Skocz do zawartości

"Elegancka" literatura i filmy


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem i dzisiaj przeczytałem całość. Niestety paragon wyrzuciłem, więc o zwrocie trzeba zapomnieć.

Obszerna recenzja pojawi się u mnie na blogu, a dzisiaj tylko skrótowo zasygnalizuję, że książka jest bardzo słaba. Zawiera zbyt wiele błędów, kiepskich porad. Generalnie duuuże rozczarowanie.

Błędy, które mnie najbardziej rażą:

1. Fatalny dobór zdjęć, z których większość nie ma nic wspólnego z elegancją.

2. Wymienianie takich marek jak H&M i Zara.

3. Sugestia zakupu pierwszego garnituru z domieszką.

4. Czarny garnitur polecany na spotkania biznesowe.

5. Koszula ecru do czarnego garnituru.

6. W zestawie podstawowych koszul biznesowych umiejscowiono koszulę bladoszarą, a nie ma np. różowej.

7. Proponowany krawat brązowy do czarnego garnituru.

8. "krawaty ze lnu" - błąd językowy.

9. Węzeł 4 in hand polecany dla osób o szerokiej twarzy, a windsorski dla osób o szczupłej twarzy.

10. Krawat można kupić w H&M za 100 zł.

11. "Czarne buty pasują nawet do jasnych spodni".

12. Propozycja: czarne buty+czarne skarpety do beżowego garnituru.

13. "Czarna teczka pasuje do wszystkiego".

14. mucha: "ani poważna, ani rzeczywiście na luzie".

15. o poszetce, która nazywana jest chusteczką: "dziś już właściwie jej nie ma".

16. baza stylu smart casual: skórzana marynarka, koszula z krótkim rękawem, sportowe buty, sandały.

17. o t-shirtach: "wystarczy wyprać, wysuszyć i włożyć wygniecione bez prasowania".

18. Klapki polecane do jeansów i sztruksów.

19. Czarna marynarka jako podstawa smart casualu.

20. Porada dla studenta, że na rozmowę kwalifikacyjną można pójść w jeansach, ale "muszą być klasycznie granatowe lub lekko sprane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeceniacie znaczenie i wpływ dwóch publikacji, wydanych pod pseudonimem Granville, jak i przez Pana Łoszewskiego przez wydawnictwo BOSZ. To nie są bestsellery polskiego rynku księgarskiego. Zamiast biadolić nad niedociągnięciami ww. publikacji, to może któryś z aktywnych blogerów napisze książkę o (klasycznej) męskiej elegancji w pierwszej połowie XXI wieku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję napisać list otwarty do Pana Łoszewskiego przez Stowaryszenie BWB Social club. Merytorycznie zbić i napiętonowąć jego jego wpadki w popełnionej przez niego książce. Potem usiąść z kawą przed komputerem i poczekać jak zacznie się pienić na forum i "nauczać" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast biadolić nad niedociągnięciami ww. publikacji, to może któryś z aktywnych blogerów napisze książkę o (klasycznej) męskiej elegancji w pierwszej połowie XXI wieku? :)

Aby potem zostać rozstrzelanym przez pluton egzekucyjny na bespoke.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast biadolić nad niedociągnięciami ww. publikacji, to może któryś z aktywnych blogerów napisze książkę o (klasycznej) męskiej elegancji w pierwszej połowie XXI wieku? :)

Aby potem zostać rozstrzelanym przez pluton egzekucyjny na bespoke.pl :)

Książki powinny być recenzowane przez fachowców przed ich publikacją, aby uniknąć późniejszej kompromitacji, albowiem ten błędów nie popełnia, co nic nie robi. Poza tym w końcu Stowarzyszenie mogłoby objąć swoim patronatem taką publikację i wyjść z blogosfery, tudzież forum i Facebooka oraz warszawskich lokali gastronomicznych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast biadolić nad niedociągnięciami ww. publikacji, to może któryś z aktywnych blogerów napisze książkę o (klasycznej) męskiej elegancji w pierwszej połowie XXI wieku? :)

Aby potem zostać rozstrzelanym przez pluton egzekucyjny na bespoke.pl :)

Książki powinny być recenzowane przez fachowców przed ich publikacją, aby uniknąć późniejszej kompromitacji, albowiem ten błędów nie popełnia, co nic nie robi. Poza tym w końcu Stowarzyszenie mogłoby objąć swoim patronatem taką publikację i wyjść z blogosfery, tudzież forum i Facebooka oraz warszawskich lokali gastronomicznych. ;)

Świetny pomysł!

Jestem sobie w stanie nawet wyobrazić sytuację, kiedy pod patronatem i redakcją stowarzyszenia powstałaby kompilacja dzieł zebranych na wybrane interesujące nas tematy, współtworzona przez fascynatów z forum. Jestem w stanie wesprzeć finansowo wydanie takiej pozycji.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeceniacie znaczenie i wpływ dwóch publikacji, wydanych pod pseudonimem Granville, jak i przez Pana Łoszewskiego przez wydawnictwo BOSZ. To nie są bestsellery polskiego rynku księgarskiego.

Zależy co rozumiemy pod pojęciem "bestseller", bo na rynku księgarskim są ogromne różnice w zależoności od tematyki. Harry Potter potrafi się sprzedać w ilości 2 mln egzemplarzy i jest uważany za bestseller, a specjalistyczna książka sprzedaje się w ilości 2-3 tys egzemplarzy i też uważana jest za bestseller.

Z ciekawości zajrzałem na Allegro i w aukcjach zakończonych znalazłem ponad 70 sprzedanych egzemplarzy "Dress Code". Moim zdaniem to dużo, przecież Allegro to tylko ułamek sprzedaży rynku księgarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeceniacie znaczenie i wpływ dwóch publikacji, wydanych pod pseudonimem Granville, jak i przez Pana Łoszewskiego przez wydawnictwo BOSZ. To nie są bestsellery polskiego rynku księgarskiego.

Zależy co rozumiemy pod pojęciem "bestseller", bo na rynku księgarskim są ogromne różnice w zależoności od tematyki. Harry Potter potrafi się sprzedać w ilości 2 mln egzemplarzy i jest uważany za bestseller, a specjalistyczna książka sprzedaje się w ilości 2-3 tys egzemplarzy i też uważana jest za bestseller.

Z ciekawości zajrzałem na Allegro i w aukcjach zakończonych znalazłem ponad 70 sprzedanych egzemplarzy "Dress Code". Moim zdaniem to dużo, przecież Allegro to tylko ułamek sprzedaży rynku księgarskiego.

Może to obowiązkowa lektura dla pracowników zakładów pogrzebowych, wszak czerń to dominujący kolor w tej publikacji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast biadolić nad niedociągnięciami ww. publikacji, to może któryś z aktywnych blogerów napisze książkę o (klasycznej) męskiej elegancji w pierwszej połowie XXI wieku? :)

Książki powinny być recenzowane przez fachowców przed ich publikacją, aby uniknąć późniejszej kompromitacji, albowiem ten błędów nie popełnia, co nic nie robi. Poza tym w końcu Stowarzyszenie mogłoby objąć swoim patronatem taką publikację i wyjść z blogosfery, tudzież forum i Facebooka oraz warszawskich lokali gastronomicznych. ;)

Świetny pomysł!

Jestem sobie w stanie nawet wyobrazić sytuację, kiedy pod patronatem i redakcją stowarzyszenia powstałaby kompilacja dzieł zebranych na wybrane interesujące nas tematy, współtworzona przez fascynatów z forum. Jestem w stanie wesprzeć finansowo wydanie takiej pozycji.

Popieram, rewelacyjny pomysł.

Korektora już macie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeceniacie znaczenie i wpływ dwóch publikacji, wydanych pod pseudonimem Granville, jak i przez Pana Łoszewskiego przez wydawnictwo BOSZ.

Wrzuca Pan te dwie różne książki do jednego worka.

Nadinterpretacja. Ja dostrzegam tylko sygnalizację, że obie książki są tego samego wydawnictwa.

Swoją drogą uważam, że książka "Gentleman", pomimo, że dość mocno oderwana od polskiej rzeczywistości, to pod względem merytorycznym jest dużo lepsza od pozycji "Dress code".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.