Skocz do zawartości

"Elegancka" literatura i filmy


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Wszystko co o przedwojennej modzie dla Pań i Panów oraz dziatwy na każdą okazję wiedzieć się powinno. Autorka, dr hab. Anna Sieradzka jest historykiem sztuki i kostiumologiem, więc z czystym sumieniem polecam każdemu zainteresowanemu tę bogato ilustrowaną publikację, wydaną przez Wydanictwo Naukowe PWN.

 

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/194439/moda-w-przedwojennej-polsce.html

 

 

post-202-0-17202200-1374598312_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Hmmm…. sezon 1 już w całości został pokazany. 

 

Jestem świeżo po maratonie i muszę powiedzieć, że to kawał dobrego filmu. Fabuła dość nierówna, ale klimat początków XX wieku w przemysłowych rejonach Anglii wyśmienity. Warto zobaczyć (chociażby dla kostiumów). Jednak oprócz podobnego osadzenia w czasie, serial różni się zasadniczo klimatem od Boardwalk Empire - tu jest biednie, brudno i dużo bardziej mrocznie.

 

Następny sezon w 2014r.

 

 

… zapomniałem dodać, że powala ścieżka dźwiękowa - jakże różna od Boardwalk Empire.

Edytowane przez Hargin
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

No właśnie, taka sprawa... Wydaje mi się, że temat ' "Elegancka" literatura i filmy ' dotyczy książek i filmów, które są ciekawe z punktu widzenia klasycznej męskiej elegancji w ujęciu kostiumologiczo-ubraniowym. Jest osobny temat pt. "Literatura", gdzie można dyskutować o twórczości literackiej ogółem, nawet jeśli odniesienia do strojów są w niej znikome. Natomiast brak wątku, w którym można rozpatrywać filmy wyłącznie z punktu widzenia sztuki filmowej (a przynajmniej nie widać go w wątkach bardziej "uczęszczanych").

 

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

...toteż i poszło do kosza moje o filmie, tudzież prośba o przeniesienie dygresji o architekturze do odrębnego wątku...

 

Tyle w kwestii umiejętności czytania ze zrozumieniem :blink:

 

Niniejszym przepraszam Pana Constantina za kompletnie niepotrzebną kąśliwość (a może nawet złośliwość...) z mojej strony.

 

Mógłbym się bronić, że gdzie drwa rąbią... ale autentycznie jestem zdania, że elegancja to także kultura (w sensie: kultura materialna: sztuka, filmy, literatura, etc.). Stąd mój ból, że się wywaliło recenzję filmu, tylko dlatego, że nie był o strojach, a także parę postów o architekturze (które zostały później przywrócone). Przereagowałem, za co jeszcze raz przepraszam.

Edytowane przez Olgierd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Nie wiem czy były już wspominane ale z seriali miłośnikom strojów polecam "Downton Abbey", "Mr. Selfridge" i klasyczną już, zakończoną w tym roku serię przygód Herkulesa Poirot na podstawie powieści Agathy Christie. 

Jeżeli zaś chodzi o filmy, to moimi ulubionymi ze względu na stroję są: "Gosford Park", "Okruchy dnia", "Wiek niewinności", "Plac Waszyngtona", "Duma i uprzedzenie", "Buddenbrookowie. Dzieje upadku rodziny", (oczywiście stroje z różnych epok od empire'u po lata 30). Mógłbym długo wymieniać, więc tylko te kilka polecę tym, którzy nie widzieli. Nie są to oczywiście filmy i seriale o strojach sensu stricte ale myślę, że warto je obejrzeć właśnie dla kostiumów.

Pozdrawiam

Tomek83

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

...toteż i poszło do kosza moje o filmie, tudzież prośba o przeniesienie dygresji o architekturze do odrębnego wątku...

 

Tyle w kwestii umiejętności czytania ze zrozumieniem :blink:

 

Niniejszym przepraszam Pana Constantina za kompletnie niepotrzebną kąśliwość (a może nawet złośliwość...) z mojej strony.

 

Mógłbym się bronić, że gdzie drwa rąbią... ale autentycznie jestem zdania, że elegancja to także kultura (w sensie: kultura materialna: sztuka, filmy, literatura, etc.). Stąd mój ból, że się wywaliło recenzję filmu, tylko dlatego, że nie był o strojach, a także parę postów o architekturze (które zostały później przywrócone). Przereagowałem, za co jeszcze raz przepraszam.

W rzeczy samej.

 

House of Cards, senator Underwood "oczyszcza umysł" ;)

 

post-1694-0-56853200-1377220408.jpg

 

Oryginał bardziej mi odpowiada.

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.