

Jest jeszcze wersja w ciemniejszej wersji-bardziej navy.

Materiał to wełna z lnem. Nawiązując do wcześniejszej dyskusji-podszewka to bemberg.

poniżej wkleję zdjęcie metki.

Mosze- trochę mnie zaniepokoiłeś tą talią- ja jako nowicjusz nawet bym na to nie spojrzał.

Uważasz,że kiepsko wygląda, czy może być,tyle tylko,że to nie jest klasyczne rozwiązanie?

post-2671-13658924463676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosze- trochę mnie zaniepokoiłeś tą talią- ja jako nowicjusz nawet bym na to nie spojrzał.

Uważasz,że kiepsko wygląda, czy może być,tyle tylko,że to nie jest klasyczne rozwiązanie?

Z wydłużaniem rąk może być problem - może zostać ślad (na czystej wełnie by nie został, na mieszance z lnem prawdopodobnie będzie, ale nie jestem na 100% pewien; w każdym razie ślad po przeszyciu guzików zostaje). Ale długość rękawów trzeba oceniać z koszulami. Macaroni nosi bardzo krótkie rękawy i jest dobrze.

Co do talii, to nie podejmuję się oceniać, bo trzeba widzieć całą sylwetkę, a zdjęcie dodatkowo zniekształca. Najlepiej stań przed lustrem i zobacz. Jeśli nie ma efektu "młodszego brata", i Ci się podoba, to jest dobrze.

Wydaje mi się, że ta marynarka wygląda tak, jak na modelach SS: krótka i mocno dopasowana. Mam na myśli to, że jest produkt realny jest spójny z prezentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie,

Może moglibyście mi jakoś pomóc.

Dwa dni temu dotarł do mnie garnitur (Lazio Blue Plain), który zamówiłem z suitsupply.

Marynarka leży idealnie, mam około 182 cm wzrostu, więc zamówiłem rozmiar 50.

Natomiast spodnie to kompletna masakra. Za długie (ok.6 cm) i za szerokie - szczególnie na wysokości ud.

Mogę zwrócić cały garnitur i zamówić rozmiar mniejszy, ale to nie wchodzi w grę.

Mógłbym spróbować je skrócić u nich w sklepie (Hamburg, Wilno) :)

więc może...

Moglibyście polecić mi krawca w Warszawie, który zrobiłby z nimi porządek? Zależy mi na tym, żeby nie stały się małym koszmarem.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Przymierzam się do kupna garnituru i pytanie kieruję przede wsystkim do osób, które już zamawiały produkty SS. Chciłbym się dowiedzieć czy można zaufać size advisor umieszczonemu na stronie?

Nie wiem czy w tym dziale ale czy ktoś miał do czynienia z butami SS. Spodobały mi się monki http://eu.suitsupply.com/shoes/oxblood- ... cgid=Shoes jednak nie wiem czy warto :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.