Skocz do zawartości

"Elegancka" literatura i filmy


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Książka James Sherwooda 'bespoke, the mens style of savile row'

http://www.amazon.com/Bespoke-Mens-Styl ... 0847834980

jest przegladem najpopularniejszych pracowni z SR.

Dzisiaj tez dotarla do mnie ta ksiazka. Jest super. Mimo, ze zdjecia moga byc dostepne w internecie, to jednak przyjemnosc obcowania z nimi w postaci doskonale wydanego albumu jest nie do zastapienia. Klase wydawnictwa podkresla szczegol/smaczek - przepiekna czcionka (niestety nie ujawniono /nie znalazlem/ jak sie ona zwie).

Jedyne co mnie zabolało to gola, owlosiona klata Toma Forda (ktory napisal przedmowe) na jednym z pierwszych zdjęć. No ale cóż, to jego signature look :( Poza tym sam miód. Do ogladania i czytania przez kilka ladnych wieczorow z gwarancją estetycznego ukontentowania! Baaaardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów tweed'u, recenzja Will'a: http://asuitablewardrobe.dynend.com/201 ... tweed.html

Autorem recenzji jest Réginald-Jérôme de Mans. Na blogu Willa Boehlke recenzował również, anonsowaną przeze mnie w tym wątku, książkę Nicka Foulkesa o Rubinaccich i neapolitańskim krawiectwie:

viewtopic.php?f=1&t=23&p=30241&hilit=Nicka+Foulkesa#p30241

Niestety, album o Rubinaccich po wakacjach podrożał w e-sklepie z 84 do 100 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś szuka eleganckiej literatury dla żony itp.

Świetna pozycja. Prawdziwe kompendium wiedzy o torbach i torebkach damskich. Rys historyczny zastosowania egzotyków w torebkach. Informacje o skórach. Katalog ponad 20 marek "torebkowych".

szkoda, że męskie torby nie mają takiej pozycji w garderobie jak torebki damskie i nie bywają przedmiotami kolekcjonerskimi - wówczas może powstałaby książka o torbach męskich ... (a może zna ktoś taką pozycję?)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni Koledzy, mam pytanie, zapewne niektórzy z Was oglądali jakieś filmy o strojach i modzie. Szczególnie o ich historii. Ale nie tylko. Także o obyczajowości związanej ze strojem. Stylem bycia. Jeśli pamiętacie byłbym wdzięczny, gdybyście się podzielili swoją wiedzą. Mogły być emitowane w Polsce, mogły być emitowane tylko za granicą. Nie ukrywam, że jest szansa, iż w przyszłości będą możliwości ich zakupu licencji (przynajmniej niektórych) i wyemitowania ich w Polsce. W tej chwili przeglądam krajowe archiwa i jeśli wszystko dobrze pójdzie to niektóre z moich znalezisk być może będzie można oglądać na wiosnę. Jeśli Koledzy będą zainteresowani będę o tym informował na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o filmach, w których moda jest istotnym elementem fabuły, nie będąc równocześnie wątkiem przewodnim, w stylu "Diabeł ubiera się u Prady" (Devil wears Prada, reż. David Frankel, wyk. Meryl Streep, Anne Hathaway) czy Coco Chanel (Coco avant Chanel, reż. Anne Fontaine, wyk. Audrey Tautou), czy raczej o fabułach lub dokumentach skupionych na modzie. Jeśli to drugie, to Prêt-à-Porter (reż. Robert Altman), "The September Issue" o Anna'ie Wintour, może też przyda Ci się to: http://fashionbombdaily.com/2011/03/30/ ... mentaries/

W pierwszej kategorii koniecznie "Zabawna buzia" (Funny face, reż. Stanley Donen, wyk. Audrey Hepburn, Fred Astaire). Warto pomyśleć również o "Powiększenie" (Blowup, reż. Michelangelo Antonioni, wyk. David Hemmings, Vanessa Redgrave i - znana skądinąd - Jane Birkin).

Jest jeszcze kategoria filmów, w których moda nie była elementem fabuły, ale grała istotną rolę, a kostiumy projektowali/dobierali wybitni projektanci. Tutaj sztandarowym przykładem będzie "Piąty element" (The Fifth Element, reż. Luc Besson, wyk. Bruce Willis, Gary Oldman, Milla Jovovich). Do tego, znowu koniecznie i znowu z Audrey Hepburn "Śniadanie u Tiffany'ego" (Breakfast at Tiffany's, reż. Blake Edwards, wyk. Audrey Hepburn), "Piękność dnia" (Belle de jour, reż. Luis Buñuel, wyk. Catherine Deneuve).

Dodam, że zawsze chciałem obejrzeć (a nie miałem dotąd okazji) "Gia" (reż. Michael Cristofer, wyk. Angelina Jolie), nie o modzie, a o modelce.

Film o YSL - "5 avenue Marceau, 75116 Paris" - jest w całości na YT. Pierwsza część tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=cOfg9HmHNqM

EDIT: różne dodatkowe propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś w polskiej telewizji film zatytułowany "Sekretny świat haute couture". Film raczej dla kobiet, pokazujący świat mody haute couture.

Poza wyżej wspomnianym, polecam oczywiście serię o Savile Row produkcji BBC, ale ta była już kiedyś wspominana na forum.

Nie pamiętasz może w którym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.